Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Напівзруйнована базиліка у Крайстчерчі, Нова Зеландія
12:39 П'ятниця 0 433
5-10-2018, 12:39

Напівзруйнована базиліка у Крайстчерчі, Нова Зеландія

У лютому 2011 року землетрус із силою 6 балів спустошив новозеландське місто Крайстчерч. Тоді загинуло 185 осіб і було пошкоджено десятки історичних будівель. Серед руїн – собор Пресвятих Дарів, духовний центр католицької дієцезії Крайстчерч.

Статуя Діви Марії на північній вежі собору стала символом надії для міста під час поштовхів. Землетрус повернув її на 180 градусів – так, що Марія дивилася на уламки з розбитого вікна собору.


Базиліка була збудована лише 100 років тому, але це вже не перший землетрус, який вона пережила. Собор закрили для відвідувачів у вересні 2010 року, після того як землетрус із силою 7 балів завдав значних пошкоджень. Підземні поштовхи в лютому 2011 року зруйнували дзвіниці й понівечили купол.


Але навіть поруйнований собор вражає архітектурною величчю. Це найбільший у Новій Зеландії храм класичного стилю, який вважають шедевром архітектора Франсіса Петре. На східному узбережжі острова є чимало його споруд, у яких класичний стиль поєднаний із сучасними методами будівництва.


Джерело – Atlas Obscura

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Подорожі 11:43 П'ятниця 0 520 Залишки середньовічного монастиря в Барнслі, Велика Британія Серед індустріальних зон і сонних житлових районів заховані від очей більшості туристів руїни однієї з жертв боротьби Генріха VIII з католиками – монастиря Монк Бреттон. Збудований майже 900 років тому, він несе на собі сліди численних конфліктів, проте досі вражає величністю й незмінністю.