Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 серпня, четвер
18:25 Середа 0 502
3-10-2018, 18:25

Літургія на кожен день, 4 серпня, четвер

Приносити людям єдиного і правдивого Бога, визволяти їх від страху, показувати на те, що кожна життєва ситуація має значення перед Богом – це є виклик для євангелізації. Не є очевидним, що людина знає як провадити своє життя. Тому ми потребуємо проповідників Євангелія – тих, які приносять людям Бога і показують сенс людського життя.
Св. ФРАНЦИСКА АССІЗЬКОГО (біл) Обов’язковий спомин
Джованні Бернардоне, що народився в Ассізі в 1182 році, був сином заможного купця. Батьки звали його Франческо. В юні літа він вів безтурботне життя, але під впливом Божої благодаті полишив його і вибрав цілковиту вбогість. Коли навколо нього зібралися однодумці, він заснував Орден Менших Братів, який займався мандрівним проповідництвом. Згодом, із допомогою св. Клари, він заснував жіночий орден, що був названий другим орденом, і, нарешті, заснував третій орден для покутуючих мирян (терціярії). Своїм прикладом і заснованими інституціями св. Франциск дуже вплинув на духовне і мистецьке життя середньовіччя. Наприкінці життя на горі Верні він отримав стигмати Господніх страстей. Помер в Ассізі 3 жовтня 1226 року і через два роки був канонізований.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 121)

АНТИФОН НА ВХІД
Святий Франциск, Божий муж, залишив свій дім, * залишив свій спадок * і став смиренним та вбогим, * а Господь прийняв його.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вчинив, що святий Франциск Ассізький, живучи в смиренності та вбогості, уподібнився до Христа; † дай нам, щоб ми, йдучи його стежками, наслідували Твого Сина * та з’єдналися з Тобою, повні радості та любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іов 19, 21-27
Читання з Книги Іова.
Сказав Іов: «Змилуйтеся, змилуйтесь наді мною, мої друзі, бо рука Божа мене доторкнулась! Чому, як Бог, женетеся за мною, не насичуєтеся моїм тілом? О, якби мої слова були записані, якби вони були викарбувані на міді! Різцем залізним і олов’яним видовбані у скелі повіки! Я знаю – Захисник мій живе, і останнім Він устане над порохом. Позбавлений навіть шкіри, я встану; і в моїм тілі побачу Бога. Я сам Його узрю, очі мої побачать, а не хтось інший; серце у мене в грудях ниє!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 7-8аб. 8в-9абв. 13-14
Господні блага прагну я узріти.
Почуй, Господи, мій голос, коли я буду взивати, *
помилуй мене і відізвись до мене.
В Тобі сказало моє серце: *
«Шукайте Мого обличчя».
Тож я, Господи, шукатиму Твого обличчя! *
Не відверни від мене свого обличчя,
не відвертайся від раба свого в гніві. *
Будь моїм помічником, не покидай мене, мій Боже!
Господні блага прагну я узріти.
Я ж маю надію побачити Господні блага у живих країні. *
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім.
Хай зміцняється твоє серце – *
очікуй Господа з нетерпінням!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
На­близилося Царство Боже.
Покай­те­ся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 1-12

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу призначив Господь інших сімдесят двох і послав їх по два попереду себе до кожного міста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а женців мало; тож благайте Господаря жнив, щоби послав робітників на свої жнива. Ідіть: Я посилаю вас, як ягнят між вовків! Не беріть ні торби, ні палиці, ні взуття, і нікого в дорозі не вітайте. До якого тільки дому ввійдете, спочатку кажіть: “Мир цьому дому!” І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, їжте й пийте, що там є, бо робітник гідний своєї платні. Не переходьте з дому в дім. І в яке тільки місто ввійдете, і де приймуть вас, їжте те, що покладуть вам; оздоровляйте недужих, які там є, кажіть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство!” А коли в якесь місто прийдете і вас не приймуть, вийдіть на ву­ли­цю його та й скажіть: “Навіть пил із вашого міста, що припав нам до ніг, струшуємо. Але знайте: наблизилося Бо­же Царство!” Кажу вам, що Содомі того дня буде легше, ніж тому місту». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогоднішня літургія споминає одного із найбільших святих Католицької Церкви – святого Франциска Ассізького, за його заступництвом просімо в Господа всіх потрібних нам благо­датей:

1. Молімося за Церкву, щоб вона постійно відновлювалася і розвивалася.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про бла­го довірених їм народів і у всьому керувалися Божими законами.
3. Молімося за чернечі ордени, а особливо за францисканців, щоб вони своїм самозреченням і аскетизмом були взірцем для сучасного матеріалістичного суспільства.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували дітей на при­кладі власного життя за Євангелієм.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і дав їм вінець слави у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми, за прикладом святого Франциска, більше доцінювали і збирали скарби непроминаючі.

Отче наш, що єси на небесах, вислухай наші прохання і вчи­ни, щоб Євангеліє стало для нас порадником на кожен день життя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Складаючи Тобі дари, просимо Тебе, Господи, † щоб Ти приготував нас до гідної участі в тайні хреста, * до якої так палко припав святий Франциск. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Блаженні вбогі духом, * бо їхнє Царство Небесне. (Мт 5, 3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: силою святих тайн, які ми прийняли, † вчини, щоб ми, наслідуючи доброту і апостольську ревність святого Франциска, * отримали плоди Твоєї любові та привели всіх до спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий