Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до Міжрелійного форуму: перший внесок релігій – це плідний діалог
11:27 П'ятниця 0 96
28-09-2018, 11:27

Папа до Міжрелійного форуму: перший внесок релігій – це плідний діалог

Буенос-Айрес – усесвітня столиця екуменізму. Так вважають організатори V Міжрелійного форуму, який триває тут від 26 до 28 вересня 2018 року під гаслом «Будуючи консенсус для справедливого та сталого розвитку: внесок релігій у гідне майбутнє». У зустрічі беруть участь представники Церков та організацій, що «ґрунтуються на вірі», сподіваючись інформацію про внесок релігій у політичне, суспільне та економічне життя до урядів країн Європейського Союзу й Латинської Америки.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Діалог не означає відмови від ідентичності

Папа Франциск звернувся до учасників форуму з посланням, у якому підкреслив, що релігії можуть створити нове бачення людини, зроджене з віри в Бога. Воно ж може сприяти справжньому розвитку, а не простій підтримці економічних інтересів.

Релігії, долаючи розбіжності, покликані показати світові плідність діалогу, щоб знайти якнайкращі розв’язання загальнолюдських проблем. Діалог – це не відмова від ідентичності, наголошує Його Святість, а готовність вийти назустріч іншим, розуміти їх і створювати шанобливі людські стосунки. Слухання тих, хто думає по-іншому, – це насамперед нагода для взаємного збагачення та зростання у братерстві. Неможливо будувати «спільний дім, залишаючи осторонь людей, які мають інші погляди», й ігноруючи те, «що належить до їхньої найглибшої ідентичності».

Усі ми мусимо дбати про спільний дім

У світі, «де зростає й утверджується парадигма технократичного розвитку з власною логікою панування та контролю реальності на користь економічних інтересів і прибутку», релігії мають відіграти важливу роль, зокрема, в захисті гідності кожної людини. Так само необхідно берегти наш спільний дім – сотворений Богом світ. Лише так ми зможемо дбати про весь людський рід. Папа підкреслив, що для цього необхідний вклад кожного з нас: ми «можемо співпрацювати всі разом як Божі засоби для піклування про сотворений світ, приносячи власну культуру й досвід, свої таланти та віру».

До учасників Міжрелігійного форуму надіслали послання також Вселенський Патріарх Вартоломей І і Генеральний секретар Світового союзу баптистів Еліа Браун.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 17:27 Субота 0 225 Архієпископ Мечислав Мокшицький на паломництві Родини шкіл імені святого Йоана Павла ІІ у Польщі На Ясній Горі у Польщі митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький узяв участь у 18-му паломництві Родини шкіл імені святого Йоана Павла ІІ. Понад 14 тисяч молодих людей із 300 шкіл Польщі й Білорусі дякували Господові за те, що понад 40 років тому кардинал Кароль Войтила став Понтифіком. Цьогорічне гасло зустрічі – «Блиск Батьківства».