«Виклик виховання завжди перебуває в центрі уваги теперішнього Папи». Так розпочинається нова стаття «Сім колон виховання за Хорхе Маріо Берґольйо» отця Антоніо Спадаро SJ, директора часопису «Civiltà Cattolica».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.Отець Спадаро виокремив сім фундаментальних елементів виховання в поглядах Папи Франициска: інтегрувати; визнавати і приймати відмінності; зважати на антропологічні зміни; використовувати неспокій як рушій; вдаватися до педагогіки запитання; не зневажати обмежень; поважати родинну плідність.
Поряд із цими сімома елементами автор вказує також на три «ключові слова», якими позначене виховання: «вибір», «вимога», «захоплення». Як писав архиєпископ Берґольйо до освітян, «виховання – це одне з найзахопливіших мистецтв. Воно неустанно вимагає розширення горизонтів». У статті згадано і про те, що виховання – факт не суто індивідуальний, а спільнотний, і тому школа – це «важливий засіб суспільної інтеграції».
Для Папи велике значення має «прийняття відмінностей», які варто сприймати «як виклик, але позитивний, як ресурс, а не проблему». Освітній виклик пов’язаний із викликом антропологічним, тож не можна ховатися від складнощів, як страуси.
Його Святість часто говорить про «неспокій як двигун виховання», закликаючи освітян бути «сміливими та креативними» й не перетворюватися на «функціонерів-фундаменталістів, обмежених суворим плануванням». За словами отця Спадаро, для Папи «виховання – це не техніка, а генеративна плідність», адже воно – родинний факт, який охоплює стосунки між поколіннями й передавання досвіду.