Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Києві було представлено офіційний герб єпископа-номінанта Віталія Кривицького

У Києві було представлено офіційний герб єпископа-номінанта Віталія Кривицького

15 червня 2017 року в конкафедральному соборі святого Олександра в Києві відбулася зустріч єпископа-номінанта Віталія Кривицького зі спільнотою київських журналістів-католиків.  
На зустрічі журналістам було представлено герб майбутнього ординарія Київсько-Житомирської дієцезії, хіротонія й інгрес якого призначені на наступну суботу, 24 червня 2017 року.
У зустрічі взяли участь єпископ-номінант Віталій Кривицький, канцлер курії Київсько-Житомирської дієцезії о. Віталій Безшкурий, керівники та працівники Католицького Медіа-Центру (Київ), телебачення «EWTN» (Київ), «Радіо Марія» (Київ), видавничого відділу отців-домініканців «Кайрос» (Київ), сайту парафії святого Олександра (Київ), сайту «Credo» (Кам’янець-Подільський).
Зустріч відбулася в режимі вільної розмови, під час якої єпископ розповів журналістам про сфери своєї діяльності, пов’язані з підготовкою до майбутніх церемоній єпископської хіротонії та інгресу.
Найперше єпископ презентував представникам засобів суспільної комунікації новий єпископський герб, розповів про його символіку та сенси. Герб єпископа Кривицького містить елементи як традиційної християнської церковної геральдики, так і сучасні й доволі невластиві для класичної геральдичної традиції.
Композиційним центром гербу став так званий «хрисмон» – відома з перших століть християнства монограма Пресвятого Імені Христа. Вона вміщена на золотому тлі й тим самим дає зрозуміти, що саме Христос Розіп’ятий і Воскреслий є визначальним у єпископському служінні нового ординарія. Також до традиційних геральдичних елементів належить золота розгорнута книга – це Євангеліє, місія поширювати яке належить новопризначеному владиці. А нетиповий елемент – це розташована на гербі емблема Товариства святого Франциска Сальського (салезіян Дона Боско). Цікаво, що саме Товариство має офіційний, цілковито традиційний герб. А згадана емблема нещодавно виникла в Німеччині, і нині салезіяни використовують її як неофіційний знак, що найкраще показує харизму згромадження. Вона у стилізованій формі зображає Дона Боско, який обіймає двох дітей. Водночас цей силует нагадує будинок, у якому можна побачити образ салезіянської школи, ораторію, притулку тощо. Зауважимо, що харизма салезіян – це робота з дітьми та молоддю. У сучасній педагогічній науці навіть виділяють особливий напрямок: салезіянську педагогіку. І ця емблема найкраще втілює сенс і форму служіння Товариства. Однак під час підготовки проекту герба з’ясувалося, що фахівці у сфері геральдики мають певні застереження щодо неї, оскільки вона випадає за рамки певних геральдичних принципів. Як зауважив єпископ-номінант, він наполягав на тому, щоби внести емблему до герба, оскільки хотів на символічному рівні представити своє салезіянське покликання. Після довгих дискусій – а особливо після того, як з’ясувалося, що схожий елемент уже був використаний одним єпископом-салезіянином, – геральдист нарешті погодився залишити цю емблему (яка, зрештою, органічно виглядає в оточенні геральдичної класики) на гербовому щиті.
Також єпископ розповів про деякі особливості своїх хіротонії та інгресу. Зауважимо, що чи не вперше в історії хіротонія відбудеться в Києві. Офіційно єпископ-ординарій на київській кафедрі з’явився близько 1320 року, за часів понтифікату Папи Йоана ХХІІІ. Проте в історичних джерелах немає жодної згадки про те, чи протягом цих семи століть хіротонії тутешніх єпископів відбувалися саме в Києві. Меса, під час якої відбудеться рукоположення Віталія Кривицького на єпископа, матиме цікавий літургічний нюанс: богослужіння розпочинатиме один служитель, а після хіротонії вже новий єпископ перебере на себе роль першого служителя й тим самим обійме єпископський уряд в дієцезії.
Робота засобів суспільної комунікації як складова вчительського уряду Церкви за канонічним правом у межах дієцезії належить саме єпископу-ординарієві. Тож особливість співпраці з медіа стала ще одною важливою темою, заторкнутою під час сердечної й невимушеної зустрічі з київськими журналістами.

***
Опис гербу єпископа-номінанта Віталія Кривицького

 
У червоному полі гербового щита – увігнуте золоте вістря, спрямоване вниз і увінчане червоним хрисмоном, монограмою імені Христа, яку праворуч супроводжує золота емблема салезіанців Дона Боско, а ліворуч – золота розгорнута книга Євангелія.
Мотто герба «InIesuChristo» («В Ісусі Христі») розміщено на стрічці під щитом.
Щит увінчаний геральдичним зеленим єпископським капелюхом зі шнурками та дванадцятьма зеленими китицями.
Укладач герба – італійський геральдист Джузеппе Квадракоччі.

КМЦ нагадує, що під час Хіротонії отця Віталія Кривицького, яка відбудеться 24 червня 2017 року в катедральному храмі святого Олександра в м. Києві, Головним консекратором буде Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті. З ним співслужитимуть Львівський митрополит і архієпископ Мечислав Мокшицький та єпископ-ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії владика Броніслав Бернацький.

Роман Желєзний (КМЦ)
Новини з України Розділена з кимось радість - удвічі більша На території парафії Марії Матері Церкви у Києві безпритульні та потребуючі Києва мали змогу разом пережити Святвечір. У вівторок, 6 січня, Релігійна Місія "Карітас-Спес" та брат Себастіан Янковський ОМІ, представник Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної, приготували почастунок, не забракло також молитви, святкових побажань та колядування.