Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: відбулася битва на Рогах Хаттіна
09:42 Середа 0 575
4-07-2018, 09:42

Цей день в історії Католицької Церкви: відбулася битва на Рогах Хаттіна

4 липня 1187 року відбулася битва на Рогах Хаттіна, одна з найбільших поразок хрестоносців, унаслідок якої мусульмани завоювали Єрусалим.
В епоху хрестових походів на Святу Землю Єрусалим перебував під владою християн майже сто років. Це було зумовлено тим, що розрізнені правителі ісламських держав постійно ворогували між собою, не гребуючи навіть укладати союзи з «франками» (так називали мусульмани хрестоносців). Проте в 70-х роках XII століття Сирія та Єгипет отримали спільного правителя в особі видатного мусульманського державного діяча, полководця Салах ад-Діна (серед християн він більше знаний як Саладін). Для нього відвоювання Єрусалима у християн стало справою честі.

Перша спроба захопити місто завершилася катастрофічною поразкою в бою під Монжизаром. Проте через десять років Саладін спробував знову. На той момент королем Єрусалима був Гі де Лузіньян – відважний, але нерішучий і дуже залежний від впливу своїх радників. Під час наради очільників хрестоносців думки розділилися – частина воєначальників на чолі з графом Раймундом Триполітанським переконувала, що треба оборонятися, не відходячи далеко від міста. Інша група, яку очолював магістр тамплієрів Жерар де Рідфор, пропонувала блискавичним наступом захопити мусульман зненацька. Ця позиція й перемогла, насамперед завдяки особистій харизмі магістра.

Наслідки були катастрофічні. Саладін, який мав удвічі більше військо, заманив хрестоносців углиб пустелі, де вони жорстоко страждали від нестачі води та пеклися у важких обладунках аж до втрати свідомості. Християнська армія трималася майже цілий день і остаточно була розбита лише тоді, коли впав королівський намет. Практично всі вожді хрестоносців на чолі з королем потрапили в полон. Часто можна почути про милосердя Саладіна, який люб’язно повівся з полоненими після перемоги. Проте воно стосувалося лише шляхетних світських лицарів, за яких можна було отримати викуп. Простих воїнів продали в рабство. Найстрашніша ж доля чекала на членів духовно-лицарських орденів. Кільком сотням полонених тамплієрів та госпітальєрів запропонували життя і свободу в обмін на прийняття ісламу. Вони всі відмовились і були порубані на шматки.

2 жовтня 1187 року Саладін здобув Єрусалим. Ця подія стала причиною Третього хрестового походу.

Павло Зінченко, Католицький Медіа-Центр

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий