Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 квітня, понеділок
18:36 Неділя 0 401
29-04-2018, 18:36

Літургія на кожен день, 30 квітня, понеділок

(біл) Понеділок V Великоднього тижня
Слова про те, що людина, яка виконує заповіді, любить Христа, ми сприймаємо зазвичай як моралізацію. Ми вважаємо, що ми мусимо виконувати закон, щоб довести, що у нас є любов. Але те, що так важко дотримуватися заповідей, показує нам, що у нас немає любові. Христос обіцяє нам заповнити цю нестачу з допомогою Святого Духа і тоді виконання заповідей буде знаком реалізації Його обітниці.


Або (біл) довільний спомин св. ПІЯ V, Папи
Св. Пій V народився у 1504 році в Ломбардії. Вступив до ордену Домініканців. У 1566 році св. Пій став Папою і ревно впроваджував у життя декрети Тридентського собору. Опублікував літургійні книги, якими Римська Церква користувалася впродовж чотирьохсот років. Помер у Римі 1 травня 1572 року.

Спільні Меси: про Папу (стор. 121)

АНТИФОН НА ВХІД:
Воскрес Добрий Пастир, * котрий віддав життя за свої х овець * і благоволив померти за свою паству. * Алілуя.

КОЛЕКТА:
Просимо, Господи: простягни Твою десницю над своєю родиною, † щоб вона, захищена від усякого пороку воскресінням Твого Єдинородного Сина, * багатіла небесними дарами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи Боже, Ти дав свої й Церкві святого Пія, Папу, щоб він дбав про віру та достойне Тебе вшанування, † вчини за його заступництвом, * щоб з живою вірою та плідною любов’ю ми брали участь у Твоїх тайнах. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 14, 5-18
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями, коли в Іконії у язичників та юдеїв з їхніми начальниками виник задум, щоб поглумитися над Павлом і Варнавою і побити їх камінням, вони, довідавшись про це, втекли до лікаонських міст: у Лістру, Дервію та в околиці і там благовістили. У Лістрі був один чоловік, хворий на ноги, кривий від народження; він ніколи не ходив. Він слухав Павла, який говорив. Поглянувши на нього і побачивши, що той має віру для того, щоб бути врятованим, Павло дуже голосно сказав: «Встань на ноги твої прямо!» Той підскочив і почав ходити. Юрми людей, побачивши, що зробив Павло, піднесли свій голос, вигукуючи по-лікаонському: «Боги, уподібнившись людям, зійшли до нас!» І почали називати Варнаву Зевсом, а Павла – Гермесом, оскільки той був провідним у слові. А жрець Зевса, храм якого знаходився за містом, доставив до брами биків і вінки, збираючись ра- зом з юрбою приносити жертву. Почувши це, апостоли Варнава й Павло роздерли свій одяг і кинулися між людей, гукаючи: «Люди, що це ви робите?! Ми є такими ж смертними людьми, як і ви, котрі благовістять вам відвертатися від цих марнот до Бога живого, який створив небо, землю, море і все, що в них. Він у минулих поколіннях допустив, щоб усі народи ходили своїми дорогами. Проте Він не переставав свідчити про себе, творячи добро, даючи вам дощ з неба і вчасно врожай, насичуючи їжею та веселістю ваші серця!» І, говорячи це, вони ледь стримали людей приносити їм жертву. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 115, 1-2. 3-4. 15-16
Не нам дай славу, а Твоєму Йменню.
Не нам, Господи, не нам, але Твоєму Імені дай славу – *
заради милості Твоєї і правди Твоєї.
Чому мають говорити язичницькі народи: *
«Де є Бог їхній?»
Наш Бог – на небі! *
Все, що забажав зробив Він.
Їхні ідоли – це золото і срібло, *
людських рук творіння.
Благословенні ви Господом, *
який створив небо і землю.
Небо – для Господа небо, *
людським же синам Він дав землю.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 26
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух Святий вас навчить усього
і все, що Я сказав, вам пригадає.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 14, 21-26
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Хто має Мої заповіді та зберігає їх, той Мене любить. А хто Мене любить, того полюбить і Мій Отець, і Я любитиму його, і явлю йому себе». Каже Йому Юда, – не Іскаріотський: «Господи, і чому ж це так, що Ти маєш намір нам себе явити, а не світові?» У відповідь Ісус сказав йому: «Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово; і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до нього, і зробимо собі оселю у нього. Хто ж не любить Мене, слів Моїх не зберігає. І слово, яке ви чуєте, є не Моє, але Того, хто послав Мене, – Отця. Це говорив Я вам, перебуваючи між вами. А Утішитель – Дух Святий, якого Отець пошле в Моє Ім’я, той вас навчить усього і пригадає вам усе, що Я вам сказав». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Захоплюючись апостольською ревністю святого Павла, і ми з ревністю волаймо:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб опіка святих апостолів Петра і Павла завжди супроводжувала його у праці задля спасіння душ.
2. Молімося за країни Близького Сходу, в яких святий апостол Павло проповідував Благу Вість, щоб там Божа Церква могла розвиватися у свободі та мирі.
3. Молімося за країни, яким загрожує війна, щоб Господь зберіг їх у мирі.
4. Молімося за наших батьків і рідних, щоб Господня опіка супроводжувала їх протягом усього життя.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь винагородив їхні земні труди славою святих на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми любили Господа понад усе і завжди дотримувалися Його заповідей.

Боже, наш Отче, вчини, щоб ми завжди йшли дорогою любові та вірності Твоїм наказам, і так будували Боже Царство на землі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Господи, наш Боже, нехай вознесуться до Тебе наші молитви й жертовні дари, * щоб ми, очищені Твоєю величчю, гідно брали участь у таїнствах великої любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня, № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Мир залишаю вам, Мій мир даю вам; * не так, як світ дає, даю вам його, – говорить Господь. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Всемогутній, вічний Боже, Ти Христовим воскресінням відродив нас до вічного життя; † примнож в нас плоди великоднього таїнства * та зміцни наші серця поживою, що дає спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:54 Вівторок 0 202 Літургія на кожен день, 17 липня, середа (зел) Середа ХV звичайного тижня
В очах провісника Божої волі світ, повний гордості й лукавства, нічого не вартий. Світлі очі серця ясно бачать, хто Богові приємний. Бог відкриває свої тайни тим, хто з досвіду знає, що Господом чудес є Господь. Як казав святий падре Піо: “Я лише молюсь і бачу навкруги, як Господь чинить чудеса”.