Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Летичеві молилися за нові покликання
11:47 Субота 0 419
3-02-2018, 11:47

У Летичеві молилися за нові покликання

Дієцезіальний з’їзд богопосвячених осіб Кам’янець-Подільської дієцезії відбувся 1 лютого в санктуарії Летичівської Богородиці в Летичеві Хмельницької області. 
Про це повідомляє CREDO.

«Сердечно вітаю всіх вас, хто зібрався тут, щоб разом молитися за нові покликання, за те, щоб на наше місце прийшли нові люди, щоб не забракло робітників на Господній ниві», – розпочав Месу єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський.

«Такі зустрічі, – розповів він, – започаткував Святий Отець Йоан Павло ІІ. Члени чернечих згромаджень – це ті люди, які прагнуть служити Церкві досконаліше. Ми не пустельники, які живуть відокремлено від інших, і таке спілкування якраз і потрібне, щоб робити наше служіння більш досконалим, щоб краще бачити проблеми, які ставить перед нами життя. Замкнувшись у собі або тільки у своєму згромадженні, проблем, які тебе оточують, не побачиш. Дивлячись одне на одного, ми взаємно збагачуємося й підтримуємося. Адже знаємо, що кожна людина потребує підтримки – Ісус Христос, перебуваючи в людській природі, теж звертався до Отця в молитві. Ми теж мусимо шукати цієї підтримки в Ісуса Христа, Який приходить, коли двоє або троє збираються в Його Ім’я. Одному завжди легше заблукати, а двом або трьом – триматися правильної дороги».

«Дивлячись одне на одного, – сказав єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович, – ми можемо краще усвідомити цінність богопосвяченого життя, цього безцінного дару, який отримали. Важливе й те, що ми спільно молимося за нові покликання, адже всі відчуваємо потребу такої молитви – і віддаємо її тут, у Летичеві, нашій Небесній Покровительці Діві Марії. А спілкуючись між собою, ми творимо єдність, сопричастя богопосвячених осіб в дієцезії».

Зустріч розпочалася молитвою перед Пресвятими Дарами за нові покликання, за святість священиків, за семінарії і чернечі згромадження. А про те, що покликання – це дар від Бога, говорив у проповіді єпископ Радослав Змітрович. Єпископ Леон Дубравський запропонував усім учасникам Служби Божої в тиші відновити в серці чернечі обіти. Недарма, отже, отець Олександр Кушлак OSPPE сказав, що для нього день богопосвячених осіб – це «повернення до коріння, до початків, до першої любові».

Перед учасниками зустрічі з конференцією виступив міністр провінції святого архангела Михаїла Братів Менших в Україні о. Даниїл Ботвіна OFM. Він наголосив, що покликання походять від Ісуса Христа, а не від розуму і здібностей тих, хто проводить заходи для молоді, щоб допомогти це покликання розпізнати. І тому дуже важлива молитва в цьому намірі. А щоб не розчаруватися, що нових покликань мало, потрібно дивитись у майбутнє з надією, яка «залежить не від кількості виконаних обов’язків, а від того, на кого покладається».

Єпископ Леон Дубравський поділився своїм баченням проблем, які є в духовному житті дієцезії, і шляхів розв’язання. Дієцезіальний день богопосвячених осіб завершився спільним співом колядок і коронкою до Божого Милосердя.

За темою:
Зустріч богопосвячених осіб Львівської архідієцезії – вперше в Червонограді
Богопосвячене життя в Україні: інтерв’ю з єпископом Едуардом Кавою
Архієпископ Мечислав Мокшицький: Відповідальність за віру та Церкву сьогодні в наших руках

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:32 Субота 0 379 Освячення земельної ділянки під будівництво Дому милосердя в Кривому Розі 7 жовтня 2018 року ординарій Харківсько-Запорізький єпископ Станіслав Широкорадюк у криворізькій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії освятив земельну ділянку під будівництво Дому милосердя, у якому безпритульні й інші нужденні зможуть отримувати харчування в захищених від несприятливої погоди умовах.