Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 28 жовтня, субота
19:58 П'ятниця 0 1 375
27-10-2017, 19:58

Літургія на кожний день. 28 жовтня, субота

СВВ. СИМОНА І ЮДИ ТАДЕЯ, АПОСТОЛІВ
(черв) Свято

Ісус вибирає своїх апостолів серед великої кількості учнів, тобто тих, кого хоче навчити бути подібним до Нього самого. Надзвичайна річ: велику силу, яка виходила з Нього і зціляла хворих, Ісус уділяє своїм апостолам. В цьому вони стають схожими на Нього, але лише зі службовою ціллю – аби всі звернули увагу на Його благовіствування. І ця блага вість – це ще більш незвичайна річ. Ісус хоче бути одним цілим з тими, хто Його слухає – «нехай вони будуть одне у нас». Тому Він дарує нам всього себе під видом хліба і вина аби зібрати своїх учнів з усіх народів та поколінь у своєму Тілі – Церкві.

Св. Симон мав прізвисько Зелот – Ревнитель через його ревність у виконанні Мойсеєвого Закону. Св. Юда Тадей, брат Якова Молодшого, був родичем Ісуса Христа. Він вважається автором листа, включеного до книг Нового Завіту. Вірні просять у нього допомоги в безнадійних справах.

АНТИФОН НА ВХІД

Ось святі мужі, яких вибрав Бог в правдивій любові, * і обдарував їх вічною славою.
Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА

Боже, Ти приві в нас до пізнання Твого І мені через святих Апостолів; † вчини милостиво, щоб за заступництвом святих Симона та Ю ди Тадея * Твоя Церква завжди зростала завдяки збі льшенню ві руючих у Тебе народів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Еф 2, 19-22

Читання з Послання святого Павла Апостола до ефесян
Брати! Ви більше не чужі й не захожі, а співгромадяни святих і домашні для Бога, збудовані на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є сам Ісус Христос; на Ньому вся будівля, досконало збудована, зростає у святий храм у Господі, в якому й ви разом будуєтеся Духом в Божу оселю.   Слово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ Пс 19, 2-3. 4-5.

Їхнє відлуння сповнює всю землю.

Небеса розповідають про Божу славу, *
а небозвід сповіщає про творіння Його рук.
День дневі передає вістку, *
а ніч ночі сповіщає знання.

Їхнє відлуння сповнює всю землю.

Немає мови, немає слів, *
де би не чулися їхні голоси.
По всій землі пішло їхнє відлуння, *
і їхні слова – до кінців світу!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Алілуя, алілуя, алілуя.
Тебе, Боже, хвалимо, ісповідуємо Тебе, Господи.
Тебе вихваляє преславний сонм Апостолів.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 6, 12-19

Читання святого Євангелія від Луки
Сталося тими днями, що Ісус вийшов на гору помолитися і провів цілу ніч у молитві до Бога. А коли настав день, Він покликав cвоїх учнів, вибравши з них Дванадцятьох, яких і назвав апостолами: Симона, якого назвав Петром, і Андрія, брата його, Якова і Йоана, Филипа й Вартоломея, Матея і Тому, Якова Алфеєвого й Симона, званого Зилотом, Юду Якового та Юду Іскаріотського, який став зрадником. Зійшовши, Він став з ними на рівному місці; також була велика юрба Його учнів та безліч народу з усієї Юдеї і Єрусалима, і з приморського Тира й Сидона, які посходилися послухати Його й зцілитися від своїх недуг, а також ті, хто страждав від нечистих духів, – і оздоровлялися. І кожний з натовпу намагався доторкнутися до Нього, бо з Нього виходила сила й оздоровляла всіх.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Господь благоволив вчинити апостолів фундаментом Церк­ви; тож уповаючи на заступництво Христових учнів, возне­сімо Господу наші прохання:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона так само, як святі апо­столи об’єднали навернених юдеїв і язичників у одній вірі, змогла об’єднати християн всіх конфесій.
2. Молімося за спільні богословські комітети різних христи­янських Церков, щоб своєю діяльністю вони наближува­ли об’єд- нання всіх християн у одній вірі.
3. Молімося за Україну та всіх наших співвітчизників, щоб ми утверджували духовність нашої Батьківщини і працювали на її благо.
4. Молімося за всіх тих, хто у безнадійних справах поклада­ється на заступництво святого Юди Тадея, щоб вони були вислухані.
5. Молімося за померлих, щоб вони всі осягнули повноту спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм життям дійсно були гідні звання Христових учнів.

Господи Ісусе Христе, Ти наказав своїм учням поширювати віру по всій землі; вчини, щоб ми теж були Твоїми апостола­ми. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, прийми наші дари на честь святих апостолів Симона і Юди Тадея, котрі  отримали вічну славу, * і вчини, щоб ми гідно звершували святі  тайни. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ  ПРО АПОСТОЛІВ


Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти бо, віковічний Пастирю, не по­кидаєш своєї отари, * а через святих Апостолів оточуєш її без­устанною опікою, * щоб керували нею ті, котрим як намісникам свого Сина * Ти доручив пастирську владу. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безус­танно взиваючи: Свят, Свят, Свят ...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Коли хтось Мене любить, то й слово Моє берегтиме, говорить Господь, – * і злюбить його Мій Отець, і прийдемо Ми до нього, * і в ньому закладемо житло.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Прийнявши Пресвяте Таїнство, з’єднані в Святому Духові, смиренно просимо Тебе, Боже, † щоб жертва, яку ми складаємо, вшановуючи мучеництво апостолів Симона і Юди Тадея, * зміцни- ла нас у Твоїй любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.