Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 березня, п'ятниця
19:02 Четвер 0 420
8-03-2018, 19:02

Літургія на кожен день, 9 березня, п'ятниця

(фіол) П’ятниця ІІІ тижня Великого Посту
Ніхто не сумнівається у любові Христа та Його повній відданості Отцю. Тому Його визнання не дивує нас, оскільки Він виконав її не зволікаючи. Зворушує терпеливість Христа в поясненні книжнику слів, які кожен юдей знає напам’ять. Зворушує також смиренність цієї людини, яка могла очікувати від вчителя довгої і виснажливої мови. Прості слова Христа містять все, що необхідне і достатнє.


Колекту можна взяти зі спомину св. ФРАНЦИСКИ РИМЛЯНКИ, монахині.
Св. Франциска народилася у 1384 році в Римі. Протягом 40 років була зразковою дружиною і матір’ю трьох дітей. Багато часу присвячувала молитві та догляданню хворих. У 1433 році вона заснувала конгрегацію Сестер Облаток за статутом святого Бенедикта, яка існує до сьогоднішнього дня. Після смерті свого чоловіка вона стала настоятелькою цієї конгрегації, в якій аж до кінця своїх днів служила Богові. Померла 9 березня 1440 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Немає, Господи, Тобі рівні поміж богами, * бо Ти великий і твориш дивні речі, * Ти Бог єдиний.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: влий у наші серця свою благодать, † щоб ми завжди віддалялися від гріхов- них помислів, притаманних людині, * та з Твоєю допомогою спромоглися припасти до небесного вчення.  Через  Господа  нашого  Ісуса  Христа,  Сина  Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти у святі  й Францисці дав нам винятковий взірець святого життя у подружжі та в чернецтві, † вчини, щоб ми витривало Тобі   служили * та у всіх життєвих обставинах змогли побачити Тебе і йти за Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 14, 2-10
Читання з Книги пророка Осії.
Так говорить Господь: «Навернись, Ізраїлю, до Господа, Бога твого, бо ти спотикнувся об твою беззаконність. Візьміть слова з собою й наверніться до Господа. Скажіть Йому: “Прости всю беззаконність! Прийми те, що добре, і ми принесемо плід уст наших. Ассирія нас не врятує; на коні ми не будемо сідати; діла рук наших не називатимемо більше нашими богами; бо в Тобі сиротина знайде милосердя!” Я вилікую їхню зраду; Я полюбив їх доброхіть, бо гнів Мій від них відвернувся. Я буду для Ізраїля наче роса; він зацвіте, немов лілея, і, мов Ліван, пустить коріння. Його паростки далеко розростуться, краса його буде, немов маслини, а його запах – мов Лівану. Вони повернуться сидіти у Моїй тіні, знов будуть пшеницю плекати; вони будуть цвісти, неначе лоза виноградна; будуть славні, немов вино ліванське. Єфраїме, скажи, що Мені ще до ідолів? Я вислуховую його і дивлюся за ним. Я, наче кипарис зелений: твій плід від Мене буде». Хто мудрий, нехай це зрозуміє! Розумний нехай це знає! Бо путі Господні праві, й праведники ходять ними, а грішники на них спотикнуться. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 81, 6в-8а. 10-11аб. 14 і 17
Я – Господь Бог твій, слухай же Мій голос.

Я чув мову, якої не знав я: *
«Я звільнив від тягарів його спину,
звільнив від кошиків його руки. *
У біді ти закликав до Мене, – і тебе врятував Я.
В тебе не буде чужого бога, – *
ти не поклонятимешся чужому богу!
Бо Я є твій Господь Бог, *
який з Єгипетської землі тебе вивів».
Якщо би Мій народ Мене послухав, *
якщо б Ізраїль ходив дорогами Моїми, –
добірною пшеницею Я їх нагодував би, *
і медом зі скелі Я би їх наситив!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 17
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Покайтеся, – Господь говорить, –
бо наблизилось Царство Небесне!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 28б-34
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу підійшов до Ісуса один із книжників і запитав Його: «Яка заповідь є першою з усіх?» Ісус відповів: «Перша є: Слухай, Ізраїлю: Господь, наш Бог – єдиний Господь, і любитимеш Господа, Бога свого, всім серцем своїм, і всією своєю душею, і всім своїм розумом, і всією своєю силою”. І друга оця: “Любитимеш свого ближнього, як самого себе!” Іншої, більшої заповіді від цих немає». І сказав Йому книжник: «Добре, Учителю, по правді сказав Ти, що Бог є один і немає іншого, крім Нього, і що любити Його всім серцем, усім розумом, усією силою, і що любити ближнього, як себе самого, – це більше за всякі всепалення та жертви». А Ісус, побачивши, що він розумно відповів, сказав йому: «Ти недалеко від Божого Царства!» І ніхто не наважувався Його більше запитувати. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
“Повернись, Ізраїлю” – закликав колись пророк Ісая. Сьогодні свята Церква так само закликає людство третього тисячоліття, щоб воно повернулося до Отця; молімося, щоб цей заклик почули всі люди:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, не зважаючи на протистояння сучасного світу, мужньо та відкрито захищав права кожної людини.
2. Молімося за всіх, хто віддано працює для морального розвитку суспільства, щоб Господь обдарував їх повнотою своїх дарів.
3. Молімося за людей, які втратили віру, щоб вони повернулися до Христа і Його Церкви.
4. Молімося за всіх, хто страждає від алкоголізму, щоб оточення допомогло їм вирватися з тенет цього гріха.
5. Молімося за померлих, щоб після трудів земного життя вони отримали вічний спочинок у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми добре використали цей час покаяння і навернення.

Господи наш і Спасителю, почуй наш голос і уділи благодатей, необхідних нам для боротьби з гріхом та спокусами. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † щоб вони стали приємною для Тебе жертвою, * а нам принесли спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Любити Бога усі м серцем * й любити ближ- нього, немов себе самого, – * це бі льше, ніж усі  всепалення та жертви.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: наповни Своєю силою наші душі й тіла † та вчини, щоб ми, причастившись Твого та їнства, * здобули повноту спасіння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Для довільного використання
Обдаруй милостиво, Господи, своїм милосердям Твоїх вірних, † щоб ті, хто уповають на Твою милість, * могли завжди радіти плодами любові. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:27 Вівторок 0 106 Літургія на кожен день, 14 листопада, середа (зел) Середа ХХХІІ звичайного тижня
Проказа є страшною хворобою. Вона ізолює людей одних від одних, і, за Мойсеєвим законом, робить людину нечистою. Однак гіршою від прокази є хвороба духа, проявом якої є невдячність. Вона впроваджує людину в пекельну самотність, що триває без кінця. Господи, торкнися мого серця і зціли його, аби я Тобі за все дякував!