Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Люксембурзький архієпископ Жан-Клод Оллеріш – новий Президент Comece
16:36 П'ятниця 0 76
9-03-2018, 16:36

Люксембурзький архієпископ Жан-Клод Оллеріш – новий Президент Comece

Люксембурзький архієпископ Жан-Клод Оллеріш SJ протягом наступних 5 років очолюватиме Комісію Єпископатів Європейського Союзу (Comece). На цій посаді він замінить архієпископа Мюнхена й Фразінґа кардинала Райнгарда Маркса, який очолював Комісію протягом двох трирічних (згідно зі старим статутом) мандатів з 2012 до 2018 року.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Про це постановила Пленарна асамблея делегатів Конференцій єпископів Європейського Союзу, яка 7–9 березня 2018 року відбувалась у Брюсселі. На засіданнях обрали також чотирьох віце-президентів. Одразу після виборів єпископи відслужили Месу, під час якої повноваження було передано новообраному Президентові Comece.

Як і Папа Франциск, новий голова Комісії Єпископатів ЄС походить із чернечої родини отців єзуїтів. Юнаком він вивчав богослов’я в Токіо, а після пресвітерських свячень багато років служив у столиці Японії, де, зокрема, був віце-ректором Університету святого Ігнатія Лойоли. У липні 2011 року Папа Бенедикт XVI призначив його архієпископом Люксембурга. Ієрарх також займає відповідальні посади в комісіях Ради європейських Конференцій єпископів.

Одразу після обрання архієпископ Жан-Клод Оллеріш висловив готовність «співпрацювати з усіма людьми доброї волі, які присвячуються справі захисту людської гідності», підтверджуючи заанґажування Комісії в те, щоб у центрі європейської політики були людська особистість і спільне благо. Очолюючи єпископську катедру в Люксембурзі, осередку різних інституцій Європейського Союзу, архієпископ Оллеріш з 2011 року вже зробив значний внесок в активний діалог між Церквою та цими інституціями.

За темою:

Єпископи Євросоюзу запрошують «(Пере)осмислити Європу»
Кардинал Райнгард Маркс про конгрес «(Пере)осмислити Європу»
Німеччина: процес беатифікації отця Романо Ґвардіні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 17:02 Середа 0 47 «Допомога Церкві в потребі»: відбудова християнських поселень на півночі Іраку П’ять проектів на п’ять тижнів Великого Посту, спрямованих на відбудову іракських християнських поселень долини Ніневії на півночі Іраку, звільнених від терористичного угрупування, відомого як Ісламська Держава, – це мета кампанії Папського фонду «Допомога Церкві в потребі».