Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Люксембурзький архієпископ Жан-Клод Оллеріш – новий Президент Comece
16:36 П'ятниця 0 274
9-03-2018, 16:36

Люксембурзький архієпископ Жан-Клод Оллеріш – новий Президент Comece

Люксембурзький архієпископ Жан-Клод Оллеріш SJ протягом наступних 5 років очолюватиме Комісію Єпископатів Європейського Союзу (Comece). На цій посаді він замінить архієпископа Мюнхена й Фразінґа кардинала Райнгарда Маркса, який очолював Комісію протягом двох трирічних (згідно зі старим статутом) мандатів з 2012 до 2018 року.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Про це постановила Пленарна асамблея делегатів Конференцій єпископів Європейського Союзу, яка 7–9 березня 2018 року відбувалась у Брюсселі. На засіданнях обрали також чотирьох віце-президентів. Одразу після виборів єпископи відслужили Месу, під час якої повноваження було передано новообраному Президентові Comece.

Як і Папа Франциск, новий голова Комісії Єпископатів ЄС походить із чернечої родини отців єзуїтів. Юнаком він вивчав богослов’я в Токіо, а після пресвітерських свячень багато років служив у столиці Японії, де, зокрема, був віце-ректором Університету святого Ігнатія Лойоли. У липні 2011 року Папа Бенедикт XVI призначив його архієпископом Люксембурга. Ієрарх також займає відповідальні посади в комісіях Ради європейських Конференцій єпископів.

Одразу після обрання архієпископ Жан-Клод Оллеріш висловив готовність «співпрацювати з усіма людьми доброї волі, які присвячуються справі захисту людської гідності», підтверджуючи заанґажування Комісії в те, щоб у центрі європейської політики були людська особистість і спільне благо. Очолюючи єпископську катедру в Люксембурзі, осередку різних інституцій Європейського Союзу, архієпископ Оллеріш з 2011 року вже зробив значний внесок в активний діалог між Церквою та цими інституціями.

За темою:

Єпископи Євросоюзу запрошують «(Пере)осмислити Європу»
Кардинал Райнгард Маркс про конгрес «(Пере)осмислити Європу»
Німеччина: процес беатифікації отця Романо Ґвардіні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 13:31 Вівторок 0 333 Архієпископ Мечислав Мокшицький побував із душпастирським візитом на Сардинії З 20 до 21 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів України митрополит Львівський Мечислав Мокшицький побував із душпастирським візитом на Сардинії (Італія) в архідієцезії Орістано.