Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 21 жовтня, субота
19:36 П'ятниця 0 790
20-10-2017, 19:36

Літургія на кожний день. 21 жовтня, субота

(зел) Субота ХХVIІІ звичайного тижня

Святий Йоан Павло ІІ застерігає нас від небезпеки закам’янілості людського серця. «Богохульство проти Святого Духа є гріхом, що чинить людина, яка прагне на підставі вигаданого права перебувати в стані гріха і таким чином відкидає спасіння.» Звернімося до Господа з проханням, щоб наділив нас радикальною щирістю та істинною покорою, особливо під час визнання наших гріхів та провин.

АНТИФОН НА ВХІД

Коли  Ти,  Господи,  зважатимеш  на  провини, * о Господи, хто встої ться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА

Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 4, 13. 16-18

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Не Законом дано обітницю Авраамові та його нащадкам, що він стане спадкоємцем світу, а через пра­ведність віри. Через це обітниця, – щоб во­на була з благодаті, аби бути не­поруш­ною для всіх нащадків, – є з віри; і не тільки для того, хто від За­ко­ну, а й для того, хто є з віри Авра­ама, який для нас усіх є бать­ком; як ото написано: «Я настановив тебе батьком багатьох народів» – пе­ред Богом, у якого він повірив, який оживляє мертвих та називає те, що не існує, як існуюче. Він, усупереч сподіванню, по­вірив надії, що стане батьком ба­гатьох народів, згідно зі ска­за­ним: «Таким буде твоє потомство».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 105, 6-7. 8-9. 42-43

Бог про завіт свій завжди пам’ятає.

Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.

Бог про завіт свій завжди пам’ятає.

Він навіки заховав у пам’яті завіт свій, *
слово, яке заповів для тисячі родів:
те, що заповів Аврааму, *
і свою клятву Ісааку.

Бог про завіт свій завжди пам’ятає.

Адже Він згадав своє святе слово *
до свого раба Авраама,
І вивів свій народ в радості, *
з веселощами – своїх обран­ців.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 15, 26б. 27а

Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух істини засвідчить про Мене.
І ви свідчити будете.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 12, 8-12

Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам: кожного, хто визнає Мене перед людьми, Син Люд­сь­кий визнає перед Божими анге­ла­ми, а хто відрікся від Мене перед людьми, від того Він відречеться перед Божими ангелами. Кожному, хто скаже слово про­ти Сина Людського, простить­ся, а тому, хто зневажить Святого Ду­ха, не проститься. Коли приведуть вас до синагог, до правителів, до влади, – не журіться, що або як треба відпо­відати, чи що сказати, бо Святий Дух саме в ту мить навчить вас, що треба сказати».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

За заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо Господа про благодаті та чесноти, необхідні святій Церкві і всьому Божому народові:

1. Молімося за святу Церкву, щоб серед усіх її слуг панував дух розсудливості, терпимості і доброзичливості.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби Господь укріпив його своєю міццю і завжди допомагав йому нести хрест своїх обов’язків.
3. Молімося за керівників країн, щоб вони дбали передусім про благо довірених їм народів.
4. Молімося за тих, які потрапили у тенета гріха, нехай заступництво Пресвятої Діви Марії допоможе їм подолати спокуси і вистояти у боротьбі зі злом.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх з бруду провин і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за нас, щоб Господь дарував нам благодать смирення і щоб ми не осуджували наших ближніх, а допомагали їм боротися з гріхом.

За заступництвом Марії, Твоєї Матері, просимо Тебе, Господи: вислухай наші молитви на землі і прийми нас до вічного щастя на небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Го­с­по­ди, при­йми мо­лит­ви і при­но­шен­ня Тво­їх вір­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бес­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ніли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою велич, † щоб ми, по­жив­ле­ні свя­щен­ним Ті­лом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­жес­т­вен­ної при­ро­ди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.