Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Вірою, молитвою та покутою переможемо неприятеля спокусника
14:00 Неділя 0 427
21-02-2021, 14:00

Папа: Вірою, молитвою та покутою переможемо неприятеля спокусника

Зустрічаючись із вірними у першу неділю Великого Посту, Святіший Отець підкреслив, що Святий Дух спонукає нас під час цього періоду благодаті увійти в духовну пустиню, щоб відкритися на Боже слово та зректися сатани, ніколи не допускаючи діалогу зі спокусником.
Про це повідомляє Vatican News.

Йдучи слідами Ісуса, життя християнина полягає у боротьбі проти духа зла. Про це нагадав Папа Франциск, промовляючи до римлян і паломників, які в неділю, 21 лютого 2021 року, зібралися опівдні на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній».

Зупинившись на розповіді святого Марка про перебування Ісуса в пустині протягом сорока днів після хрещення, він зауважив, що Боже слово показує нам шлях, як «плідно прожити сорок днів, які ведуть нас до щорічного святкування Пасхи».

За словами Наступника святого Петра, йдеться про ту саму дорогу, якою пройшов Ісус, яку святий Марко стисло підсумовує, вказуючи на те, що перед тим, як розпочати свою прилюдну місію, Христос усамітнився на пустині, де Його спокушував сатана. Євангеліст підкреслює, що «Святий Дух швидко повів Ісуса в пустелю», що вказує на те, що «все життя Ісуса проходить під знаком Божого Духа, Який Його надихає, спонукає та провадить».

Місце діалогу з Богом і боротьби

Як зазначив Святіший Отець, пустиня, оте «природне й символічне» середовище, є дуже важливим у Біблії. Пустеля – це місце, де «Бог промовляє до серця людини», й де із серця «випливає відповідь молитви». Йдеться про самотність, місце, відірване від речей… Але це також «місце випробування та спокуси», де спокусник, «використовуючи становище уразливості та людських потреб», навіює «свій брехливий голос» як альтернативу Божому.

«У дійсності, протягом сорока днів, прожитих Ісусом у пустелі, розпочинається “дуель” між Ісусом і дияволом, яка завершиться страстями та хрестом. Все служіння Христа – це боротьба проти Лукавого в її багатьох проявах», – сказав Папа, пояснюючи, що йдеться про оздоровлення, вигнання бісів і прощення гріхів, довершені Ісусом. І в певний момент, коли Божого Сина відкидають, а згодом схопили та засудили на смерть, «могло би здаватися, що диявол перемагає», однак, саме смерть була «останньою пустинею», де Христос «остаточно переміг сатану та визволив нас усіх з-під його влади».

Запорука перемоги в боротьбі

За словами Святішого Отця, розповідь на початку Великого Посту про спокуси Ісуса в пустині нагадує нам про те, що «життя християнина, йдучи слідами Господа, є боротьбою проти духа лукавого». Вона показує нам, що Ісус «добровільно зіткнувся зі спокусником та переміг його» та, водночас, попереджає про те, що «дияволові дана можливість діяти спокусами також і проти нас». Ми повинні усвідомлювати «присутність цього підступного ворога, зацікавленого в нашому смертному засуді», та приготуватися до захисту та боротьби з ним.

«Божа благодать запевняє нам перемогу над неприятелем завдяки вірі, молитві та покуті», – сказав Папа, додаючи, що під час Великого Посту «Святий Дух також і нас, як Ісуса, спонукає ввійти в пустелю». Не йдеться про фізичне місце, але про «екзистенційний вимір», про простір тиші в слуханні Божого слова, ступаючи на Божі стежки та оновлюючи хрещальні обітниці: відречення сатани та його діл. Важливим у цьому є пам’ятати про те, що не слід вступати в діалог з дияволом.

«Довірмося материнському заступництву Діви Марії», – закликав Святіший Отець, розпочавши молитву «Ангел Господній».
Новини з Ватикану 16:01 Вівторок 0 97 Папа: Криза відкриває дорогу до майбутнього, яке визнає рівність Святіший Отець промовив до учасників 16-го Міжнародного безпекового форуму в Братиславі GLOBSEC, поділившись думками про те, якою має бути відповідь на виклики для безпеки, поставлені пандемією та її соціально-економічними наслідками.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.