Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 лютого, понеділок
18:15 Неділя 0 241
21-02-2021, 18:15

Літургія на кожен день, 22 лютого, понеділок

ПРЕСТОЛУ СВ. АПОСТОЛА ПЕТРА (біл) Свято
Видима будівля Католицької Церкви збудована на скелі, якою є апостол Петро і його наступники. Звернімо увагу, що вибір Петра був результатом не так його власної заслуги чи особистих якостей, як Божої ласки, Божого вибору (“не тіло і кров тобі це відкрили, а Мій Отець Небесний”). Тому й для нас сьогодні єдність з Апостольським Престолом не повинна залежати від нашого особистого ставлення до особи Папи Римського, хоч його особисті якості, зрозуміло, мають неабияке значення для християнського світу. Єдність із ним і молитовна підтримка у його нелегкому служінні є виконанням Божої волі, є єдністю з Тим, кого він представляє.

АНТИФОН НА ВХІД
Ісус промовив до Симона Петра: * “Я молився за тебе, щоб віра твоя не послабла, * а ти колись, навернувшись, утверджуй своїх братів”. (Лк 22, 32)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, просимо Тебе: † вчини, щоб жодне сум’яття не похитнуло нас, * котрих Ти утвердив на скелі апостольської віри. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 5, 1-4
Читання з Першого послання святого апостола Петра.
Улюблені! Пресві терів, які  є між вами, благаю я, співпресвітер і свідок Христових страждань, співучасник слави, що має відкритися: пасіть те Боже стадо, що є у вас; наглядайте не з примусу, а добровільно, по-Божому; не задля ненаситної жадоби користі, а з ревності; не як ті, хто панує над спадком, але як ті, хто сам є прикладом для стада; і коли з’явиться Архіпастир, одержите нев’янучий вінець слави. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 23, 1-3а. 3бв-4аб. 4вг-5аб. 5вг-6
Господь – мій Пастир, всього маю вдосталь.
Господь – мій Пастир. Я не матиму недостатку. *
На зелених лугах Він дає мені відпочити,
веде мене на тихі води; *
мою душу Він обновляє.
Веде мене праведності стежками *
ради Імені свого.
Коли я піду навіть долиною смертної тіні, *
зла не злякаюсь, бо Ти зі мною.
Твій жезл і Твій посох – *
вони мене втішають.
Переді мною трапезу Ти готуєш *
навпроти тих, які мене утискають.
Ти намастив мою голову олією, *
переливається моя чаша.
Отож в усі дні життя мого †
доброта і милосердя супроводжувати мене будуть, *
і я на довгі дні поселюся в домі Господнім.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 16, 18
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Ти є Петро; і на цій скелі Я збудую свою Церкву,
і брами аду її не здолають.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 16, 13-19
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, прийшовши в околиці Кесарії Филипової, Ісус звернувся до своїх учнів, запитуючи: «За кого люди вважають Сина Людського?» Вони відповіли: «Одні – за Йоана Хрестителя, другі – за Іллю, і нші – за Єремію або за одного з пророків». Каже їм Ісуc: «А ви Мене за кого вважаєте?» У відповідь Симон-Петро промовив: «Ти є Христос, Син Бога живого!» А Ісус відпові в йому і сказав: «Блаженний ти, Симоне, сину Йони, бо не тіло і кров тобі  це відкрили, а Мій Отець Небесний. І Я тобі  кажу, що ти є Петро – скеля; і на цій скелі Я збудую свою Церкву, і брами аду не здолають її. Я дам тобі  ключі  Царства Небесного: і те, що ти зв’яжеш на землі , буде зв’язане на небесах; і те, що ти розв’яжеш на землі, буде розв’язане на небесах». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Молячись за Святішого Отця, наступника святого апостола Петра, за єдність Церков та всіх віруючих, вознесімо до Господа наші щирі прохання:
1. Отче, Ти послав свого Сина у світ проповідувати Благу Вість про спасіння; зміцнюй Папу у його євангельській праці.
2. Отче, Ти прагнув, щоб діло Ісуса продовжували Його учні та Апостоли; оточуй опікою всіх єпископів та священиків.
3. Отче, Ти вчинив свого Сина Царем над царями; зішли усім керівникам держав дар розсудливості та справедливості.
4. Отче, Ти не бажаєш смерті грішника; даруй благодать навернення всім, хто не дотримується Господніх заповідей, і допоможи їм повернутися на дорогу спасіння.
5. Отче, Ти прагнеш, щоб усі прийшли до Тебе; даруй прощення гріхів померлим і наділи їх повнотою плодів спасіння.
6. Отче, Ти судитимеш живих і мертвих; не позбавляй нас ніколи своєї опіки і підтримуй нас у боротьбі зі спокусами та гріхами.
Боже, Ти неустанно керуєш своєю Церквою; вислухай наші смиренні прохання і прийди нам на допомогу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи, прийми милостиво молитви і дари Твоєї Церкви, † і нехай через святого пастиря Петра, завдяки повчанню якого зберегла цілісність віри, * вона осягне вічну спадщину. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих апостолів № 32

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Петро промовив до Ісуса: * “Ти – Христос, Бога живого Син”. * У ві  дповідь Ісус сказав: * “Ти – Петро, скеля, і Я на цій скелі збудую Мою Церкву”. (Мт 16, 16. 18)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти у свято святого апостола Петра поживив нас причастям Христового Тіла і Крові; † вчини, просимо, щоб це спасенне поєднання * стало для нас таїнством єдності та миру. Через Христа, Господа нашого.