Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
14:00 Середа 0 147
24-02-2021, 14:00

Як знайти час для молитви?

У нашому житті відбувається багато подій. У тебе безліч різноманітних занять. Через це буває дуже важко знайти хвилинку, щоби сісти й сказати: «Гаразд, Боже, наступні 10 хвилин я повністю присвячую Тобі». Найважливіше в молитві – приділення часу Богові. Це може бути жертвою, оскільки час, який ти провів у молитві, не можна витратити на щось інше.
Немає часу?

Та якщо поглянути на це з іншого боку, узагалі дивно, що буває так важко знайти час для молитви. Якщо молитися всього 10 хвилин на день, то це буде дуже маленька частка від 24 годин, тобто від тих 1440 хвилин, з яких складається кожен день (менше 1%!). Подумай, із якою легкістю ти щодня витрачаєш півгодини, наприклад, на Інтернет.

Тому ти маєш визначити, що насправді важливе у житті. Чи це твій мир і спокій, твої друзі, твої іспити, твоя кар’єра? Яке місце ти хочеш виділити для Бога у своєму житті? Важливо подумати про пріоритети. Хай хоч які важливі твої повсякденні справи, той невеличкий проміжок часу, який ти повністю присвячуєш Богові, – це найкраще проведений час. Ти можеш вірити в те, що Бог здатний зробити будь-що.

Якщо ти знайдеш час для молитви до Бога і будеш сумлінно працювати, можеш бути певен, що Бог допоможе тобі закінчити розпочату справу. Зважаючи на це, молитва може дуже посприяти твоїй кар’єрі! Саме тому блаженна Мати Тереза говорила своїм сестрам, що вони мають молитися довше, ніж зазвичай, у ті дні, коли в них більше роботи. Якщо на тебе чекає багато справ, тобі потрібна додаткова допомога і благодать від Бога.

Роздуми та споглядання

Призначення християнської молитви – перебування з Богом. Це дуже відрізняється від різноманітних цілей буддистської медитації або індійської йоги, які можна практикувати з вірою або й без віри в Бога. Ми, християни, звертаємося до Бога в молитві, щоби налагодити з Ним особисті стосунки. Для цього ми можемо роздумувати над віршем із Біблії, іконою або словами Отців Церкви чи інших святих. Ми можемо перейти від роздумів до споглядання, коли повністю зосередимося на любові Бога до нас та на нашій любові до Нього.

Розуміння

Молячись, ти вибудовуєш особисті стосунки з Ісусом. Молитва покращує розуміння того, що Він зробив, аби примирити тебе з Богом, та що Він робить у твоєму житті зараз.

Краще розуміння Бога і самого себе починається з того, що ти знаходиш час для молитви. Бог зробить решту. Він навіть допомагає тобі молитися: «Отак і Дух допомагає нам у наших немочах, адже не знаємо, за що і як маємо молитися, але сам Дух заступається за нас невимовними зітханнями» (Рим 8, 26).

Як знати, що мої відчуття – від Бога?

Тобі може здаватися, що під час молитви ти дуриш сам себе. Чи це я просто розмовляю сам із собою? Чи відповіді, що нібито приходять до мене, дійсно від Бога? Що, як я все сам вигадав? Чи, може, вони походять від злого духа? Усе це важливі запитання. Однак завжди слід пам’ятати Ісусові слова: «Не бійтеся!» (Йн 6, 20).

Усе, що походить від Бога, сповнює тебе відчуттям глибокого спокою. Окрім того, є низка інших речей, які можуть допомогти тобі визначити, чи твої відчуття походять від Бога:

•Усе, що Бог каже тобі, завжди буде збігатися з тим, що говорив Ісус. Бог не може суперечити сам собі.

•Святий Дух допомагає Церкві говорити правду про Бога. Таким чином, те, що тобі каже Бог, також буде відповідати навчанню Церкви.

•Якщо тебе непокоїть щось під час молитви, поговори про це з твоїм духовним наставником. Він може допомогти тобі відрізнити добро і правду від неправди і зла.

•Послуговуйся здоровим глуздом; чесно прислухаючись до свого сумління, ти зможеш віднайти правильний баланс.


Отець Мішель Ремері, Твіти з Богом 

FreelyPhotos, Jonathan Cousins 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.