Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 лютого, четвер
19:01 Середа 0 266
24-02-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 25 лютого, четвер

(фіол) Четвер І тижня Великого Посту
Життя людини – це постійний процес пошуку. Ми шукаємо щастя, здоров’я, друзів, час. Шукаємо також віру. Варто шукати, запевнює нас сьогодні Ісус в Євангелії. Якщо ми хочемо бути щасливими тут на землі і пізніше в небі, шукаймо. Тільки лишень з обережністю, мудро. Шукаймо передусім того, що надає нашому життю сенс. Шукаймо лише того, що може вчинити нас Божою дитиною.

АНТИФОН НА ВХІД
Вислухай, Господи, мої глаголи, * зверни увагу на моє зітхання. * Прислухайся до голосу мого благання, Царю мій і Боже мій! (Пс 5, 2-3)

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: наділяй нас завжди духом розумі ння того, що праведне, і духом готовності до діяння, † щоб ми, які  не можемо без Тебе існувати, * спромоглися жити згідно з Твоєю волею. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ест 4, 17 n. p-r. aa-bb. gg-hh (Неовульг.)
Читання з Книги Естери.
Тими днями цариця Естера звернулась до Господа, відчуваючи близьку небезпеку смерті. Вона впала на землю разом зі своїми служницями і лежала там від ранку аж до вечора і казала: «Благословенний Ти, Боже Авраама, Боже Ісаака, Боже Якова. Допоможи мені, самотній, що не має крім Тебе жодного помічника, бо небезпека є неначе в моїй руці. Я чула з книг моїх предків, Господи, що Ти всіх Тобі угодних визволяєш до самого кінця. І нині допоможи мені, самотній, що не має нікого, крім Тебе, Господи, мій Боже. Підтримай мене, сироту, і вклади в мої уста слово відповідне перед обличчям лева, зроби мене приємною йому та оберни його серце на ненависть до того, хто замишляє нашу погибель, аби згинув він сам та ті, хто з ним однієї думки. А нас спаси з руки наших ворогів, оберни наш плач у радість, і наші болі – у здоров’я». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 138, 1-2а. 2бв-3. 4-5. 7в-8
Як я закличу, вислухай мій голос.
Прославлятиму Тебе від усього мого серця, *
бо Ти вислухав слова уст моїх, Боже.
Перед ангелами буду Тобі співати, *
поклонюся до Твого святого храму.
І прославлю Твоє Ім’я †
за Твою милість і Твою правду, *
бо Ти звеличив понад усі імена своє слово.
Того дня, коли я закличу до Тебе, †
Ти до мене відізвися: *
Ти наділиш силою мою душу.
Як я закличу, вислухай мій голос.
Нехай всі царі землі Тебе, Господи, прославлять,
бо вони слова Твоїх уст чули;
тож нехай співають на дорогах Господніх,
бо велика слава Господня!
Ти спасеш мене правицею своєю. *
Господь розплатиться за мене!
Господи, навіки Твоя милість; *
не покинь рук своїх діло!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 51, 12а і 14а
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Серце чисте створи в мені, о Боже,
і поверни мені радість свого спасіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 7-12
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Просіть – і дасться вам; шукайте – і знайдете; стукайте – і відчинять вам. Адже кожний, хто просить, – отримує, а той, хто шукає, – знаходить; і тому, хто стукає, – відчинять. Чи ж є з-поміж вас така людина, котра, коли в неї син попросить хліба, подасть йому камінь? Або, якщо попросить риби, подасть йому гадюку? Тож якщо ви, будучи поганими, знаєте добрі дари давати вашим ді тям, то наскільки більше ваш Небесний Отець дасть добра тим, які  просять у Нього? Отже, все, що тільки бажаєте, щоби чинили вам люди, те чиніть їм і ви, бо в цьому Закон і Пророки». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ревна молитва Естери нехай заохочує нас до молитви за наших співвітчизників, щоб вони, вірні Богу, завжди йшли дорогою Його заповідей:
1. Молімося за Святішого Отця Франциска, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і міццю Святого Духа для довгого та плідного служіння Церкві.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб його апостольська ревність укріплювала вірних всієї дієцезії на дорозі до Небесного Царства.
3. Молімося за всіх громадян нашої держави, щоб  повстали з бруду гріха і щоб весь світ побачив, що ми – вірні учні Христа.
4. Молімося за українську молодь, щоб вона не піддавалася спокусам сучасного світу, а стояла на варті вічних християнських цінностей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь почув наші молитви і обдарував їх вічною радістю на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірно прямуючи слідами небесних покровителів України, самі були радістю і гордістю Церкви.
Господи, Ти сам нас навчав, що батько не дасть синові каменя, коли той просить хліба, тож просимо Тебе: оточуй нашу Батьківщину своєю опі кою і будь для всіх її дітей дорогою, правдою та життям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, будь милостивий до голосу нашого благання † і, прийнявши приношення і молитви Твого народу, * приверни до себе серця всіх нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Кожний, хто просить, одержує; * хто шукає, знаходить; * хто стукає, тому відчиняють. ( Мт 7, 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи, наш Боже: вчини, щоб священні тайни, які  Ти встановив для нашого підтримання, * стали для нас ліками тепер і в майбутньому. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Господи, нехай очікуване милосердя з небесною щедрістю зі йде на тих, що звертаються до Тебе. * Нехай вони добре пізнають, як його просити, і зрозуміють, як прагнути. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.