Виступаючи під час засідання в рамках приготування до 15-ї міністерської сесії Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (UNCTAD), Постійний Спостерігач Апостольського Престолу при структурах ООН в Женеві архієпископ Іван Юрковіч вказав на оживлення багатосторонності як на шлях до подолання наслідків кризи, спричиненої пандемією.
Про це повідомляє Vatican News.Дорогою для успішного долання нових складних викликів, які постануть перед світом після пандемії, є оживлення багатосторонньої співпраці між державами, що ґрунтується на рівноправ’ї та самовизначенні народів, в дусі Хартії ООН. На цьому наголосив архієпископ Іван Юрковіч, Постійний Спостерігач Апостольського Престолу при структурах ООН в Женеві, виступаючи під час засідання підготовчого комітету до 15-ї міністерської сесії Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (UNCTAD). Запланована на жовтень 2020 року, сесія перенесена на один рік та відбуватиметься від 3 по 8 жовтня 2021 р. в Барбадосі на тему: «Від нерівності та вразливості до процвітання всіх». Її завданням буде повернути до порядку денного «Цілі сталого розвитку 2030» у світлі впливу пандемії на економіки світу.
Для успіху в цій ділянці, за словами ватиканського дипломата, важливим залишається посилення співпраці між державами, особливо, в період, коли багатосторонність переживає не найкращі часи. «Різні аспекти цієї непередбаченої кризи, її подолання та будь-який подальший розвиток є дедалі більше взаємопов’язаними та взаємозалежними», – зазначив він, вказуючи на те, що «сім’я народів» покликана переосмислити свій шлях, подбавши про те, щоб криза «стала нагодою для розпізнавання того, як формувати нове інтегральне бачення для майбутнього».
Надійною основою в цьому сенсі представник Апостольського Престолу назвав першу чернетку робочого документа конференції, що була представлена наприкінці грудня. Серед її основних моментів – наголошення на обмеженнях дотеперішньої парадигми розвитку, що виявилися саме під час кризи Covid-19, що послужила нам «нагадуванням про те, що цей світ є дійсно взаємозалежним», вказавши на необхідність «відповідальних колективних і далекоглядних дій».
За словами архієпископа Юрковіча, криза показала взаємозалежність між довкіллям, розвитком і безпекою. Настільки, що вирішення однієї проблеми, не зважаючи на інші, «перестало бути здійсненною перспективою». Тож документ, над яким працює UNCTAD, є унікальною нагодою для того, щоби «створити ефективну відповідь на економічні наслідки Covid-19» таким чином, аби в центрі уваги були не лише макроекономічні заходи, але також «серія заходів, необхідних для того, щоби сформувати справедливу, цілісну траєкторію розвитку, шанобливу до довкілля».