Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святий Йосиф від любові, яка не розуміє
15:00 Середа 0 658
17-02-2021, 15:00

Святий Йосиф від любові, яка не розуміє

П’ятий день Великої новенни перед урочистістю св. Йосифа. Пізнаємо святого Опікуна, якого можна наслідувати разом із цитатами зі Святого Письма та з творів Ліни Костенко.
«Жінка – як музика, її можна любити навіть не дуже розуміючи». (Ліна Костенко)

Як же ж здивувався молодий Йосиф, що Марія, його наречена – вибрана Богом. Ой, а який подив у нього був, коли ангел сповістив йому, що «те, що в Ній зачалось, походить від Святого Духа». А який він був здивований, коли після народження маленького Ісуса, прийшли пастирі і мудреці зі сходу, щоб Йому поклонитися. Напевно, не такого очікував Йосиф від молодої Марії, коли познайомився з Нею у Назареті і зробив Їй пропозицію. Можна сказати, що Марія від початку була для нього, як музика, яку дуже полюбив, хоча не дуже розумів. Бо як зрозуміти, що Бог вибрав його кохану, щоб народити Божого Сина, який «спасе народ свій від гріхів їхніх»? Слова ангела були і поясненням для св. Йосифа, але і відкрили нову таємницю.

Пізніше, біблійна історія Святого Подружжя показує, що хоча й обручник Марії багато чого не розумів, але любив по-справжньому. Він узяв на себе відповідальність за Ту, про Яку до сьогодні найкращий маріолог світу не здібний докладно розповісти. Він був батьком Того, про втілення якого написали сотні книжок. Слава Богу, що Йосиф не зупинився на тому, що диктував йому розум, але слухав також і своє серце.

Дивлячись на приклад св. Йосифа, спитай себе, чи вмієш діяти, коли не все розумієш? А може ти людина, яка хоче все контролювати своїм розумом і тільки тоді діяти? Чи вмієш любити навіть тоді, коли розуму потрібен час, щоб віднайти відповідь на сенс тої чи іншої ситуації у житті?

Св. Йосифе від любові, яка не все розуміє, молись за нас, які так часто хочемо все тримати під контролем, знати відповіді на всі запитання. Навчи нас діяти, навіть коли розум зайшов у глухий кут. Амінь.

Отець Юзеф Кухарчик OCD

Зображення: CatholinkПопередні дні новенни:

День 1 - Св. Йосиф від колючої троянди
День 2 - Св. Йосиф від мудрого мовчання
День 3 - Св. Йосиф від серця готового боротися
День 4 - Св. Йосиф від пари горлиць
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.