Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 лютого, вівторок
19:01 Понеділок 0 275
22-02-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 23 лютого, вівторок

(фіол) Вівторок І тижня Великого Посту
Час Великого Посту заохочує нас, щоб ми кликали до Бога “Отче” і бачили в Ньому справжню опору для себе. Варто відкритися на Його міць і дозволити, щоб Він проникав нас своєю животворною благодаттю.
Колекту можна взяти зі спомину св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Господи, Ти був нам пристановищем * по всі роди. * Перш, ніж постали гори і народилася земля, і всесвіт, * від віку й до віку Ти єси Бог. (Пс 90 (89), 1–2)

КОЛЕКТА
Поглянь, Господи, на Твою родину † і вчини, щоб наші душі, очищені тілесними зреченнями, * сяяли прагненням осягнути Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже усього творіння, Ти благоволив прийняти святого єпископа Полікарпа до числа мучеників, † вчини за його заступництвом, * щоб ми, разом із ним маючи частку у Христовій чаші, Духом Святим воскресли до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 55, 10-11
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Як дощ і сніг сходить з неба і не повертається туди, доки не напоїть землю, щоб вона зростила паростки та дала насіння сіячу, і хліб тому, хто їсть, отак і Моє слово, яке виходить з Моїх уст: не повертається до Мене порожнім, але чинить те, що Я хочу, довершує те, за чим Я його вислав». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 4-5. 6-7. 16-17. 18-19
Господь рятує праведних з недолі.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом Його Ім’я будемо прославляти.
Я шукав Господа, і Він до мене відізвався, *
і визволив мене від усіх моїх страхів.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і не будуть засоромлені обличчя ваші.
Цей убогий заволав – і почув Господь його, – *
він спас його від всякого горя.
Звернені на праведних Господні очі, *
а Його вуха – на їхнє благання.
Але обличчя Господнє – проти тих, які зло чинять, *
щоб вигубити із землі про них всяку пам’ять.
Вони закликали – і Господь почув їх *
та визволив їх від всякого горя.
Господь близький до тих, чиї серця у скрусі, *
і спасе пригноблених духом.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Не хлібом самим житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 6, 7-15
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Молячись, не говоріть багато, як ті язичники, бо думають, що завдяки своїй багатомовності будуть вислухані. Отже, не уподі бнюйтеся їм, бо ваш Отець знає, чого потребуєте, перш ніж ви попросите в Нього. Тому ви моліться так: Отче наш, який на небесах, нехай святиться Ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі ; хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам борги наші, як і ми прощаємо боржникам нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Бо коли ви прощаєте людям їхні переступи, простить і вам ваш Небесний Отець; якщо ж не прощаєте людям, то й ваш Отець не простить вам ваших переступів». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Щоб Слово Боже не було в нас безплідне, як застерігав вибра­ний народ пророк Ісая, молімося до Бога, Небесного Отця:
1. Молімося, щоб свята Церква була для всіх людей початком Божого Царства, яке є на небесах.
2. Молімося, щоб керівники держав і всі люди завжди виконували Божу волю.
3. Молімося за проповідників і священиків, щоб вони допомогли людям відвернутися від гріха і йти дорогою Божих заповідей.
4. Молімося про пробачення гріхів нам і тим, хто нас кривдить.
5. Молімося за померлих, щоб вони з Божою допомогою очистилися від земних гріхів і були прийняті до сонму святих.
6. Молімося, щоб Господь був для нас силою під час спокуси.
Господи Ісусе Христе, Ти навчив Апостолів найкращої мо­литви, уділи і нам благодаті любові та витривалості в молитві. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Всемогутній Сотворителю, прийми ці дари, які  ми приносимо по множині  Твоїх щедрот і які дають нам допомогу в земному житті ; † перетвори їх милостиво у таїнство, * що дає вічне життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Вислухай мене, коли буду взивати, * мій Боже справедливий! * У тісноті моїй дав Ти мені пільгу. * Змилуйся наді мною й вислухай мою молитву! (Пс 4, 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Через участь в цих тайнах дай нам, Господи, навчитися любити небесні блага, * приборкуючи земні прагнення. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Боже, зміцни Твоїх вірних своїм благословенням † і будь для них розрадою в смутку, витривалістю у випробовуваннях, * захистом у небезпеках. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.