Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Тарксон: долати нерівність, яку унаочнила пандемія
15:01 Субота 0 2 782
30-01-2021, 15:01

Кардинал Тарксон: долати нерівність, яку унаочнила пандемія

«Коли говоримо про гідність людської особи, ми не можемо йти на компроміс», – на цьому наголосив Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку, виступаючи під час щорічного Економічного форуму в Давосі, що відбувається у віртуальному режимі.
Про це пише Vatican News.

Тепер, в контексті пандемії, у світі є місця, де продукти харчування можна замовити на дім, уникаючи небезпеки скупчення людей, а в інших місцях потрібно купляти їжу на переповнених ринках. В одній частині світу люди мають дім, в якому можуть захистити свою сім’ю, і в іншій – не мають ні безпеки, ні помешкання, ані праці. На цьому наголосив Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку кардинал Петер Тарксон у своїй промові під час віртуальної зустрічі, організованої в Давосі від 25 по 29 січня 2021 р. в рамках щорічного Всесвітнього економічного форуму (англ. World Economic Forum, ВЕФ). Від 25 по 28 травня 2021 року в Сінгапурі планують провести основну частину цього щорічного заходу з фізичною присутністю учасників.

У своєму виступі кардинал Тарксон вказав на важливість забезпечити всім доступ до ліків та вакцини проти Covid-19. Він підкреслив, що за умови покращення норм, які стосуються інтелектуальної власності, більше країн змогли би виробляти ліки на місцевому рівні. Це допомогло би зменшити кількість жертв пандемії.

Одна з проблем, пов’язаних з пандемією, – це небезпека поширення бідності. В цьому контексті Префект Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку зазначив, що Папа Франциск створив Ватиканську комісію Covid-19, до якої входять експерти з різних сфер, покликані вивчати ситуацію та розробити нове бачення майбутнього. Він розповів також про діяльність, що здійснюється останнім часом в контексті співпраці з різними асоціаціями, що дбають про соціальні питання. Основною метою цієї діяльності є забезпечити людей землею, працею та помешканням.

Кардинал Тарксон підкреслив, що всі ці зусилля повинні ґрунтуватися на чіткій цінності: в центрі повинна бути людина. «Коли говоримо про гідність людини, – підкреслив він, – ми не можемо йти на компроміс, ми повинні її підтримати». Це питання пріоритету, що повинно стати політичним вибором та напрямком діяльності. Ієрарх вказав також на необхідність створити платформу із соціально-економічними стратегіями, що допомагають піклуватися одні про одних, бо «людство – це єдина взаємопов'язана сім'я».
Новини зі світу 18:02 Субота 0 204 Європейські Церкви активно розвивають співпрацю з інституціями ЄС Під час зустрічі очільників Комісії Єпископатів ЄС та Конференції Європейських Церков з Президенткою Європарламенту обговорювалися питання співпраці Церков та інституцій ЄС. Вони не оминули також теми війни в Україні, зазначаючи, що «правда і справедливість є передумовами для тривалого миру в Європі».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.