Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Юрковіч: в найменш розвинених країнах зростає бідність
13:01 Субота 0 7 216
6-02-2021, 13:01

Архієпископ Юрковіч: в найменш розвинених країнах зростає бідність

Виступаючи під час 70-ї виконавчої сесії Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (UNCTAD), Постійний Спостерігач Апостольського Престолу при структурах ООН в Женеві архієпископ Іван Юрковіч закликав міжнародне співтовариство докладати зусилля, аби допомогти подолати кризу країнам, що розвиваються.
Про це пише Vatican News

«Пандемія Covid-19 сильно вплинула на найменш розвинені країни, які в сукупності представляють найбільш вразливі економіки світу», –  цими словами Постійний Спостерігач Апостольського Престолу при структурах ООН в Женеві архієпископ Іван Юркович розпочав свою промову, виступаючи 3 лютого 2021 р., під час 70-ї виконавчої сесії Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (UNCTAD). «Понад 1 мільярд людей проживає в 47 країнах, які в даний час визначені як «Найменш розвинені країни» (НРК), що становлять менше 1,3% світового ВВП», – зазначив він, додаючи, що економічні та інституційні труднощі, які переживають ці держави, перешкоджають їм реагувати на такі кризи, як поточна пандемія.

За деякими оцінками, у 2020 році ці країни досягли «найгіршого рівня економічного розвитку за останні 30 років із падінням доходів, розповсюдженням безробіття та збільшенням бюджетного дефіциту». Окрім того, як зауважив доповідач, в НРС «кількість людей, які живуть в умовах крайньої бідності, може зрости на 32 мільйони, піднявши рівень бідності на п'ять пунктів (з 32,5 до 35,7 відсотка) і тим самим обмежуючи шанси цих країн на досягнення Цілей сталого розвитку».

Розвиток не лише економічний, але й загальнолюдський

В цьому контексті ватиканський дипломат вказав на необхідність розуміти розвиток не лише як "економічний", але й як "цілісний", оскільки багатство часто збільшується разом з нерівністю, «в результаті чого виникають нові форми бідності». Він заохотив зосередитись на декількох важливих для НРС сферах, а саме на «інфраструктурі, енергетиці, науці, технологіях та інноваціях, а також на розвитку приватного сектору». Крім того, в контексті пандемії, за його словами, необхідно формулювати ефективніші стратегії, розпочинаючи «процес структурної трансформації, що веде до розширення, поглиблення та повного використання виробничих потужностей НРС».

Пошана до культури та специфіки кожної країни

Представник Апостольського Престолу зазначив, що найрозвинутіші економіки можуть «сприяти стійкому глобальному зростанню», реалізуючи «активну фіскальну політику та справедливу й підтримуючу монетарну політику», регулюючи таким чином «глобальне фінансування підприємств». Таким чином, НРС зможуть формувати внутрішній попит, оскільки справедливе регулювання фінансування «захистить їхній політичний та фінансовий простір від несподіваних потрясінь». Архієпископ Іван Юрковіч підкреслив також, що теперішня комерційна та фінансова система, заснована на «єдиній структурній моделі», не є придатною для всіх. Найменш розвиненим країнам слід допомагати зростати та розвиватися, шануючи їхню культуру та їхню конкретну дійсність.

Не залишати нікого позаду в ім'я загального блага

Представник Апостольського Престолу висловив сподівання, що економічне відновлення в контексті пандемії дозволить і надалі гарантувати «заходи міжнародної підтримки, пов'язані з торгівлею та спрямовані на сприяння інтеграції НРС у світову економіку». Не залишати нікого позаду, за його словами, означає здійснювати ефективні дії, що можуть допомогти НРС у їхній реалізації, керуючись «солідарністю і братерством задля побудови спільного добра».
Новини зі світу 18:02 Субота 0 204 Європейські Церкви активно розвивають співпрацю з інституціями ЄС Під час зустрічі очільників Комісії Єпископатів ЄС та Конференції Європейських Церков з Президенткою Європарламенту обговорювалися питання співпраці Церков та інституцій ЄС. Вони не оминули також теми війни в Україні, зазначаючи, що «правда і справедливість є передумовами для тривалого миру в Європі».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.