Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Віталій Кривицький: «Молодь потрібно вчити створювати сім'ю»
16:01 П'ятниця 0 1 260
12-02-2021, 16:01
Інтерв'ю 1 260 0

Єпископ Віталій Кривицький: «Молодь потрібно вчити створювати сім'ю»

11 лютого відбулась зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Міністром освіти і науки України. Свою думку з приводу співпраці церковних спільнот та держави у галузі освіти висловив єпископ Віталій Кривицький SDB, який при Конференції єпископату України відповідає за церковно-державні відносини.   
«Дуже дякую усім за зустріч та обмін думками. Вважаю, що ми можемо бути добрими партнерами, адже кожна релігійна організація має свій досвід й свою історію. З деякими питаннями, з якими сьогодні зустрічається суспільство, ми вже не раз стикалися. Згадати наприклад XVI ст., Рене Декарт став батьком підважування будь-якої істини, хоча сам став проблемою для освіти і науки. Так, з цього духу народилася й Французька революція, яка говорила про єдність, свободу і терор. Сьогодні «збираємо такі ж самі плоди». Дуже часто молоді люди, закінчуючи школу й вищі навчальні заклади, стикаються з наступною проблемою – є освіченими, але не можуть визначитись у своєму житті, у подальшому покликанні. Вони створюють сім’ї, народжують та виховують дітей у невизначеності. Падіння Рядянського Союзу ще більше додало цієї невизначеності у завтрашньому дні. Нам треба опиратися на речі, які мають тисячолітню історію. Вони є перевіреними. Саме на них будувалися різні суспільства і родини.

В сучасній освітній системі, в школах, якщо людина хоче розуміти і знати будь-яку із іноземних мов, вона буде їх вивчати. Можливо, людині потрібно мати навички як користуватиметься комп’ютером, вона теж цього вчитиметься. А скільки часу присвячується навчанню, щоб закласти основу суспільства – сім’ю? Чи, насправді, ці особи будуть фахівцями у створенні здорової сім'ї? На сході України кількість розлучень сягає понад 85%. Молодь потрібно вчити створювати сім'ю. Зі своєї сторони, як релігійні громади, ми готові допомогти. І ми це робимо. Але багато людей, наприклад, атеїстів або агностиків, не належать до наших спільнот, а родини все одно створюють.

Ми молимося, щоби Міністерство освіти і науки зробило свій висновок і не боялося робити рішучі кроки, які будуть поважати особу, людей, освіту, базис, та з іншої сторони не зашкодять майбутньому нашої держави».

Нагадуємо, співпраця Міністерства освіти і науки України та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, була започаткована ще у 2008 році. Зокрема, з того часу при МОН функціонує спеціальна Громадська рада по співпраці з церквами і релігійними організаціями, яка серед іншого доклала багато зусиль для державного визнання богослов’я як галузі знань та можливості державної акредитації духовних навчальних закладів, як це має місце в інших країнах Європи вже сотні років.
Інтерв'ю 13:01 Четвер 0 98 Католицька громада Каракоша (Ірак) чекає на візит Папи як на ліки Під час Апостольської подорожі до Іраку Папа Франциск відвідає громаду католиків сирійського обряду міста Каракоша, які нещодавно відреставрували свій храм Непорочного Зачаття. Настоятель храму розповідає про приготування до Папського візиту.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.