Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 27 січня – довільний спомин святої Ангели Мерічі, покровительки сиріт
08:01 Середа 0 1 877
27-01-2021, 08:01

27 січня – довільний спомин святої Ангели Мерічі, покровительки сиріт

Ангела народилася 21 березня 1474 року на півночі Італії. Її побожності, яка ще з раннього дитинства, сприяла релігійна атмосфера вдома. Загалом же про раннє життя святої знаємо небагато. 
Коли дівчині було 15 років, померла її сестра, а потім і батьки. Під опіку Ангелу взяв дядько, після смерті якого 1516 року вона, на той час уже понад 40-літня жінка, переїхала до північноіталійського міста Брешії.

Найважливішим і визначальним для її майбутнього стало «видіння про покликання», яке Ангела отримала в ранній юності. Їй явилася померла  сестра й напророкувала, що Бог хоче з допомогою Ангели створити Спільноту Дів, яка пошириться і примножиться.

Місто Брешія наприкінці XV століття переживало золотий вік відродження, але потопало в розкоші й розпусті. І коли церковні пастирі – єпископи і священики – ухилялися від своїх обов'язків, з'явилися миряни, які взяли на себе завдання духовного керівництва містом.

Крім того, в Брешії починає поширюватися новий рух, який вважається тепер початком Католицької Реформи – Del Divino Amore – «Спільнота Божественної любові». Вона об'єднувала мирян, священиків, ченців, черниць, єпископів і присвячувала себе передусім справі благодійності: де б не виникала Спільнота, там з'являлась лікарня для невиліковних хворих, що надавала притулок тим, від кого всі відмовилися.

Члени спільноти збиралися в певні дні для молитви та духовних переговорів, працювали, щоб практикувати євангельські чесноти справами християнського милосердя. Тому вони відвідували лікарні, фінансували притулки для сиріт і знедолених, а також установи та школи для бідних молодих людей.

Душею цього руху стала Ангела. Незабаром вона отримала такий авторитет, що вся еліта міста йшла до її бідної кімнати в храмі святого Афра. Папа Климент VII запропонував Ангелі займатися благодійними справами у Вічному місті. Ангела пішла в паломництво до Святої Землі (1524 р.). Вона провадила життя, сповнене молитов та аскетизму й пошуків нових шляхів духовності.

Свята змогла знайти нову роль для жінок у суспільстві, трансформованому Відродженням: взяла на себе освітню роботу, вважаючи, що «розлад у суспільстві випливає з розладу в сім'ї». Коли їй було вже за 60, Ангела заснувала нове згромадження – сестер урсулянок. Вона заклала Устав з 12 розділів, схвалений генеральним вікарієм дієцезії 8 серпня 1536 р.

Не маючи елементарної початкової освіти, Ангела мала винятковий інтелект і велику мудрість. У старовинних документах можна прочитати: «Ця поважна мати багато років надавала величезну допомогу багатьом людям, бо вони радилися з нею… Вона кожного втішала, як могла, тож у її справах було більше божественного, ніж людського».

На вулицях Ангелу бачили завжди зосередженою і по-материнському привітною, у бідному темному одязі напівчерниці францисканського ордену з білим покривалом на голові. Ангела заповідала своїм черницям «іти до людей». Вона створила нову модель апостольства в Церкві.

Після смерті святої Ангели Папа Павло V затвердив Устав сестер-урсулянок 1544 року. Урсулянки присвятили себе вихованню дівчаток. Свята померла 27 січня 1540 року й була похована в храмі святого Афра, де подосі її нетлінне тіло спочиває в кришталевій труні на вівтарі, присвяченому її честі. Канонізована в 1807 Папою Пієм VII.

Покровителька хворих, неповносправних і сиріт.
Святі дня 08:01 П'ятниця 0 697 26 листопада – довільний спомин бл. Якова Альберіоне, пресвітера Яків Альберіоне народився в італійському містечку Сан-Лоренцо, в муніципалітеті Фоссано у 1884 р. Багатодітна родина Мікеле Альберіоне та Терези Алоккодали добре виховання та освіту для своїх дітей. Про бажання стати священиком Яків говорив ще зі школи, чим привернув до себе неабияку увагу з боку оточуючих.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.