Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Сандрі про візит Папи до Іраку: принести радість і втішення
12:01 Середа 0 228
24-02-2021, 12:01

Кардинал Сандрі про візит Папи до Іраку: принести радість і втішення

Наприкінці першого тижня березня Папа Франциск відвідає Ірак, країну, поранену війнами та насильством, де зустрінеться з місцевими християнами та представниками інших релігій. Префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі поділився з нашими колегами думками про причини та значення цієї подорожі.
Про це повідомляє Vatican News.

Не тільки місцеві християни, що в країні становлять меншість, очікують на запланований на 5-8 березня цього року Апостольський візит Папи Франциска до Іраку. Глава Католицької Церкви прибуває, аби принести запевнення у своїй близькості та слова підтримки не лише одновірцям, але всім мешканцям країни, виснаженим роками війн, конфліктів і насильства. Під час подорожі заплановані зустрічі також і з представниками інших релігій.

Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації Східних Церков поділився своїми сподіваннями від цієї папської подорожі, побажавши, аби вона стала «знаком надії». «Я б не хотів, аби подорож Папи до Іраку була оповита своєрідною тінню смутку. Як на мене, це повинна бути, натомість, подорож під знаком радості, бо Папа їде, аби принести цьому народові, католицькій Церкві та всім іракцям звіщення розради, миру, висловлюючи своє захоплення стійкістю в усьому тому, що вони вистраждали», – сказав він, побажавши, аби це була подорож радості та дружби.

Для утвердження братерства

Відповідаючи на зауваження про те, що представники мусульман у країні схвально відгукнулися на запланований візит, кардинал Сандрі зауважив, що жодного разу, коли він перебував у Іраку чи в інших країнах з мусульманською більшістю, він ніколи не зустрівся з проявами антипатії, а навпаки, був свідком «сигналів відкритості». «Мені здається, що на основі цього можна сказати, що Папа тепер представляє світові нову, так би мовити, “універсальну конституцію”, в пошані до властивої ідентичності кожної релігії, що представляє бажання будувати новий світ у мирі, справедливості, свободі, в пошані до прав людської особи, до релігійної свободи, бо ми всі – брати й сестри», – сказав очільник Конгрегації Східних Церков, окремо згадавши про зустріч з Великим Аятолою Аль-Сістані, що є духовним лідером мусульман-шиїтів Іраку.

Віце-Декан Колегії Кардиналів погоджується зі ствердженням про те, що ця подорож втілює всі аспекти Документа про загальнолюдське братерство, підписаного два роки тому в Абу-Дабі. Можна, за якого словами, навіть сказати, що це є кроком від слів до діл. Адже теорії про побудову нового світу здійсненні лише «в конкретному щоденному житті», коли кожен може зробити свій внесок у життя країни, як рівноправні громадяни, залишаючись вірними своїй ідентичності.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.