Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чому євхаристійний піст такий важливий?
11:00 Четвер 0 1 857
18-02-2021, 11:00

Чому євхаристійний піст такий важливий?

Святий Бенедикт називає піст «знаряддям добрих справ», яке має допомогти людині зустрітись із Богом, формулюючи вислів «любити піст»
Євхаристійний піст – це час очищення і очікування на зустріч із Богом у Причасті.

За святим Бенедиктом, це час радості для того, хто прагне щось пожертвувати Богові, очікуючи Святої Пасхи.

Приготування до Євхаристії через дотримання посту допомагає сконцентруватись заради зустрічі з Творцем, відкинувши все інше.

Ця година утримання від їжі насправді приносить багато користі, якщо постимо з любові до Бога.

Цей недовгий час перед прийняттям Причастя – це час очікування, приготування, очищення. Потім – зустріч. Церква прагне, щоби вірні були щонайбільше відкриті для зустрічі з Ісусом і мали змогу вповні прийняти благодать, яка є даром самого Бога.

Євхаристія – це бенкет, на який запрошує нас Господь. І євхаристійний піст дає плоди у вигляді душевного спокою, світла, духовного зросту, відкритості на Божу діяльність.

Гідно прийнята Євхаристія дає людині справжнє щастя, якого так прагнемо у світі.

Споживати Тіло Христа

Ми стаємо свідомі того, коли причащаємось, що наше серце тепер – вмістилище Бога. Не існує чогось на кшталт «постєвхаристійний піст», однак опісля прийняття Бога мусимо розуміти, наскільки великої ласки удостоюємось, приймаючи до себе самого Господа.

Є свідчення, до прикладу, із життя містички святої Катерини Сієнської, яка під час того, як мала видіння Ісуса, не могла нічого їсти – їжею для неї було Тіло Христа.

Голод Любові

У Євхаристії Христос втамовує найбільший голод людини – голод любові. Як фізична їжа поповнює наші сили, так Причастя зміцнює любов, яка слабне в щоденному житті.

«Великим нещастям є те, що нехтуємо цією Божою їжею, щоби перейти пустелю життя. Уподібнюємось до когось, хто вмирає з голоду біля всуціль накритого столу» – казав святий Йоан Марія Віанней.

Тетяна Трачук для ДивенСвіт
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.