Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Забобони - це важкий чи легкий гріх?
10:01 П'ятниця 0 2 167
12-02-2021, 10:01

Забобони - це важкий чи легкий гріх?

Забобон - це тяжкий гріх чи легкий? Якщо, наприклад, людина плює через плече і т.д …
Святий Тома Аквінський писав, що марновірство - це вада, яка може полягати в поклонінні тому, кому не повинні поклонятися, або ж в неприпустимому способі поклоніння Богові.

Поклонятися «тому, кому не повинні» означає культ диявола, і мова йде про смертний гріх. До цього різновиду гріха відноситься, наприклад, ворожіння, тобто спроба передбачити майбутнє або дізнатися сокровенне неприпустимими методами, що суперечать волі Бога і заборонені Ним. Тяжким гріхом є також ідолопоклонство, яке приписує різні події наявності або відсутності певних предметів. Але тут потрібно зробити уточнення, адже ми знаємо, що тяжкість гріха визначається не тільки матерією, але і згодою волі й усвідомленням скоєного вчинку.

Якщо, наприклад, ми здійснюємо якийсь забобонний жест з легковажності й без повного усвідомлення, то мова йде про легкий гріх. Але якщо ми по-справжньому, серйозно віримо, що перебіг подій залежить від того, куди ми повісимо картину, або від талісмана, то мова йде про культ інших богів - адже ми не підкоряємося Йому, а віддаємо наше життя ідолам. Згідно з святим Павлом, це те ж саме, що і служіння демонам: «Що хочу цим сказати? Невже ідольська жертва є чимось? Чи ідол є чимсь? Ні! А лиш те, що погани, коли щось жертвують, то жертвують бісам, не Богові. Я ж не хочу, щоб ви були спільниками бісів» (1Кор 10, 19-20).

Переклад Католицький Оглядач 
Складні питання 15:00 Середа 0 219 Чотири поради про те, як не заблукати в сучасних літургійних суперечках, від отця Домініка Юрчака Під час свята Томи Аквінського в Інституті релігійних наук у Києві відбулася лекція отця Домініка Юрчака «Літургійний камінь спотикання, тобто про те, як не заблукати в сьогоднішніх літургійних суперечках».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.