Щасливий та людина, що віднаходить своє коріння, натомість психологічне самовигнання спричинює багато лиха.
У першому літургійному читанні, призначеному на цей день, розповідається про Неємію, який приготовлявся до того, щоб привести народ назад у Єрусалим. Мова йде про важку подорож, адже трудність полягає також і в тому, щоб переконати людей у потребі повернення та відбудові міста і святині. Це важка подорож, адже, перш усього, вона є поверненням до свого коріння, як наголосив Святий Отець. Після багатьох років вигнання коріння народу ослабли, однак, не були втрачені. Віднайти коріння – це віднайти свою приналежність до народу. «Без коріння не можна жити: народ без коріння чи який допускає його втрату, є хворим народом», – наголосив проповідник, додавши, що на шляху повернення до власних коренів часто існує багато перешкод та труднощів. Єпископ Риму також зазначив, що спротив повернутися до своїх коренів належить тим, хто віддає перевагу вигнанню; коли не фізичному, то психологічному, тобто, коли людина сама себе відокремлює від спільноти, від суспільства, воліє бути викоріненою, позбавленою будь-яких зв’язків.
Однак, як розповідає нам Святе Письмо, ізраїльський народ все ж таки прямує вперед, повертається у рідні сторони і одного дня заплановане відновлення звершилось. Люд збирається, щоб віднайти своє корені, тобто, для слухання Божого Слова. Народ знову плаче, але цього разу це вже були сльози радості з приводу зустрічі із своїми коренями, із своєю приналежністю. «Чоловік та жінка, які віднаходять своє коріння, які є вірними власній приналежності, є чоловіком та жінкою у радості», – мовив Глава Католицької Церкви, зазначаючи, що ця радість є також силою у їхньою житті.
Папа Франциск заохотив усіх присутніх призадуматись над 8-им розділом книги Ноемії та відповісти собі самим на запитання: «Чи ми бува не забуваємо про нашу приналежність до Господа Бога? Чи ми шукаємо наше коріння чи може віддаємо перевагу психологічному самовигнанню, тобто замкненості у собі самих?» А на закінчення Папа наголосив, якщо людина боїться плакати, то буде боятись також й сміятись, бо коли людина плаче з причини суму, то потім плакатиме з причини радості. Тому, слід просити у Божа ласки сліз, щоб оплакувати нашу гріховність, але також, щоб плакати з причини прощення наших провин Господом Богом.
Джерело - Радіо Ватикану
По темі:
Папа: Нехай же Господь вбереже світ від усякого тероризму!
Папа: рішуче вирушити з Ісусом в дорогу, щоб сповнити Божу волю
Папа: завдання всього суспільства – подбати про гідну працю
«Столітня річниця від промульгації першого Кодексу канонічного права, що відбулась 27 травня 1917 р. Апостольською конституцією “Providentissima Mater Ecclesia”, спонукає до того, щоб призадуматись над історичним значенням того відважного рішення для життя Церкви», – розпочав своє послання Папа Франциск, пишучи до членів Міжнародного Конгресу з канонічного права, який від 4 до 7 жовтня 2017 р. відбувався у Римі в контексті згаданої річниці, додаючи, що це рішення було позначене душпастирськими спонуками та усвідомленням того, що канонічне право може зробити свій вагомий вклад у служінні Божому народові.
Про християнську надію – XXХV: Місіонери надії сьогодні