Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 7 жовтня, субота

Літургія на кожний день. 7 жовтня, субота

ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ РОЗАРІЮ
(біл) Обов’язковий спомин

Що  таке справжня радість? Це видима та відчутна ознака спасіння. З життя святих чоловіків та жінок знаємо, що вони були наповнені справедливістю, покорою і завжди – радістю. Просімо про дар радості, яка має своє джерело в Богові, бо наші імена записані в Небі.

Звичай молитись на розарії сягає ХІІ століття. Його розповсюдили домініканці. Молитвою на розарії закликали Божу допомогу, коли Європа знаходилася під загрозою ісламської навали. Коли 7 жовтня 1571 року була отримана перемога під Лепанто, Папа Пій V затвердив у цей день свято Пресвятої Діви Марії Розарія, щоб виразити вдячність за врятування християнства і заохотити вірних до цієї молитви.

АНТИФОН НА ВХІД
Радуйся, благодатна, Господь з Тобою! * Благословенна Ти між жінками * й благословен плід лона Твого.

КОЛЕКТА
Господи, через ангельське благові щення ми пізнали вті лення Христа, Твого Сина, † просимо Тебе: влий в наші серця свою благодать, * щоб через Його страждання і хрест, за заступництвом Пресвято ї Ді ви Марі ї, ми осягнули славу воскресі ння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Вар 4, 5-12. 27-29
Читання з Книги пророка Варуха
Бадьорися, мій народе, пам’ять Ізраїля! Ви були продані народам не на загибель, але через те, що прогнівили Бога, вас ворогам віддано. Ви бо роздратували Того, хто створив вас, жертвувавши не Богові, а демонам. Забули Того, хто годував вас, відвічного Бога, і засмутили Єрусалим, вашу годувальницю. Адже, бачивши той гнів, який зійшов на вас від Бога, вона мовила: «Послухайте, сусідки Сіону! Навів Бог на мене великий смуток. Я бачила неволю моїх синів і моїх дочок, яку наслав на них Предвічний. Я з радістю годувала їх, а відпустила із плачем та смутком. Ніхто хай не радіє наді мною, удовою, покинутою всіма. З-за гріхів дітей моїх я опустіла, бо відхилились вони від Божого закону. Бадьоріться, дітки, закликайте до Бога, бо Той, хто попустив на вас це лихо, про вас згадає! А що ваша думка була звернена на те, щоб блукати геть від Бога, то, навернувшись, удесятеро більше Його шукайте. Бо Той, хто попустив на вас нещастя, поверне вам спасіння й радість вічну».  Слово Боже.


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 69, 33-35. 36-37
Господь приймає молитви нужденних.

Побачать убогі та зрадіють. *
Шукайте Бога, і оживе ваше серце,
бо Господь вислуховує нужденних і не погордує в’язнями своїми.*
Хай величають Його небеса і земля, море і все, що живе в них.

Господь приймає молитви нужденних.

Адже Бог Сіон врятує і відбудує міста Юди; *
там оселяться і знову володітимуть ними.
Нащадки Його рабів одержать це в спадщину, – *
там оселяться ті, які люблять Його Ім’я.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи  землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 10, 17-24
Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу повернулися сімдесят два з радістю, кажучи: «Господи, навіть біси коряться нам через Твоє Ім’я!» А Ісус сказав їм: «Бачив Я сатану, який, наче блискавка, з неба впав. Ось дав Я вам владу наступати на зміїв і скорпіонів, на всю ворожу силу, – і ніщо вам не пошкодить. Однак не радійте з того, що вам підкоряються духи, але радій­те, що імена ваші записані на небесах». Тієї години Ісус звеселився у Свя­тому Духові і сказав: «Про­слав­ляю Те­бе, Отче, Господи неба й землі, бо при­ховав Ти це від премудрих та ро­зум­них і відкрив це немов­лятам. Так, Отче, бо так було Тобі до впо­до­би. Усе передав Мені Мій Отець; і ніхто не знає, хто Син, один тільки Отець; і хто Отець, – один тільки Син, – і кому Син за­хоче відкрити». Звернувшись до учнів на­один­ці, Він сказав: «Блаженні очі, які бачать те, що ви бачите. Кажу вам, що численні проро­ки й царі бажали бачити те, що ви ба­чите, але не побачили, і почути те, що ви чуєте, але не почули».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Роздумуючи разом з Пресвя­тою Дівою Марією над тайнами Ісуса Христа, Її Сина, просімо у Бога благодатей, потрібних усій Церкві:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона розвивалася в мирі та Господніх благодатях.
2. Молімося за керівників держав, щоб у своїй праці вони дбали не тільки про мирські блага, але й про вічні цінності.
3. Молімося за Східні Церкви, щоб вони об’єдналася з Като­лицькою Церквою у спільній молитві і щоб віруючі різних конфесій були для світу прикладом істинно християнської любові до ближнього.
4. Молімося за нас та наші сім’ї, щоб ми не занедбували мо­литви на розарії.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь простив їм скоєне зло і дав їм участь у радості свого Царства.
6. Молімося за нас самих, зібраних біля вівтаря, щоб ми вшановували Пресвяту Діву Марію не тільки молитвами, а й своїм святим життям.

Господи Ісусе Христе, Твоя Матір є також і нашою Матір’ю; за Її заступництвом вислухай наші молитви і прийди нам на допомогу. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Сподоби нас, Господи, достойно принести ці приношення і так звершувати тайни Твого Єдинородного Сина, * щоб ми заслужили стати достойними Його обітниць. Котрий живе і царює на віки вічні.

ПРЕФАЦІЯПРОПРЕСВЯТУДІВУМАРІЮ (31)
Воістину, достойне це і праве/ще, слушне та спасенне, * щоб за чуда, які Ти здійснив у Твоїх святих, ми Тебе прославляли, * і, вшановуючи Пресвяту Діву Марію, * дякували за Твою милість, повторюючи її гімн величальний. Великі діла вчинив Ти для всієї землі і Твоє милосердя огортає всі покоління. * Ти зглянувся на покірність Твоєї слугині і через Неї послав людям Спасителя - * Ісуса Христа, Твого Сина і нашого Гос­пода. Через Нього Твою велич прославляють воїнства Анге­лів, * які завжди радіють у Твоїй присутності. * Вчини, про'симо, щоб і наші голоси приєдналися до них, радісно з ними взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Ти зачнеш у лоні й вродиш Сина * і даси Йому Ім’я Ісус. (Лк 1, 31)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи,  наш  Боже,  у  цьому таїнстві  ми  проголошуємо смерть і Воскресіння Твого Сина; † вчини, щоб ми, беручи участь у Його стражданнях, * заслужили на участь в радості й славі. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 26 грудня, середа Доля першого християнського мученика, диякона Стефана, є чудовим коментарем до сьогоднішнього Євангелія. Традиційно 26 грудня називаємо другим днем Різдвяних Свят, тому може виникнути здивування з такого різкого контрасту між Народженням Божого Дитяти і страшною смертю Його вірного учня. Але з цього зіставлення двох таких різних літургійних свят проглядає глибока правда християнського буття, котре є наслідуванням Ісуса Христа і котре немислиме без жертви чи самопожертви.
СВ. СТЕФАНА, ПЕРШОМУЧЕНИКА (черв) Свято
Св. Стефан був одним з семи помічників Апостолів у єрусалимській Церкві. Згідно з Діяннями Апостолів він, “повний благодаті і сили Святого Духа”, проголошував Благу Вість з мудрістю, якій ніхто не міг протистояти. Перший мученик, засвідчуючи своєю смертю правдивість місії Христа і Його вчення, став уособленням ідеалу досконалого наслідування Учителя. Схожість між смертю Господа Ісуса і св. Стефана разюча: лжесвідки; смерть поза містом; Ісус себе віддає Отцеві, Стефан – Ісусові; пробачення катам. Культ святого сягає IV століття. Ім’я святого Стефана згадується у Римському Каноні.