Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У бердянському центрі «Карітас Спес» відкрився кабінет УЗД
10:07 П'ятниця 0 1 913
6-10-2017, 10:07

У бердянському центрі «Карітас Спес» відкрився кабінет УЗД

Благодійна організація розширює перелік послуг, які надаються малозабезпеченим мешканцям Бердянська в рамках медико-соціального проекту, започаткованого минулого року за підтримки Міністерства закордонним справ Польщі та католицької місії «Карітас-Польща».


Як розказала координатор проекту Ярослава Пилипенко, подібні центри також було створено у Запоріжжі та Харкові. У листопаді їх діяльність мала добігти кінця, адже проект був розрахований на рік. Між тим організації вдалось виграти ще один грант, який не тільки подовжить розпочату роботу до кінця 2018 року, але й дозволить розширити перелік послуг, які надаються нужденним.

Зокрема, 5 жовтня у «Карітас-Спес-Бердянськ» єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької Церкви Станіслав Широкорадюк освятив та відкрив кабінет ультразвукової діагностики. На урочисту подію завітали гості: католицькі священники з Харкова, настоятель Бердянського католицького собору отець Рафаїл, представники управління праці та соцзахисту, а також заступник міського голови Юлія Дойнова. Від імені Володимира Чепурного та міської ради Юлія Вікторівна подякувала благодійній організації за роботу, яку вони проводять у Бердянську. За неповний рік, який минув від початку проекту, центр медико-соціальної допомоги вже відвідало майже 11 тисяч місцевих мешканців та переселенців.
- Нажаль, за останні десятиліття склалась ситуація, коли медицина в державі фінансувалась за остаточним принципом. Ми у Бердянську намагаємось купувати нове медичне обладнання, але необхідність у ньому набагато більша, ніж можемо забезпечити, - відзначила заступник мера. – Тож ми вдячні за таку допомогу нашому місту.

В медико-соціальному центрі «Карітас Спес» малозабезпечені верстви населення безкоштовно мають змогу отримати консультацію сімейного лікаря, пройти деякі медичні процедури, в тому числі виміряти цукор крові та артеріальний тиск, отримати ліки і засоби гігієни для дітей та лежачих хворих. Від тепер також надаватимуться стоматологічні послуги та проводитимуться обстеження органів черевної порожнини, малого таза і щитовидної залози. Координатор проекту Ярослава Пилипенко жалкує, що лікарі центру мають відмовляти тим, хто потребує діагностики УЗД голови та серця, адже пристосований для цього апарат коштує занадто дорого.

- Ми звертаємось до тих, хто потребує допомоги, з проханням зрозуміти нас. Ми не в змозі допомогти всім. В першу чергу проект зорієнтовано на найбільш нужденні групи населення: багатодітні та неповні сім`ї, тяжкохворих, в тому числі на цукровий діабет, онкологічні та серцево-судинні захворювання, інвалідів, малозабезпечених, безробітних мешканців міста та вимушених переселенців, - зазначає Ярослава Ярославівна.

Медико-соціальний розташовано за адресою: вул. Волонтерів, 160 у будівлі католицької місії «Карітас Спес-Бердянськ».

Джерело - berdyansk.biz

По темі:
Семінар-тренінг та нарада директорів Місії «Карітас-Спес Україна» у Львові-Брюховичах
У Мар’їнці завдяки допомозі Папи Франциска відкрили дитячий садок «Золотий Ключик»
Завершився табір для дітей-переселенців у Зарічанах від «Карітас-Спес»
Новини з України 10:02 Середа 0 119 Молитва за святої пам'яті єпископа Пурвінського у річницю священицьких свячень 13 квітня 1961 року диякон Ян Пурвінський отримав священицькі свячення. Рівно через 60 років в кафедральному храмі святої Софії у Житомирі зібрані єпископи, священики з житомирських парафій молились і дякували Богу за дар життя, покликання, священства, єпископства, святої пам'яті єпископа Яна, який не дожив до цього дня всього тиждень.


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.