Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Завданням християн у світі є відкривати простори спасіння
14:57 Середа 0 68
4-10-2017, 14:57

Папа: Завданням християн у світі є відкривати простори спасіння

«Місіонери надії сьогодення» – такою була тема катехизи Папи Франциска, яку він виголосив під час загальної аудієнції у середу, 4 жовтня 2017 р., коментуючи євангельську розповідь про те, як Ісус явився учням після Воскресіння, вітаючи їх словами: «Мир вам!». Святіший Отець зазначив, що з приємністю роздумує над цією темою на початку місяця жовтня, «який у Церкві особливим чином присвячений місії», а також у день літургійного спомину святого Франциска з Ассізі, «який був великим місіонером надії».

«В дійсності, християнин не є пророком нещасть. Ми не є пророками нещастя. Суть християнського звіщення є протилежною, протилежною до біди: нею є Ісус, що вмер задля любові, Якого Бог воскресив пасхального ранку. Саме це є ядром християнської віри», – наголосив Наступник святого Петра, зазначаючи, що якби Євангелії зупинилися на похованні Ісуса, то історія Його життя лише б додалася до численних біографій героїв, що віддали життя за якийсь ідеал. У такому випадку Євангелія «не була би звіщенням надії».
Однак, як зауважив Папа, «Євангелії не зупиняються на Страсній П’ятниці», а тому здатні перемінювати наше життя. Камінь, привалений до гробу, перекреслив апостолам «три роки, сповнені ентузіазму, прожиті разом з Учителем». Але Ісус воскрес, і цей неочікуваний факт «перевертає думки й серця учнів». А це тому, що «Ісус не воскресає лише для Себе Самого», але прагне, «аби кожна людська істота стала учасником Його воскресіння, щоб воно піднесло вгору кожне створіння».
«І в день П’ятидесятниці учні були перемінені подихом Святого Духа. Вони матимуть не лише добру новину, які слід нести всім, але самі стануть іншими ніж перед тим, немовби відродженими до нового життя. Христове воскресіння перемінює нас силою Святого Духа. Ісус живий, живий між нами, Він є життєдавцем і має силу нас перемінити», – сказав Святіший Отець, додаючи: «Як же приємно думати про те, що ми є вістунами Ісусового воскресіння не лише на словах, але й ділами та свідченням життя».

Джерело: Радіо Ватикану

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Слово Папи Франциска 16:21 П'ятниця 0 65 Папа: Святість – це постійне приймання Божого прощення
«Нехай Господь дасть нам благодать внутрішньої правди», – цією молитвою можна підсумувати проповідь Папи Франциска, яку він виголосив у каплиці «Дому Святої Марти» у Ватикані у п’ятницю, 20 жовтня 2017 р., роздумуючи над літургійним читанням із Послання святого апостола Павла до римлян, у якому апостол закликає через віру приєднатись до Господа, пам’ятаючи при цьому, що віра є даром Божим, а не заслугою за наші діла.