Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 7 жовтня - обов'язковий спомин Пресвятої Діви Марії Розарію
00:05 Субота 0 3 311
7-10-2017, 00:05

7 жовтня - обов'язковий спомин Пресвятої Діви Марії Розарію

Літургійний спомин Пресвятої Діви Розарію є виразом вдячності з боку Церкви для Самої Святішої Божої Матері за Її опіку над своїм народом за посередництвом розарієвої молитви. 
Це свято було установлене і введене до літургійного календаря папою Пієм V, на честь перемоги християнського флоту над турецьким флотом під Лепанто 7 жовтня 1571 році. Тоді здобута перемога захистила Європу від вторгнення ісламу. Уся християнська Європа тоді трималась на молитві разом з Марією, відмовляючи Розарій. 17 березня 1572 року дякуючи за здобуту перемогу, папа Пій V оголосив Свято перемоги Діви Марії і наказав відзначати його 7 жовтня. А за рік вже новий папа Григорій XIII звелів відзначати його як свято Пресвятої Діви Марії Розарію у першу неділю жовтня. Від 1716 року спогад Пресвятої Діви Марії став загальним і обов'язковим в усій Церкві. Поширенню цього свята посприяв папа Леон XIII, який був особливим шанувальником Розарія, а також папа Пій X, який в 1913 році переніс з жовтневої неділі на 7 жовтня.
Літургійний спогад Божої Матері Розарієвої стає нагодою до відновлення і поглиблення розарієвої молитви. Напевно, це не легка молитва, особливо для сучасної людини, безперервно метушливої і неспокійної. Однак ця молитва є ефективним засобом рятування сучасного світу і людини. Історія навчає, що багато разів розарій виявився великою допомогою в різних небезпеках. Так було в разі перемоги не лише під Лепанто. Відомо, що в 1986 році католицьке духовенство на ФілІппінах активно брало участь в так званій Революції Розарію, після якої був скинутий диктаторський режим.
Революція Розарію на Філіппінах
У роки правління (з 1965 по 1986 рр.) Фернандо Маркоса ліберальна демократія перетворилася в диктаторський режим, а у 2/3 населення дохід став меншим за прожитковий мінімум. У 1986 році світова громадськість стала свідком того, як диктатор шляхом великого обману на виборах залишився при владі. Весь світ чекав повстання опозиції. Кореспонденти та оглядачі не дали опозиції жодного шансу. Батальйон військ Маркоса перейшов на сторону опозиції проти добре озброєної танками, літаками і ракетами армії, що використовувала підтримку США - бій, який ще не почався, був вже програним. У цей час кардинал Зінн, архієпископ Маніли, закликав віруючих до мирного протесту проти корумпованого режиму. Він просив філіппінців вдатися під покров Матері Божої і молитися на Розарію.
Радіотрансляція перейшла на той час в руки опозиції. Протягом декількох годин після того, як кардинал поширив по радіо Маніли свій заклик, на вулиці столиці вийшло від 3 до 4 мільйонів філіппінців і почали молитися розарієм. Вдень і вночі священики відправляли на площах Маніли літургію. Вимога була зрозуміла: відставка Президента Маркоса і вільні незалежні вибори. Але Маркос і його піддані пручалися. Весь світ був свідком цих подій. На телеекранах було видно з одного боку мільйони чоловіків, жінок і дітей, які молилися на вулицях Маніли, з іншого - танки, що виїжджають з казарм.Philipines1986
Жінки, черниці і діти йшли проти танків з розаріями і квітами в руках. Головнокомандуючий генерал зупинив колони танків і порозмовляв з жінками. Не прозвучало жодного пострілу. Солдати поєдналися з жінками, спустилися з танків і самі почали молитися. Пізніше кардинал Зінн написав: "Сильнішою від зброї є повна довіри молитва. Ефективнішим від стратегічного планування є пост і жертва. Сильніше військової сили є смиренна сила народу, який невпинно молиться".
Незалежність Австрії - це здавалося дивом
Закінчилася Друга світова війна. Частина Австрії окупована радянськими військами, столиця Відень - розділена. Отець францисканець Петро Павлічек молиться перед вівтарем Марії (зараз це паломницьке місто в Австрії) про допомогу розбомбленій і розділеній Австрії і чує в своєму серці відповідь Марії: "Робіть, що я вам скажу, буде вам мир".shutterstock 104084222-660x350Отець був настільки вражений тим, що почув, що вирішив заснувати братство за мир у всьому світі. Він їздив з єпархії в єпархію, від громади до громади, щоб невпинно закликати до молитви на розарію. Це був час нелегкої боротьби за свободу і нейтралітет Австрії. В окупаційній контрольній раді було проведено вже 268 засідань щодо мирних договорів між державами, але безрезультатно ...
Тоді канцлер Фіґль звернувся по радіо до австрійського народу і сказав: "Зараз у нас тільки одна надія: НА БОГА! Ми повинні більше просити Бога і Марію про свободу. Ми повинні більше молитися на розарію. Я благаю тебе, народ Австрії, віддатися під всемогутній покров Цариці Розарію і від сьогодні щодня молитися Розарієву молитву! Цей заклик був прийнятий австрійцями - у всіх церквах, монастирях, численних сім'ях щодня молилися на розарію. І сталося диво - несподівано для всіх Австрія здобула омріяну незалежність і об'єднання.Хоча, якщо ми згадаємо Революцію Гідності в Україні 2014 року, то Пресвята Діва Цариця Розарію напевно теж вчинила і надалі чинить багато чудес.
Підготувала: Ірина Островська
Використані матеріали: brewiarz.pl, UaLife.net
Фото: сайт Луцької дієцезії
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.