Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 29 вересня - свято Архангелів Михаїла, Гавриїла і Рафаїла

29 вересня - свято Архангелів Михаїла, Гавриїла і Рафаїла

Існування ангелів допомагає нам усвідомити, що все Боже творіння для нас незбагненне: творіння набагато більше, ніж ми думаємо, і люди - створіння більш таємничі, ніж нам здається. Навіть наші найкращі знайомі і друзі залишаться для нас якоюсь мірою незрозумілими.
Чому три архангели? Тому що ангели завжди є відображенням Бога, відображенням Трійці. До речі, єдине дозволене зображення Трійці - це Старозавітна Трійця - три ангели, які відвідали Авраама. Тому Церква згадує архангелів Михаїла, Гавриїла і Рафаїла в один день. Кожен з них символізує одну з трьох основних рис Бога: добро, розум і красу. Рафаїл, ім'я якого означає «Бог лікує», хто оздоровив очі Товіі, символізує благість Господа. Михаїл, ім'я якого означає «Хто як Бог», і який бився проти сил темряви, символізує Божий розум. Гавриїл, ім'я якого означає «сила Божа» і який був посланий до Діви Марії, символізує красу Бога.
Архангели Михаїл, Гавриїл і Рафаїл є образом всіх ангелів. Але, перш за все, вони показують нам, що у нас також є ангельське покликання.
Це покликання, насамперед - літургійне. Ангели живуть тільки для прослави Господа. Їхнє життя - постійна літургія, постійний спів «Свят,Свят,Свят,Господь Бог Саваот».
Архангели показують нам також наше «дипломатичне» покликання. Слово ангел в перекладі з грецької означає «вісник». Це той же корінь, що й у слові «євангеліє», «блага вість». Як справжні посли, вони існують остільки, оскільки вони є представниками Господа, вони послані для того, щоб благовістити.
Джерело - ​Українська Католицька енциклопедія​​​
Святі дня Призабутий святий: учень на ім’я Ананія Історія навернення Павла привертає нашу увагу до величних постатей. Насамперед це святий Павло, який пройшов шлях від грішника до святого, від переслідувача до проповідника, від убивці до мученика. Також у цій історії захоплює роль Ісуса, Який постає як справжня жертва Павла, але наповнює його силою благодаті.