Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » 29 вересня - свято Архангелів Михаїла, Гавриїла і Рафаїла
09:29 П'ятниця 0 264
29-09-2017, 09:29

29 вересня - свято Архангелів Михаїла, Гавриїла і Рафаїла

Існування ангелів допомагає нам усвідомити, що все Боже творіння для нас незбагненне: творіння набагато більше, ніж ми думаємо, і люди - створіння більш таємничі, ніж нам здається. Навіть наші найкращі знайомі і друзі залишаться для нас якоюсь мірою незрозумілими.
Чому три архангели? Тому що ангели завжди є відображенням Бога, відображенням Трійці. До речі, єдине дозволене зображення Трійці - це Старозавітна Трійця - три ангели, які відвідали Авраама. Тому Церква згадує архангелів Михаїла, Гавриїла і Рафаїла в один день. Кожен з них символізує одну з трьох основних рис Бога: добро, розум і красу. Рафаїл, ім'я якого означає «Бог лікує», хто оздоровив очі Товіі, символізує благість Господа. Михаїл, ім'я якого означає «Хто як Бог», і який бився проти сил темряви, символізує Божий розум. Гавриїл, ім'я якого означає «сила Божа» і який був посланий до Діви Марії, символізує красу Бога.
Архангели Михаїл, Гавриїл і Рафаїл є образом всіх ангелів. Але, перш за все, вони показують нам, що у нас також є ангельське покликання.
Це покликання, насамперед - літургійне. Ангели живуть тільки для прослави Господа. Їхнє життя - постійна літургія, постійний спів «Свят,Свят,Свят,Господь Бог Саваот».
Архангели показують нам також наше «дипломатичне» покликання. Слово ангел в перекладі з грецької означає «вісник». Це той же корінь, що й у слові «євангеліє», «блага вість». Як справжні посли, вони існують остільки, оскільки вони є представниками Господа, вони послані для того, щоб благовістити.
Джерело - ​Українська Католицька енциклопедія​​​

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Календар 00:00 Четвер 0 41 19 жовтня - довільний спомин св. Павла від Хреста
Павло від Хреста (світське ім'я - Паоло Франческо Данеі) - святий Римо-Католицької Церкви, священик, монах, містик, засновник католицького чернечого ордену пасіоністів. Народився в місті Овада (Ovada), П'ємонт, в герцогстві Савойя, Північна Італія, помер у Римі, Італія.