Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 2 жовтня - обов'язковий спомин святих ангелів-охоронців
07:04 Понеділок 0 783
2-10-2017, 07:04

2 жовтня - обов'язковий спомин святих ангелів-охоронців

Кілька днів тому ми відзначали літургійне свято архангелів; сьогоднішня літургія дає нам усвідомити іншу істину: те, що кожного з нас захищає ангел-охоронець.
Звання «ангел» означає не природу цих духовних істот, але їх функцію, яка полягає у допомозі людям, щоб вони відкрилися для порятунку. Є багато біблійних текстів про ангелів, де вони представлені у вигляді духів, які цілком слухать Богові, і тим самим вони безпосередньо залучені до нашого спасіння. У кожної людини є свій ангел-охоронець. Кожну хвилину, день і ніч, ми живемо в їх присутності. Ангел є вісником благих спонукань, він захищає нас від внутрішніх і зовнішніх хвилювань. Він повертає нас на правильний шлях, якщо ми з нього збиваємось. Він допомагає нам в молитві. Він просить для нас у Бога сил, мужності, щедрості і довіри, щоби ми могли повністю віддати себе Йому і Його волі. Наші ангели-охоронці повинні бути живою і реальною частиною нашого життя, а не спогадом про дитинство, з якого ми щороку струшуємо порох у день їхнього свята. Вони наші супутники. Вони йдуть разом з нами, моляться разом з нами, віддають хвалу Богу і поклоняються Йому разом з нами. Ангел - це великий дар, який підніс нам Бог на знак Своєї любові і турботи про кожного з нас. «Незрима присутність цих благословенних духів, - говорив Бенедикт XVI, - є великою підмогою і розрадою: вони ходять поруч з нами і зберігають нас за будь-яких обставин, захищають від небезпек, і до них ми можемо звертатися в будь-який час».

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Вих 23, 20-23
Так говорить Господь: Ось Я посилаю перед тобою Ангела Мого зберігати тебе на шляху і увести тебе до того місця, яке Я приготовив. Стережися перед лицем Його, і слухайся Його голосу Не протився Йому, бо Він не пробачить вашого гріха; бо ім'я Моє в Ньому. Якщо ти будеш слухати голосу Його і виконувати все, що скажу, то ворогом буду ворогів твоїх і супротивником противників твоїх. І піде перед тобою Ангел Мій.

Тлумачення
На своєму шляху до свободи Ізраїль відчуває благодатну присутність ангелів, які його захищають і ведуть до Божої гори. У біблійній мові ангели вказують на присутність Самого Бога серед Його народу, тобто це Він Сам веде обраний народ до повного визволення. У нашому житті ангели-охоронці грають ту ж роль: їх завдання полягає в тому, щоб вести нас у вихід життя до святої гори Граду Божого, допомагаючи уникати небезпек і зберігати дар благодаті, отриманий нами при Хрещенні. Але слід бути дуже уважними, щоби почути серцем голос наших ангелів-хранителів! Адже ми нерідко воліємо слухати інші голоси, впадаючи в їх рабство.

ЄВАНГЕЛІЄ Мт 18, 1-5. 10
У той час учні приступили до Ісуса й сказали: Хто найбільший у Царстві Небеснім? Він же дитину покликав, і поставив її серед них і сказав: Поправді кажу вам: коли не навернетесь і не будете як діти, не ввійдете в Царство Небесне. Отже, хто впокориться, як дитина оця, той найбільший у Царстві Небеснім. І хто прийме таку дитину в ім'я Моє, той Мене приймає. Дивіться, не погордували ані одним із малих цих; бо кажу вам, що їхні Анголи повсякчасно бачать у небі обличчя Мого Отця, небесного.

Тлумачення
Цей уривок з Євангелія допомагає зрозуміти, як важливо захищати дітей від будь-яких проявів скандалу і страждання, викликаних лихослів'ям і безпечністю дорослих. Часом здається, що в нашому суспільстві існує приховане протиріччя: ми справедливо обурюємося, коли чуємо про насильство і жорстоке поводження з дітьми, але потім самі не вміємо захистити їх від інших небезпек, не менш згубних, таких як деякі телевізійні програми або окремі види ігор. Потрібно пам'ятати про те, що Бог виявляє до дітей особливу увагу, так що їх ангели-охоронці знаходяться в безпосередньому спілкуванні з Ним. Поважай і бережи дітей, тому що їх ангели можуть розповісти Богу про твою праведність і про любов до них.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий