Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » «Політика і суспільство» – нова книжка-інтерв'ю з Папою
17:38 Четвер 0 44
7-09-2017, 17:38

«Політика і суспільство» – нова книжка-інтерв'ю з Папою

У Франції вийшла книжка-інтерв'ю соціолога Домініка Валтона, написана на підставі розмов із Папою Франциском.

Видання під назвою «Політика і суспільство» з'явилося на полицях книжкових магазинів 6 вересня 2017 року. Воно складається з восьми розділів, у яких Понтифік міркує про війну і мир, релігію і політику, Європу й культурне розмаїття, культуру й комунікації, милосердя, традиції й долі. Остання частина книги присвячена постаті самого Папи.

Відповідаючи на запитання про феномен міграції, Святий Отець зауважив, що Європа має особливу відповідальність за ситуацію в Африці, бо протягом тривалого часу експлуатувала цей континент, який сьогодні вимагає інвестицій і створення робочих місць. Якщо люди матимуть роботу, вони не муситимуть тікати, але коли палають війни, то поява біженців неминуча. Понтифік також поставив риторичне запитання про походження зброї, яку використовують у конфліктах.

Папа Франциск не бачить у сучасній європейській політиці таких фігур, як Робер Шуман або Конрад Аденауер. На його думку, Європа злякана й намагається замкнутися в собі, забуваючи про свою довгу історію, просочену інтеграцією різних народів. Святого Отця засмучує те, що в конституції Європейського Союзу немає згадки про християнське коріння континенту. Папа вважає позитивним явищем світськість держави, але не схвалює секуляризму, для якого релігії – це «підкультура».

Говорячи про Церкву, Святий Отець підкреслив, що це не тільки ієрархія й духовенство. Церква – це народ, і, щоб познайомитися з ним, потрібно йти в маленькі села, лікарні, де християни допомагають стражденним, або в бідні країни, де місіонери жертвують життями.

Відповідаючи на запитання про природу шлюбу, Понтифік зауважив, що це союз чоловіка і жінки в очах не тільки Церкви, а й усього людства. «Це природа речей. З правдою не жартують. Інші союзи можна називати "цивільними"», – підкреслив Папа.

Понтифік вважає позитивною динаміку розвитку діалогу з ісламом, але вважає, що мусульманам було б корисне критичне вивчення Корану – як у християн це відбувається з Біблією.

Мова зайшла і про роль жінок у житті Папи. Він розповів, що вдячний за поради своій матері й бабусям, а також поділився, що в 42 роки протягом шести місяців консультувався з психоаналітиком, «щоб з'ясувати деякі речі». Перед смертю ця жінка, єврейка, покликала його для духовної розмови, додав Святий Отець.

Книга «Політика і суспільство» – це плід дванадцяти розмов Папи Франциска з Домініком Валтоненом, які відбувалися в домі святої Марти, нинішній резиденції Понтифіка.

Джерело - Радіо Ватикану


По темі:

Папа: Як Мати Тереза, відкриваймо горизонти радості зневіреним

Папа до учасників EXPO 2017: Енергія повинна служити тому, що робить нас кращими
Папа: Справжній діалог - відкритий і шанобливий


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 14:05 П'ятниця 0 47 Угода між Секретаріатом з питань комунікацій та Орденом Єзуїтів

У четвер, 21 вересня 2017 р., у Ватикані повідомлено про підписання угоди між Секретаріатом з питань комунікацій, до якого від 1 січня цього року входить теж Радіо Ватикану, та Орденом Єзуїтів.