Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Месу на спомин св. Йоана Павла ІІ у Валбжиху
16:27 Понеділок 0 198
9-04-2018, 16:27

Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Месу на спомин св. Йоана Павла ІІ у Валбжиху

У 13-ту річницю смерті Папи Йоана Павла II близько півтори тисячі людей взяли участь у месі на спомин святого Йоана Павла ІІ. Службу, організовану на стадіоні в польському місті Валбжих, очолив голова Конференції римсько-католицьких єпископів України, Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький ‒ секретар Йоана Павла II в 1996-2005 рр. Проповідь виголосив Ігнатій Дец, єпископ Свідницької дієцезії.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Вітаючи учасників Меси, єпископ Ігнатій висловив задоволення тим фактом, що у Валбжиху триває ця традиція молитовних зібрань на річницю народження для неба св. Йоана Павла II.

«Цьогорічні святкування збігаються зі сторіччям повернення незалежності Польщі. Із цієї нагоди ми усвідомлюємо, що суверенітет, хоч і відновлений, є такою великою цінністю, що про нього треба дбати завжди. Для поляків винятковим провідником на шляху до свободи був і залишається святий Йоан Павло II. Керуючись Святим Духом протягом усього понтифікату, особливо через паломництво на батьківщину, він проголошував і попереджав нас про пастку свободи, не базованої на Декалозі та Євангельському посланні», підкреслив єпископ Дец.

У гомілії архієпископ Мечислав нагадав, що св. Йоан Павло ІІ постійно у своєму вченні говорив про важливість свободи. За словами проповідника, ці слова актуальні подосі. «І все-таки Йоан Павло ІІ своїми словами не намагався обмежити свободу, а лише нагадав, що вона може бути тривожною. Ніхто з нас не сумнівається в тому, що Папа був такою душею, яка підтримала нашу батьківщину та нашу волю. У св. Фастині, у св. Йоанові Павлові II та в інших святих Польща отримала великий подарунок, щоби побудувати свою справжню свободу й незалежність, фундаментом якої є Бог. Будь вдячною, і Він Тебе піднесе», закликав на завершення проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький.

Джерело: Марек Зигмунт, Валбжих naszdziennik.pl
Фото: dziennik.walbrzych.pl

За темою:

Великодні вітання архієпископа Мечислава Мокшицького
Архієпископ Мечислав Мокшицький передав реліквії св. Йоана Павла ІІ для провінційного дому Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в Кельні
Архієпископ Мечислав Мокшицький передав реліквії святого Йоана Павла ІІ парафії в Заршині (Польща)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 16:07 П'ятниця 0 83 Папа: Ідентичність – це належність Папський фонд «Scholas Occurrentes» і єврейська громадська організація «World Ort», що діє у сфері освіти, організували в Аргентині міжрелігійну молодіжну зустріч. Цей з'їзд, уже третій, відбувся від 29 жовтня до 1 листопада 2018 року й зібрав 400 юних учасників із понад 30 країн світу. Папа звернувся до його учасників із посланням, у якому наголосив, що нема ідентичності абстрактної чи виведеної в лабораторії, ідентичність передбачає належність до чогось, що перевищує мене, вимагає відповідей на запитання про власне коріння та культуру свого народу.