Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Жінки судді та прокурори обговорять у Ватикані виклики організованої злочинності
16:41 Середа 0 728
8-11-2017, 16:41

Жінки судді та прокурори обговорять у Ватикані виклики організованої злочинності

«Жінки судді та прокурори про торгівлю людьми та організовану злочинність» – таку назву матиме симпозіум, що відбудеться у Ватикані 9 і 10 листопада 2017 року з ініціативи Папської Академії Наук.
В інформативному буклеті симпозіуму Канцлер Папської Академії Наук та Папської Академії Соціальних Наук єпископ Марсело Санчес Сорондо зазначив, що «до організації цієї зустрічі спонукало переконання в тому, що сучасне рабство, у формі примусової праці, проституції та торгівлі органами, є злочином проти людства і повинно бути визнане як таке, на чому неодноразово наполягали Папа Франциск та Папа Бенедикт XVI».
Він також наголосив на важливості включення до «Цілей сталого розвитку 2030» ООН підпункту 8.7, який закликає «вжити термінових та ефективних заходів для того, щоб викорінити примусову працю, покінчити з сучасним рабством і торгівлею людьми та забезпечити заборону й ліквідацію найгірших форм дитячої праці, включаючи залучення і використання дітей-солдатів, та до 2025 року покінчити з усіма формами дитячої праці».
За словами Канцлера Папських Академій Наук та Соціальних Наук, на досягнення цього результату вплинула зустріч Папи Франциска та тодішнього Генерального Секретаря ООН Бан Кі-муна у Ватикані, а «Цілі сталого розвитку 2030», включаючи підпункт 8.7, були прийняті відразу після історичної промови Папи Франциска до Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2015 р. «193 країни ООН, – зазначив єпископ, – зобов’язані виконувати моральний обов’язок, що має на меті якнайшвидше викорінити всі форми сучасного рабства».
Він також підкреслив, що Папа Франциск і Папа Бенедикт XVI засудили торгівлю людьми як серйозний злочин проти людства, тому що його жертви переживають найгіршу форму виключення із суспільства, що полягає не тільки у фізичному насильстві, але й у знущанні над людською душею. «Примусова праця, проституція, примусове вилучення органів, окрім тілесних страждань, принижують постраждалих, оскільки призводять до ставлення до них, як до предметів.
Канцлер Папських Академій Наук та Соціальних Наук зазначив, що судді та прокурори, що беруть участь у цьому симпозіумі, мають на меті поділитися своїм досвідом, оцінити існуючі моделі та запропонувати нові способи вирішення проблем. «Ми віримо, – зазначив він, – що жіноча чутливість, багата на доброзичливість, ніжність, проникливість та справедливість, відіграватиме вирішальну роль в оцінюванні справедливості в кожному конкретному випадку та у запропонуванні найкращих практик».
Єпископ також підкреслив, що справедливість завжди зображена у вигляді жінки, а ця алегорія вказує на загальне визнання етичної та людської цінності жінок. «Загальновизнано, що жінки більш схильні, ніж чоловіки, звертати свою увагу на конкретну людину в її обставинах, і що їхнє покликання до справедливості в суспільстві – давати кожному те, що йому належить – є подальшим проявом цієї схильності», – підкреслив він.
За словами єпископа Санчеса Сорондо, без справедливості людське суспільство не може існувати, а саме завдяки постаті судді суспільство оцінюють як справедливе та вільне. «На цьому потрібно наголошувати, – зазначив він, – оскільки зростаюча тенденція полягає в тому, щоб послабити фігуру судді через тиск згори та знизу, з боку держави та приватного сектору, з боку визнаних соціальних структур та “гріховних структур”, які, подібно до могутніх мафій, намагаються послабити суспільство через корумпування справедливості та людей».
Канцлер Папських Академій Наук та Соціальних Наук висловив сподівання, що симпозіум «залишить вагомий слід у бурхливому і мінливому морі плинної сучасності, в якій всі ми живемо».

По темі:

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:08 Неділя 0 29 Папа на завершення Тижня молитов за єдність: Пріоритетом Бога є спасіння всіх На схожість екуменічного діалогу до подій, пов’язаних з подорожжю святого Павла до Риму, описаною в Діяннях Апостолів, вказав Глава Католицької Церкви під час екуменічної вечірні в базиліці Святого Павла, яку він очолив в суботу, 25 січня 2020 року.