(зел) Субота ХХ звичайного тижня
Христос закликає нас до правдивої служби один одному. Мати у своєму житті орієнтир, де авторитет і гідний наслідування сам Господь Бог. У Службі Божій зустрічаємося із Христом, який служить нам. Чи я розумію, що бути учнем Христа – це вміти служити іншим?
Або (біл) довільний спомин св. ЛЮДОВІКА
Король Франції Людовік ХІ народився у 1214 році. У двадцятирічному віці вступив на трон. Був взірцевим чоловіком і батьком численної родини, опікувався убогими та хворими і особисто їм прислуговував. Був також прекрасним правителем держави. Двічі провадив хрестові походи. 25 серпня 1270 року, під час другого хрестового походу помер від тифу під стінами Туніса.
Спільні Меси: про одного святого (стор. 128)
Або (біл) довільний спомин св. ЙОСИФА КАЛАСАНТІ, пресвітера
Св. Йосиф народився в Арагоні у 1556 або 1557 році. Вже в молодості він збирав ровесників, разом з ними молився, навчав їх істин віри. Коли став священиком, заснував орден Піарів, метою якого є праця у школі з дітьми. Новий орден дуже швидко розповсюдився по всій Європі. Св. Йосиф керував ним 52 роки. Помер 25 серпня 1648 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)
АНТИФОН НА ВХІДХристос закликає нас до правдивої служби один одному. Мати у своєму житті орієнтир, де авторитет і гідний наслідування сам Господь Бог. У Службі Божій зустрічаємося із Христом, який служить нам. Чи я розумію, що бути учнем Христа – це вміти служити іншим?
Або (біл) довільний спомин св. ЛЮДОВІКА
Король Франції Людовік ХІ народився у 1214 році. У двадцятирічному віці вступив на трон. Був взірцевим чоловіком і батьком численної родини, опікувався убогими та хворими і особисто їм прислуговував. Був також прекрасним правителем держави. Двічі провадив хрестові походи. 25 серпня 1270 року, під час другого хрестового походу помер від тифу під стінами Туніса.
Спільні Меси: про одного святого (стор. 128)
Або (біл) довільний спомин св. ЙОСИФА КАЛАСАНТІ, пресвітера
Св. Йосиф народився в Арагоні у 1556 або 1557 році. Вже в молодості він збирав ровесників, разом з ними молився, навчав їх істин віри. Коли став священиком, заснував орден Піарів, метою якого є праця у школі з дітьми. Новий орден дуже швидко розповсюдився по всій Європі. Св. Йосиф керував ним 52 роки. Помер 25 серпня 1648 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)
О щите наш, поглянь, о Боже! * Подивися на лице Помазаника Твого! * Один бо день у Твоїх дворах * ліпший, ніж тисяча. (Пс 84 (83), 10-11)
КОЛЕКТА
Боже, Ти для тих, хто любить Тебе, приготував невидимі дари; † наповни наші серця гарячою любов’ю до Тебе, щоб ми, люблячи Тебе в усьому і понад усе, * осягнули Твої обітниці, які перевершують всілякі сподівання. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти перені с святого Людовіка від турбот земного панування до слави Небесного Царства; † вчини, щоб ми, за його заступництвом виконуючи наші тимчасові обов’язки, * шукали Твого вічного Царства. Через Гос- пода нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти дав святому Йосифу Каласанті таку велику любов і терпеливість, що він присвятив усе своє життя навчанню та вихованню молоді, * вчини, щоб ми, служачи істині, наслідували мудрість цього вчителя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 43, 1-7а
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Привів мене ангел до брами, до тієї, що звернена лицем до сходу. І ось слава Бога Ізраїля йшла від сходу. Голос Його був, немов шум вод великих, і земля засяяла від Його слави. Це видіння було таке, яке я бачив, коли Він прийшов, щоб зруйнувати місто; таке, яке я бачив при Кевар-річці; і я впав лицем до землі. Слава Господня ввійшла в храм брамою, що звернена лицем до сходу. І підняв мене дух і ввів мене у внутрішній двір, і ось слава Господня сповнила храм. Я почув когось, хто говорив до мене з храму, й муж стояв коло мене. Він сказав мені: «Сину людський! Це місце Мого престолу й місце для стіп Моїх ніг, де житиму серед синів Ізраїля повіки». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 85, 9аб-10. 11-12. 13-14
Житиме в славі Бог в країні нашій.
Послухаю, що Господь Бог скаже, *
бо Він говоритиме про мир для свого народу †
і для своїх побожних.
Адже Його спасіння близьке до тих, хто Його боїться, – *
аби Його слава оселилася в нашому краї.
Милість і правда зустрілись, *
поцілувалися мир і правда:
правда піднялася з землі вгору, *
а справедливість нахилилася з неба.
Тож Господь дасть благо – *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, – *
своїми кроками ступатиме по дорозі.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 23, 9а. 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Один у вас Отець – Небесний;
і один у вас Наставник – Христос.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 23, 1-12
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус промовив до натовпу і до своїх учнів, кажучи: «На сідалище Мойсея посідали книжники та фарисеї. Все, що лише скажуть вам, робіть і виконуйте; але так, як вони, не чиніть, бо вони кажуть і не роблять. Вони в’яжуть важкі, непосильні тягарі й кладуть на плечі людей, а самі пальцем своїм не хочуть їх поворухнути. Всі свої вчинки вони роблять так, щоб їх бачили люди. Роблять ширшими свої філактерії та побільшують китиці, люблять почесні місця на бенкетах і перші місця в синагогах, і вітання на майданах, щоб їх кликали люди: “Учителю!” Ви ж не називайте себе вчителями, бо один є у вас Учитель, а всі ви – брати. І не називайте нікого на землі отцем, бо є один у вас Отець – Небесний. Не називайтеся і наставниками, бо є один у вас Наставник – Христос. Більший з вас буде вам слугою. Тому що хто буде себе підносити, буде принижений; а той, хто буде принижувати себе, буде піднесений». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогоднішнє Слово Господнє навчає нас смирення та істинної віри; молі мося, щоб ми завжди жили згідно з Божим Словом:
1. Молімося за Святішого Отця, який сьогодні розпочинає Апостольську подорож до Ірландії, щоб Господь обдарував його благодатями, потрібними для керування Божим народом.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь беріг її у мирі та злагоді.
3. Молімося за священиків, щоб вони своїм істинно християн- ським життям та ревністю у служінні Богові та ближнім були прикладом для вірних.
4. Молімося за тих, хто займає керівні посади, щоб вони дійсно служили людям, а не дбали виключно про власну наживу та кар’єру.
5. Молімося за наших померлих родичів, близьких та знайомих, щоб добрий Господь прийняв їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми у чистоті серця слухали Боже Слово і з вірою чинили те, чого воно нас навчає.
Всемогутній вічний Боже, смиренно просимо Тебе: допоможи своєму народові вірно слідувати Твоїм заповідям і приведи нас до свого вічного Царства. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, наші приношення, в яких здійснюється преславний обмін дарами; † щоб ми, приносячи Тобі те, що нам даєш * отримали в замін Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Бога є милість, * і відкуплення велике в Нього. (Пс 130 (129), 7)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти через це таїнство вчинив нас сопричасниками Христа; † смиренно благаємо Твою милість, * щоб ми уподібнились до Нього на землі та могли брати участь у Його небесній славі. Котрий живе і царює навіки вічні.
СВ. АВГУСТИНА, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Августин народився у Тагасті (Північна Африка) у 354 році і був сином язичника Патриція і ревної християнки св. Моніки. Незважаючи на старанне виховання матері, в молодості вів грішне, розпусне життя, дотримуючись у своїх поглядах маніхейської єресі. Він поїхав викладати риторику до Карфагену, Риму, Мілану, і всюди з ним їздила і його мати, невпинно молячись про його навернення. Жадаючи осягнути духовне умиротворення, Августин вивчав різні філософські системи, аж врешті у Мілані, під впливом розмов зі св. Амвросієм і листів св. Павла, знайшов істину. На свято Пасхи у 387 році прийняв Хрещення. Повернувшись до Африки, протягом 4 років присвячував себе навчанню і молитві, після чого отримав рукоположення у пресвітери. Через деякий час став єпископом Гіппону. Вплив його вчення поширився на всю Західну Церкву. Помер під час облоги Гіппону вандалами 28 серпня 430 року. Св. Августин є одним із чотирьох великих Вчителів Західної Церкви.
Кінцеві слова притчі про бенкет Царя, який справив своєму синові, завжди впроваджують нас у неспокій. Якщо мало вибраних, то що буде зі мною? Хибним було б думати, що не вистачить місця комусь із нас. Господь приготував місце усім, і ми отримали запрошення. Але текстом сьогоднішньої притчі Він хоче сказати дещо інше. Він прагне нагадати нам, що дорогу свого спасіння можна подолати, і осягнути Його, стараннями та трудом. Отож приймімо Боже запрошення. Якщо ж нехтуємо ним, то втратимо дуже багато.
Або (біл) довільний спомин св. РОЗИ З ЛІМИ, діви
Св. Роза народилася в Лімі, столиці Перу, в 1586 році. З дитинства вона палала гарячою любов’ю до Христа. Коли їй було двадцять років, вона стала домініканською терціаркою і, незважаючи на протест сім’ї, вела життя в молитві та покаянні. Померла 24 серпня 1617 року. Є покровителькою Латинської Америки.
Спільні Меси: про одну діву