Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 серпня, неділя
18:22 Субота 0 1 221
18-08-2018, 18:22

Літургія на кожен день, 19 серпня, неділя

(зел) ХХ Неділя звичайного періоду
Господь Бог радіє, коли ми до Нього приходимо. Він хоче, щоб ми з’єдналися з Ним ще міцніше. Виражає це словами, які від віків чують християни: «Я – хліб живий, що з неба зійшов. Коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки». Чи ми сьогодні дозволимо, щоб ці Ісусові слова пройшли повз наші вуха і не увійшли до нашого серця? Приймімо їх і повірмо в присутність Ісуса Христа серед нас – Ісуса, котрий дається кожному до споживання, щоб з Ним ми були міцніші у вірі і доступили вічності.


АНТИФОН НА ВХІД
О щите наш, поглянь, о Боже! * Подивися на лице Помазаника Твого! * Один бо день у Твоїх дворах * ліпший, ніж тисяча. (Пс 84 (83), 10-11)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти для тих, хто любить Тебе, приготував невидимі дари; † наповни наші серця гарячою любов’ю до Тебе, щоб ми, люблячи Тебе в усьому і понад усе, * осягнули Твої обі тниці, які  перевершують всілякі сподівання. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Прип 9, 1-6
Читання з Книги Приповідок.
Мудрість собі будинок збудувала і витесала сім сто­впів до нього. Заколола те, що було до заколення, вина свого налила і стіл свій теж приготувала. Послала своїх служниць, щоб оповістити, по щонайвищих закутках у місті: «Хто вбогий серцем, нехай прийде до мене», не­розумному ж вона сказала: «Ходіть, мій хліб їжте, і вино, що я приготувала, пийте; киньте безглуздя – й житиме­те, ходіть дорогою розуму».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 2-3. 10-11. 12-13. 14-15
Скуштуйте й взнайте, як Господь наш добрий.
Благословлятиму Господа в кожному часі, – *
хвала Його на моїх устах постійно.
Господом хвалитися душа моя буде. *
Хай почують лагідні і звеселяться.
Бійтеся Господа, Його святії, *
адже ті, хто боїться Його, не мають недостатку.
Багачі нещасні та голодні, *
а тим, хто шукає Господа, не бракує жодного блага.
Прийдіть і послухайте мене, діти, *
і навчу вас Господнього страху:
хто та людина, яка бажає жити, *
якій любо бачити дні добрі?
Тож язик свій від зла утримай *
і свої уста, щоб не говорили лукаве.
Відвернися від зла і чини добре, *
шукай миру і постійно прямуй до нього.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Еф 5, 15-20
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Отже, уважно слідкуйте, щоби поводитися не як немудрі, але як мудрі, використовуючи теперіш­ній час, бо дні лукаві. Тому не будьте нерозумними, але пізнавайте, в чому полягає Господня воля. І не впивайтеся вином, у якому розпуста, а наповнюй­теся Духом, промовляючи один до одного псалмами, гім­нами та духовними піснями, співаючи і прославляючи у ваших серцях Господа, дякуючи завжди і за все Богові й Отцеві в Ім’я Господа нашого Ісуса Христа. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 6, 56
Алілуя, алілуя, алілуя.
Хто споживає Моє тіло і п’є Мою кров,
той перебуває в Мені, і Я в ньому.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 51-58

† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав до народу: «Я є хліб живий, який зійшов з неба; якщо хто буде їсти цей хліб, житиме вічно. Хліб же, який Я дам, – це Моє тіло заради життя світу!» Тоді стали сперечатися між собою юдеї, кажучи: «Як оцей може дати нам їсти своє тіло?» А Ісус сказав їм: «Воістину, воістину кажу вам: якщо не будете їсти тіла Сина Людського і не будете пити Його крові, не будете мати в собі життя. Хто їсть Моє тіло і п’є Мою кров, той має вічне життя, і Я його воскре­шу останнього дня. Адже Моє тіло – справжня пожива, а Моя кров – справжній напій. Хто споживає Моє тіло і п’є Мою кров, той перебуває в Мені, і Я в ньому. Як послав Мене живий Отець і Я живу через Отця, – так і той, хто буде споживати Мене, житиме через Мене. Це є хліб, який зійшов із неба. Не так, як батьки їли й померли, а хто споживатиме цей хліб, буде жити вічно!» Слово Господнє.

Мовиться: «Вірую».

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні ми зібралися на Євхаристі йну трапезу, в якій Господь Христос дає нам своє Тіло і Кров, то ж дякуймо Господові за його милість і вознесімо до Нього наші прохання:

1. Кожна недільна літургія є зустріччю з Христом-Учителем; мо- лімося, щоб Його Слово приносило в нас плоди достойного життя.
2. Під час Меси Христос складає у жертву Небесному Отцю свої Тіло і Кров; молімося, щоб Господь прийняв у жертву також нашу працю та молитву за весь минулий тиждень.
3. Служба Божа єднає молодих і старих, керівників та їхніх підлеглих; молімося, щоб ми були єдиним цілим у любові та слу- жінні ближньому.
4. Участь у святій Месі є провіщенням участі у небесній славі; молімося про благодать вічного спасіння для нас та наших ближніх.
5. Померлі потребують допомоги живих членів Церкви; молімося, щоб Господь помилував їх і прийняв у свої бать­ківські обійми.
6. Споживаючи Тіло і Кров Христа, ми стаємо учасниками Божого життя; молімося, щоб увесь наступний тиждень ми прожили у Божій благодаті.

Боже, Ти, даруючи нам земне життя, прагнеш обдарувати нас також і життям вічним, допоможи нам гідно користати з дару Євхаристії, щоб ми могли радіти з Тобою на небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, наші приношення, в яких здійснюється преславний обмін дарами; † щоб ми, приносячи Тобі  те, що нам даєш * отримали в замін Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Бога є милість, * і відкуплення велике в Нього. (Пс 130 (129), 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти через це таїнство вчинив нас сопричасниками Христа; † смиренно благаємо Твою милість, * щоб ми уподібнились до Нього на землі  та могли брати участь у Його небесній славі. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.