Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 серпня, вівторок
18:27 Понеділок 0 654
27-08-2018, 18:27

Літургія на кожен день, 28 серпня, вівторок

Ісус засуджує дії фарисеїв та книжників не за їх дбання про чистоту, а за те, що дійшло до абсурду, за те, що зовнішні дії були понад усе, а серце залишалося повне злості, ненависті, осуду інших. Набагато важливіше мати чисте сумління, любов і терпіння до інших, які проявляються у жертовності, а виконуючи це, не буде зайвим дбати про інші речі.
СВ. АВГУСТИНА, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Августин народився у Тагасті (Північна Африка) у 354 році і був сином язичника Патриція і ревної християнки св. Моніки. Незважаючи на старанне виховання матері, в молодості вів грішне, розпусне життя, дотримуючись у своїх поглядах маніхейської єресі. Він поїхав викладати риторику до Карфагену, Риму, Мілану, і всюди з ним їздила і його мати, невпинно молячись про його навернення. Жадаючи осягнути духовне умиротворення, Августин вивчав різні філософські системи, аж врешті у Мілані, під впливом розмов зі св. Амвросієм і листів св. Павла, знайшов істину. На свято Пасхи у 387 році прийняв Хрещення. Повернувшись до Африки, протягом 4 років присвячував себе навчанню і молитві, після чого отримав рукоположення у пресвітери. Через деякий час став єпископом Гіппону. Вплив його вчення поширився на всю Західну Церкву. Помер під час облоги Гіппону вандалами 28 серпня 430 року. Св. Августин є одним із чотирьох великих Вчителів Західної Церкви.


АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і в шати слави його одягнув. (Пор. Сир 15, 5)

КОЛЕКТА

Всемогутній Боже, віднови у своїй Церкві дух, яким Ти обдарував святого єпископа Августина, † щоб ми, наповнені цим духом, прагнули Тебе – єдиного джерела мудрості * та шукали Тебе – Подателя найвищої любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сол 2, 1-3а. 14-17
Читання з Другого послання святого апостола Павла до солунян.
Просимо вас, брати, стосовно приходу Господа нашо­го Ісуса Христа і нашого зібрання в Ньому, щоб ви не відразу вагалися розумом та не тривожилися ні духом, ні словом, ні посланням, яке нібито від нас, начебто на­став Господній день. Хай ніхто вас не ошукає жодним способом. До цього й покликав вас Бог нашою проповіддю Єван­гелія, щоб осягнути славу Господа нашого Ісуса Христа. Отже, брати, стійте й дотримуйтеся передань, яких ви навчилися чи то через мовлене слово, чи через наш лист. Сам же Господь, наш Ісус Христос, і Бог, наш Отець, який полюбив нас і в благодаті дав вічну втіху та добру надію, нехай утішить ваші серця і нехай зміцнить вас у всякому доброму
ділі та слові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 10. 11-12. 13
Господь приходить, щоб судити землю.
Сповістіть між народами: *
«Господь воцарився!»
Адже світ стоїть твердо, – він не похитнеться. *
Він справедливо буде судити народи!
Хай веселиться небо, *
хай земля радіє!
Хай збуриться море і все, що його наповняє. *
Хай рівнина і все, що на ній, радіє!
Тоді радітимуть усі дерева в лісі *
перед обличчям Господа, який приходить, – †
бо Він приходить судити землю!
Він справедливо судитиме Всесвіт, *
і у своїй правді – народи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Боже – живе і діяльне,
воно розрізняє думки і наміри серця.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 23, 23-26

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав: «Горе вам, книжники та фари­сеї, лице- міри, бо даєте десятину з м’яти, кропу й кмину, а занедбали най- вагоміше в Законі: суд, милосердя та віру! І це належить робити, і того не занедбувати. Проводирі ви сліпі, які відціджуєте комара, а верблюда ковтаєте. Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, бо очи­щаєте зовнішню частину чаші і миски, а всередині вони повні здирства та ненаситності! Фарисею сліпий, очисти спершу внутрішню частину чаші, щоб і ззовні вона стала чистою». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи сьогодні разом з усією Церквою святого Августина, великого мислителя і Вчителя Церкви, представмо Господу наші потреби:

1. Молімося за святу Церкву, щоб завжди у ній було достатньо людей великого розуму, серця і смирення.
2. Молімося за вчених, щоб у своїй праці вони керувалися благом людства і вірністю істині.
3. Молімося за письменників, щоб свій талант вони використовували для підняття духовності людини.
4. Молімося за винахідників, щоб їхні відкриття служили лише для людського блага.
5. Молімося за померлих, щоб Господь благоволив прийняти їх у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми вміли знаходити сили для боротьби із власними гріхами і у всьому покладалися на всемилостивого Господа.

Всемогутній вічний Боже, вислухай наші смиренні прохання, які  ми з упованням возносимо до Тебе за заступництвом святого Августина, і допоможи нам бути Твої ми вірними учнями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Звершуючи спомин нашого спасіння, смиренно благаємо Твою милість, Господи, * щоб це таїнство побожності стало для нас знаменням єдності та узами любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38 або № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Один бо ваш Наставник – Христос, * ви ж усі  брати, – говорить Господь. (Пор. Мт 23, 10. 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай освятить нас участь у Христовій трапезі, † щоб ми, будучи членами Його Тіла, * стали тим, що прийняли. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий