Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 серпня, п'ятниця
18:29 Четвер 0 911
23-08-2018, 18:29

Літургія на кожен день, 24 серпня, п'ятниця

Щирість – це одна з найбільш улюблених Ісусом людських рис. Щирість – риса смиренних, уникливих, обережних, а водночас – відважних людей. Нехай не загніздиться у наших серцях жоден підступ і двуликість.
Св. ВАРТОЛОМЕЯ, АПОСТОЛА (черв) Свято
Св. Вартоломей походив з Кани Галілейської та належав до перших учнів Ісуса. За переказами, він проголошував Євангеліє у Месопотамії та загинув мученицькою смертю: з нього здерли шкіру. Його реліквії зберігаються в Римі.


АНТИФОН НА ВХІД
Звіщайте день-у-день Боже спасіння, * повідайте між племенами Його славу. (Пор. Пс 96(95), 2-3)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА

Всемогутній Боже, зміцни в нас віру, яка з’єднувала святого апостола Вартоломея з Твоїм Сином † і вчини, щоб за його заступництвом * Твоя Церква стала для всіх народів та їнством спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 21, 9б-14
Читання з Книги Одкровення святого Йоана Апостола
Прийшов один ангел та й промовив до мене, кажучи: «Підійди сюди, я покажу тобі наречену, дружину Агнця». І повів мене духом на велику й високу гору, і показав мені святе місто Єрусалим, що сходило з неба від Бога, маючи Божу славу. Його сяйво подібне до коштовного каменя, наче каменя яшми, чистого, як кришталь. Воно має великий та високий мур, у якому дванадцять брам, а на брамах дванадцять ангелів і написані імена – імена дванадцятьох племен синів Ізраїля. Зі сходу – три брами, з півночі – три брами, з півдня – три брами та із заходу – три брами. А міський мур мав дванадцять підвалин, на яких дванадцять імен дванадцятьох Апостолів Агнця. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 145, 10-11. 12-13аб. 17-18
Хай Твої вірні славлять Твоє Царство.
Тебе, Господи, прославлятимуть усі Твої діла, *
Тебе благословлятимуть усі Твої праведники.
Вони розголошуватимуть славу Твого Царства *
й розповідатимуть про Твою могутність.
Щоб об’явити людським синам про Твою силу *
та славу величі Твого Царства.
Твоє Царство – Царство на всі віки, *
Твоє панування – на всі роди й покоління.
Праведний Господь на всіх своїх шляхах *
і милосердний у всіх своїх ділах.
Господь близький до всіх, що кличуть Його, – *
до всіх, які кличуть Його у правді.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 1, 49
Алілуя, алілуя, алілуя.
Равві, Ти – Син Божий,
Ти – Цар Ізраїлю!

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 1, 45-51

† Читання святого Євангелія від Йоана
Того часу Филип знайшов Натанаїла та й каже йому: «Ми знайшли Того, про кого писали Мойсей у Законі й Пророки, – Ісуса з Назарета, сина Йосифа!» А Натанаїл сказав йому: «Чи може бути щось доброго з Назарета?» Каже йому Филип: «Іди – і подивися». Побачив Ісус Натанаїла, який ішов до Нього, і каже про нього: «Ось справжній ізраїльтянин, у якому немає підступу!» Каже Йому Натанаїл: «Звідки мене знаєш?»  А Ісус у відповідь йому сказав: «Ще до того, як закликав тебе Филип, Я бачив тебе, як ти був під смоківницею». Відповів Натанаїл Йому: «Равві, Ти – Син Божий, Ти – Цар Ізраїлю!»  Ісус у відповідь сказав йому: «Ти повірив, бо Я сказав тобі, що бачив тебе під смоківницею? Ще більше від цього побачиш!» І Він сказав йому: «Воістину, воістину кажу вам: побачите відкрите небо й Божих ангелів, які піднімаються і опускаються над Людським Сином!»  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на заступництво святого Вартоломея, апостола, вознесімо до Господа наші смиренні прохання:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона переборола негаразди і вільно проповідувала Христове Єван­геліє всім народам землі.
2. Молімося за Україну в день її незалежності, щоб милосердний Бог обдарував кожного українця щедрим благословенням та миром.
3. Молімося за людей, які терплять гоніння за віру, щоб вони були сильні духом і у всьому покладалися на Господа.
4. Молімося за католицькі видавництва, щоб вони були в су­часному світі апостолами любові та миру Господнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, який відкупив усе людство, обдарував їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми були апостолами віри для сучасного світу.

Боже, Ти у своїх Апостолах дав нам взірець віри; вислухай на­ші смиренні просьби і вчини, щоб своїм і стинно християн­ським життям ми продовжували місію Апостолів і приводи­ли до Тебе всіх людей. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Вшановуючи апостола Вартоломея, складаємо Тобі, Боже, жертву возвеличення * і просимо, щоб за його заступництвом Ти прийшов нам на допомогу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих Апостолів № 32

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Звіщаю вам Царство, як Мені звіщав Отець Мій, * щоб їли й пили за столом у Моїм Царстві, – говорить Господь. (Пор. Лк 22, 29-30)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, відзначаючи свято апостола Вартоломея, ми отримали завдаток вічного спасіння; * нехай Пресвяте Таїнство уділяє нам допомоги тепер і в майбутньому. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.