Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » На Львівщині руйнується столітній костел
12:18 Вівторок 0 635
8-08-2017, 12:18

На Львівщині руйнується столітній костел

Храм святого Миколая в аварійному стані. Громада закликає допомогти регіональну владу і шукає доброчинців.
Діючий костел святого Миколая уСтарому Самборі Львівської області знаходиться у аварійному стані. Під час богослужіння на голову прихожан падає штукатурка, протікає дах, валиться мур довкола костелу, грибок розїдає стіни храму. І ще цілий ряд будівельних аварійностей загрожує святині збудованій у 1890 році. Католицька громада Старого Самбора власними силами біді не зарадить. Громада малочисельна, в основному жінки і діти. Більшість чоловічого неселення виїхали на заробітки. Місцева влада в міру можливостей католикам сприяє, але можливості її мізерні. Особливо болюче враження справляє той факт, що за якихось 20 км у Самборі костел Усікновення Глави Св. Іоанна Хрестителя побудований в 1530 році у зразковому стані. Слід зазначити, що католицька громада Самбора значно потужніша економічно та в рази більша кількісно. Однак малочисельність католиків Старого Самбора не означає, що потрібно байдуже спостерігати за руйнуванням чудової будівлі костелу святого Миколая. Католики просять всіх небайдужих зголоситися та допомогти відремонтувати костел
Історія храму:
Відомо, що перша згадка про римсько-католицьку парафію у Старому Самборі датується 15 століттям; у цей же час у місті стояв дерев`яний храм, який згодом згорів. У 16 столітті збудували новий готичний кам`яний костел. Місцеві жителі кажуть про причетність до зведення храму королеви Бони Сфорци, яка й виділила кошти на будівництво. У часи короля Августа ІІІ костел у Старому Самборі було відновлено на кошти з доходів самбірських солеварень. У 1753 році на кошти щедрого польського короля споруда була реконструйована і освячена на честь Святого Миколая. Однак через століття храм занепав, а через декілька років його взагалі розібрали. Місцеві католики були змушені проводити богослужіння у цвинтарній каплиці або ж ділити з греко-католиками їхній храм. На будівництво нової святині збором коштів зайнялася католицька громада, і вже в 1890 році костел Святого Миколая у Старому Самборі відбудували заново і повторно освятили. Період Другої світової війни – не найкраща сторінка в історії костелу. Велика частина майна храму була вивезена – частково в Польщу, вівтар забрали до Мостиськ. З 1940-х років храм був закритий і використовувався як склад і промисловий цех, і лише в 1991 році Миколаївський костел повернули католицькій громаді Старого Самбора. А через три роки вівтар привезли з Мостиськ та встановили його у костелі.
Джерело - Львівська архідієцезія

По темі:
Про об`явлення Святої Марії в Гваделупе знімають 3D мультфільм
Канікули львівських семінаристів
Архієпископ Мокшицький бере участь у світовому з`їзді Лицарів Колумба

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:40 Вівторок 0 53 Історія повернення Хреста до храму у місті Дубно 14 вересня 2019 року в нашій парафії святого Йоана Непомука у місто Дубно відбулося друге престольне свято: Воздвиження Всечесного Хреста, установлене як подяка Богу за збереження та повернення до костелу автентичного Хреста, втраченого – як усі думали, у часи комуністичної навали.