Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 грудня, понеділок
18:11 Неділя 0 1 008
2-12-2018, 18:11

Літургія на кожен день, 3 грудня, понеділок

Закон і Слово вийшло із Міста Миру. Проте відповідь віри зазвучала з усіх усюд. Чоловіколюбивий, вникливий і рівний вірою Авраамові блаженний Сотник осмілює і нас захопитися Ісусом.
СВ. ФРАНЦИСКА КСАВЕРІЯ, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Св. Франциск, іспанець, познайомився у Парижі зі святим Ігнатієм Лойолою, засновником Товариства Ісуса. Під його впливом св. Франциск став одним з його ревних співпрацівників у новоутвореному ордені. Посланий на місію до Індії, він привів до християнства велику кількість її мешканців. Далі розпочав євангелізацію Японії. Мав намір побувати у Китаї, але Бог покликав його до вічності на острові Санцян поблизу Кантону 3 грудня 1552 року. Надзвичайна апостольська плідність була результатом його глибокого внутрішнього життя і вірності духовним вправам. Св. Франциск Ксаверій є покровителем католицьких місій. Його спомин нагадує нам обов’язок підтримування місій молитвою і жертвою.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, я між народами Тебе прославлю * і сповіщу моїм братам про Твоє Ім’я.

КОЛЕКТА

Боже, Ти проповідуванням святого Франциска Ксаверія набув собі численні народи, † дай усім вірним палати такою ж ревністю в поширенні віри, * щоб повсюди свята Церква раділа новим потомством. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 2, 1-5
Читання з Книги пророка Ісаї.
Слово, що його узрів Ісая, син Амоса, про Юдею і про Єрусалим. В останні дні станеться, що гора дому Господнього буде поставлена на вершині гір і підійметься понад пагорби, і стечуться до неї усі народи. І багато народів піде туди, та й скажуть: «Ходіть, вийдемо на гору Господню, в дім Бога Якова, і Він покаже нам свої дороги, і будемо ходити Його стежками»; бо з Сіону закон вийде, і слово Господнє з Єрусалиму. І Він судитиме між народами, буде розсуджувати численні племена; вони перекують свої мечі на рала, а списи свої на серпи. Народ на народ не буде меча підіймати, і не вчитимуться більше воювати. Доме Якова, прийдіть, і будемо ходити в світлі Господнім! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 122, 1-2. 3-4а. 4б-5. 6-7. 8-9
У дім Господній з радістю ходімо.
Я зрадів, коли мені сказали: *
«Ходімо до Гос­поднього дому!»
Наші ноги стояли *
у твоїх брамах, Єрусалиме.
Єрусалиме, ти збудований як місто, *
що в собі об’єднує разом,
бо туди приходили коліна, *
коліна Господні.
Як свідчення для Ізраїля, *
щоби славити Ім’я Господнє.
Адже там встановлено престоли для суду, *
престоли для дому Давида.
Просіть миру для Єрусалима: *
«Мир тим, хто тебе любить!
Нехай буде мир у твоїх мурах *
і спокій у твоїх твердинях!»
Задля моїх братів і моїх друзів *
я говоритиму: «Мир у тобі хай буде!»
Заради дому Господа, нашого Бога, *
я шукатиму для тебе блага.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 80, 4
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийди і визволи нас, Господи, наш Боже,
яви нам своє обличчя – і будемо спасенні.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 5-11
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу, коли Ісус увійшов в Капернаум, до Нього підійшов сотник, благаючи Його і промовляючи: «Господи, слуга мій лежить вдома паралізований, тяжко мучиться». Ісус йому каже: «Я піду й оздоровлю його». У відповідь сотник сказав: «Господи, я не достойний, щоб Ти увійшов під мій дах, але тільки скажи слово, – і мій слуга одужає. Тому що і я людина підвладна, і маю воїнів під собою; кажу цьому: “Іди!” – і він йде; іншому: “Прийди!” – і він приходить; моєму слузі: “Зроби це!” – і він робить». А Ісус, коли почув, здивувався і сказав тим, які йшли за Ним: «Воістину кажу вам: ні в кого в Ізраїлі не знайшов Я такої великої віри. Кажу ж вам, що багато хто прийде зі сходу й заходу і сяде з Авраамом, Ісааком та Яковом у Царстві Небесному». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Франциска Ксаверія, місіонера Індії та Китаю, покровителя місій, довіряємо Господу всю місійну працю Церкви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його місіонерська праця принесла щедрі плоди зростання побожності всього людства.
2. Молімося за місіонерів і священиків, які працюють далеко від своєї батьківщини, щоби добрий Господь обдарував їх здоров’ям і своїм благословенням.
3. Молімося за місії в Індії та Китаї, щоб ці країни відкрилися перед Христом, а їхні уряди не переслідували своїх громадян за їхні релігійні переконання.
4. Молімося за країни, в яких переслідують християн, щоб наші брати у вірі отримали повну свободу віросповідання.
5. Молімося за померлих, щоб всепрощаючий Бог помилував їх і допустив їх до участі в небесній трапезі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнським життям також були місіонерами Господньої любові.

Боже, Ти дав нам святого Франциска Ксаверія як взірець апо- стольської ревності; вислухай наші молитви і вчини нас своїми апостолами. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми дари, які ми складаємо в день спомину святого Франциска, † і вчини, щоб так як він, спраглий спасіння людей, вирушив у далекі краї, також і ми успішно свідчили про Євангеліє * та разом з братами у вірі поспішали до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Cвятих № 34-35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі, – говорить Господь; * і що ви чуєте на вухо, голосіть з покрівель.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, нехай Твої тайни розпалять в нас вогонь тієї любові, якою палав святий Франциск задля спасіння людей, † щоб ми, достойно йдучи за нашим покликанням, * разом із ним отримали нагороду, обіцяну добрим працівникам. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.