Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 грудня, понеділок
18:11 Неділя 0 145
2-12-2018, 18:11

Літургія на кожен день, 3 грудня, понеділок

Закон і Слово вийшло із Міста Миру. Проте відповідь віри зазвучала з усіх усюд. Чоловіколюбивий, вникливий і рівний вірою Авраамові блаженний Сотник осмілює і нас захопитися Ісусом.
СВ. ФРАНЦИСКА КСАВЕРІЯ, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
Св. Франциск, іспанець, познайомився у Парижі зі святим Ігнатієм Лойолою, засновником Товариства Ісуса. Під його впливом св. Франциск став одним з його ревних співпрацівників у новоутвореному ордені. Посланий на місію до Індії, він привів до християнства велику кількість її мешканців. Далі розпочав євангелізацію Японії. Мав намір побувати у Китаї, але Бог покликав його до вічності на острові Санцян поблизу Кантону 3 грудня 1552 року. Надзвичайна апостольська плідність була результатом його глибокого внутрішнього життя і вірності духовним вправам. Св. Франциск Ксаверій є покровителем католицьких місій. Його спомин нагадує нам обов’язок підтримування місій молитвою і жертвою.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, я між народами Тебе прославлю * і сповіщу моїм братам про Твоє Ім’я.

КОЛЕКТА

Боже, Ти проповідуванням святого Франциска Ксаверія набув собі численні народи, † дай усім вірним палати такою ж ревністю в поширенні віри, * щоб повсюди свята Церква раділа новим потомством. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 2, 1-5
Читання з Книги пророка Ісаї.
Слово, що його узрів Ісая, син Амоса, про Юдею і про Єрусалим. В останні дні станеться, що гора дому Господнього буде поставлена на вершині гір і підійметься понад пагорби, і стечуться до неї усі народи. І багато народів піде туди, та й скажуть: «Ходіть, вийдемо на гору Господню, в дім Бога Якова, і Він покаже нам свої дороги, і будемо ходити Його стежками»; бо з Сіону закон вийде, і слово Господнє з Єрусалиму. І Він судитиме між народами, буде розсуджувати численні племена; вони перекують свої мечі на рала, а списи свої на серпи. Народ на народ не буде меча підіймати, і не вчитимуться більше воювати. Доме Якова, прийдіть, і будемо ходити в світлі Господнім! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 122, 1-2. 3-4а. 4б-5. 6-7. 8-9
У дім Господній з радістю ходімо.
Я зрадів, коли мені сказали: *
«Ходімо до Гос­поднього дому!»
Наші ноги стояли *
у твоїх брамах, Єрусалиме.
Єрусалиме, ти збудований як місто, *
що в собі об’єднує разом,
бо туди приходили коліна, *
коліна Господні.
Як свідчення для Ізраїля, *
щоби славити Ім’я Господнє.
Адже там встановлено престоли для суду, *
престоли для дому Давида.
Просіть миру для Єрусалима: *
«Мир тим, хто тебе любить!
Нехай буде мир у твоїх мурах *
і спокій у твоїх твердинях!»
Задля моїх братів і моїх друзів *
я говоритиму: «Мир у тобі хай буде!»
Заради дому Господа, нашого Бога, *
я шукатиму для тебе блага.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 80, 4
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийди і визволи нас, Господи, наш Боже,
яви нам своє обличчя – і будемо спасенні.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 5-11
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу, коли Ісус увійшов в Капернаум, до Нього підійшов сотник, благаючи Його і промовляючи: «Господи, слуга мій лежить вдома паралізований, тяжко мучиться». Ісус йому каже: «Я піду й оздоровлю його». У відповідь сотник сказав: «Господи, я не достойний, щоб Ти увійшов під мій дах, але тільки скажи слово, – і мій слуга одужає. Тому що і я людина підвладна, і маю воїнів під собою; кажу цьому: “Іди!” – і він йде; іншому: “Прийди!” – і він приходить; моєму слузі: “Зроби це!” – і він робить». А Ісус, коли почув, здивувався і сказав тим, які йшли за Ним: «Воістину кажу вам: ні в кого в Ізраїлі не знайшов Я такої великої віри. Кажу ж вам, що багато хто прийде зі сходу й заходу і сяде з Авраамом, Ісааком та Яковом у Царстві Небесному». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Франциска Ксаверія, місіонера Індії та Китаю, покровителя місій, довіряємо Господу всю місійну працю Церкви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його місіонерська праця принесла щедрі плоди зростання побожності всього людства.
2. Молімося за місіонерів і священиків, які працюють далеко від своєї батьківщини, щоби добрий Господь обдарував їх здоров’ям і своїм благословенням.
3. Молімося за місії в Індії та Китаї, щоб ці країни відкрилися перед Христом, а їхні уряди не переслідували своїх громадян за їхні релігійні переконання.
4. Молімося за країни, в яких переслідують християн, щоб наші брати у вірі отримали повну свободу віросповідання.
5. Молімося за померлих, щоб всепрощаючий Бог помилував їх і допустив їх до участі в небесній трапезі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнським життям також були місіонерами Господньої любові.

Боже, Ти дав нам святого Франциска Ксаверія як взірець апо- стольської ревності; вислухай наші молитви і вчини нас своїми апостолами. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми дари, які ми складаємо в день спомину святого Франциска, † і вчини, щоб так як він, спраглий спасіння людей, вирушив у далекі краї, також і ми успішно свідчили про Євангеліє * та разом з братами у вірі поспішали до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Cвятих № 34-35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі, – говорить Господь; * і що ви чуєте на вухо, голосіть з покрівель.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, нехай Твої тайни розпалять в нас вогонь тієї любові, якою палав святий Франциск задля спасіння людей, † щоб ми, достойно йдучи за нашим покликанням, * разом із ним отримали нагороду, обіцяну добрим працівникам. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:14 Понеділок 0 42 Літургія на кожен день, 11 грудня, вівторок (фіол) Вівторок ІІ тижня Адвенту
Не всі відразу схоплюють суть метафори: як можна залишити напризволяще всю отару, щоб шукати одну вівцю? І чому радість з її віднайдення більша від радості з присутності 99 «слухняних» овець? Божа любов безумовна, і Він хоче нас навчити такої ж любові. Бог хоче, щоб ми раділи не лише з нашої близькості з Ним, але теж щиро тішилися з навернення інших, відчували радість і щастя інших, як свої власні.
Або (біл) довільний спомин св. ДАМАСІЯ І, Папи
Св. Єронім назвав св. Дамасія “першим учителем первісної Церкви”. Після міланського декрету цісаря Костянтина, коли Церква могла врешті вийти із катакомб, з’явилася необхідність захисту віри від аріанської єресі. За бажанням Папи Дамасія св. Єронім здійснив латинський переклад Святого Письма, який під назвою “Вульгата” став еталонним текстом Церкви. Св. Дамасій зробив на могилах мучеників багато написів, які є важливими свідоцтвами їхнього культу. Помер у 384 році та був похований у базиліці св. Лаврентія, яку він сам заснував.
Спільні Меси: про Папу


Літургійний зошит 18:10 Четвер 0 100 Літургія на кожен день, 7 грудня, п'ятниця Передумовою оздоровлення двох сліпців була їх міцна віра, яку видно вже навіть з того, як вони зверталися до Ісуса: називають Його «Господом», «сином Давида», тобто визнають у Ньому обіцяного Месію-Спасителя (всі знали, що Месія буде походити з роду Давида). Ісус теж підкреслює зв’язок між вірою сліпців і чудом, що сталося: «Нехай вам станеться за вашою вірою!» Віра є запорукою чуда. Людина без віри не помітить чуда, навіть якщо воно станеться з нею самою чи з її близькими.
СВ. АМВРОСІЯ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Амвросій був правителем північної Італії та префектом Мілану. Будучи катехуменом, він народом був обраний єпископом Мілану. 30 листопада 374 року був охрещений, а 7 грудня рукоположений на єпископа. Мужньо боровся з аріанською єрессю. Схилив імператора Теодозія до публічного покаяння за різню у Солуні. У Мілані охрестив св. Августина. Завдяки своїм творам був визнаний одним з чотирьох великих Вчителів латинської Церкви. Є автором багатьох літургійних гімнів і організатором церковного співу. Помер у ніч воскресіння 4 квітня 397 року.
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса