Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 грудня, четвер
18:14 Середа 0 116
5-12-2018, 18:14

Літургія на кожен день, 6 грудня, четвер

(фіол) Четвер I тижня Адвенту
Послання сьогоднішнього Євангелія просте і зрозуміле: слухати і втілювати в життя слова Ісуса – це зводити будівлю свого життя на міцній основі, на скелі. Не забуваймо при цьому, що Ісус ще раз вживатиме образ скелі, коли говоритиме про особливу місію Петра: «Ти – Петро, скеля, і на цій скелі Я збудую свою Церкву». Тож будувати християнське життя на скелі означає не лише слухатися моральних повчань Ісуса (любити ближніх, прощати та ін.), але також мати живу свідомість приналежності до Христової Церкви, реально бути частиною християнської спільноти, приступати до таїнств Церкви.
Або (біл) довільний спомин св. МИКОЛАЯ, єпископа
Св. Миколай був єпископом Міри у Малій Азії на початку IV століття. Його культ поширився на Заході після перенесення його останків до Барі в Італії. У пастирській діяльності відзначався милосердям. Бог нагородив його побожність і любов даром чинити чудеса. Легенда розповідає, що він ночами клав милостиню біля будинків людей, що потребували допомоги. Звідси й походить звичай дарувати дітям подарунки з нагоди дня св. Миколая.
Спільні Меси: про єпископа
Або: Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання


АНТИФОН НА ВХІД
Ти є близько, Господи, * і всі Твої заповіді правдиві; * давно знаю зі слів Твоїх, * що Ти існуєш навіки.

КОЛЕКТА

Збуди свою потугу, Господи, і підтримай нас могутньою силою, † щоб те, що затримують наші гріхи, * настало швидше завдяки Твоїй милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Смиренно благаємо Твоє милосердя, Господи: † за заступництвом святого єпископа Миколая оберігай нас від усіх небезпек, * щоб ми йшли без перешкод дорогою спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 26, 1-6
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того дня в землі Юдейській буде співатися ця пісня: «Є у нас міцне місто; мури й вали Він нам дав, щоб нас врятувати. Відчиніть ворота! Нехай увійде праведний народ, який вірність зберігає. Його дух непорушний, він зберігає глибокий мир, бо на Тебе уповає! На Господа покладайтесь повіки, бо Господь – скеля вічна, адже Він принизив тих, хто жив на узвишшях; скинув високе місто, скинув його на землю, жбурнув у порох: ноги вбогих, стопи нужденних його топчуть». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 118, 1 і 8-9. 19-21. 25-27а
Благословен, хто йде в Ім’я Господнє.
Прославляйте Господа, бо Він добрий, *
бо Його милість навіки.
Краще до Господа втікати, ніж надіятись на людину. *
Краще до Господа втікати, ніж на князів покладатись.
Відчиніть мені праведності брами: *
увійшовши ними, я буду Господа прославляти.
Це Господня брама, праведні увійдуть нею. *
Прославлятиму Тебе, бо Ти до мене відізвався †
і став мені порятунком.
О Господи, дай своє спасіння! О Господи, пошли успіх! *
Благословенний той, хто йде в Ім’я Господнє!
Ми благословляємо вас з Господнього дому. *
Бог – Господь, Він освітив нас.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Іс 55, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Шукайте Господа, доки Його знайти можна!
Взивайте до Нього, доки Він близько!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 21. 24-27
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус сказав свої учням: «Не кожний, хто каже Мені: “Господи, Господи!” – увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мого Отця, який на небесах. Отже, кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, й обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі. А кожний, хто слухає ці Мої слова, та не виконує їх, буде подібний до чоловіка нерозумного, який збудував свій дім на піску; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри й обрушилися на той дім, і він упав; і великим було падіння його». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Як вчать нас сьогоднішні читання: до Небесного Царства можна дійти тільки дорогою вірного виконування Божої волі; з упованням просімо Господа, щоб Він дарував нам благодать завжди йти Його шляхами:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь наповнив його слово мудрістю та силою, а віруючі ревно виконували слово Папи.
2. Молімося за священиків, щоб вони прикладом власного життя допомагали вірним будувати Божу Церкву на міцній скелі вірності Господу.
3. Молімося за дітей, які з нагоди спомину св. Миколая отримали сьогодні подарунки, аби були вдячні Богові та своїм батькам за всяке добро.
4. Молімося за Збройні сили України, про Божу опіку для всіх бійців у мужньому захисті миру в державі.
5. Молімося за померлих, щоб очищені Кров’ю Ісуса Христа, раділи небесним щастям.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірно виконуючи Божі заповіді, витривало йшли до Небесного Царства.

Христе, пам’ятаючи Твої слова, що не всі, хто мовить: “Господи, Господи”, будуть вислухані, просимо Тебе: допоможи нам вірно виконувати на землі волю Отця і так дійти до Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: прийми дари, які ми жертвуємо Тобі  з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого ві чного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Живімо на цьому світі справедливо і побожно, * очікуючи сповнення нашої надії * і об’явлення хвали великого Бога. (Тит 2, 12–13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:14 Понеділок 0 42 Літургія на кожен день, 11 грудня, вівторок (фіол) Вівторок ІІ тижня Адвенту
Не всі відразу схоплюють суть метафори: як можна залишити напризволяще всю отару, щоб шукати одну вівцю? І чому радість з її віднайдення більша від радості з присутності 99 «слухняних» овець? Божа любов безумовна, і Він хоче нас навчити такої ж любові. Бог хоче, щоб ми раділи не лише з нашої близькості з Ним, але теж щиро тішилися з навернення інших, відчували радість і щастя інших, як свої власні.
Або (біл) довільний спомин св. ДАМАСІЯ І, Папи
Св. Єронім назвав св. Дамасія “першим учителем первісної Церкви”. Після міланського декрету цісаря Костянтина, коли Церква могла врешті вийти із катакомб, з’явилася необхідність захисту віри від аріанської єресі. За бажанням Папи Дамасія св. Єронім здійснив латинський переклад Святого Письма, який під назвою “Вульгата” став еталонним текстом Церкви. Св. Дамасій зробив на могилах мучеників багато написів, які є важливими свідоцтвами їхнього культу. Помер у 384 році та був похований у базиліці св. Лаврентія, яку він сам заснував.
Спільні Меси: про Папу


Літургійний зошит 18:10 Четвер 0 101 Літургія на кожен день, 7 грудня, п'ятниця Передумовою оздоровлення двох сліпців була їх міцна віра, яку видно вже навіть з того, як вони зверталися до Ісуса: називають Його «Господом», «сином Давида», тобто визнають у Ньому обіцяного Месію-Спасителя (всі знали, що Месія буде походити з роду Давида). Ісус теж підкреслює зв’язок між вірою сліпців і чудом, що сталося: «Нехай вам станеться за вашою вірою!» Віра є запорукою чуда. Людина без віри не помітить чуда, навіть якщо воно станеться з нею самою чи з її близькими.
СВ. АМВРОСІЯ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Амвросій був правителем північної Італії та префектом Мілану. Будучи катехуменом, він народом був обраний єпископом Мілану. 30 листопада 374 року був охрещений, а 7 грудня рукоположений на єпископа. Мужньо боровся з аріанською єрессю. Схилив імператора Теодозія до публічного покаяння за різню у Солуні. У Мілані охрестив св. Августина. Завдяки своїм творам був визнаний одним з чотирьох великих Вчителів латинської Церкви. Є автором багатьох літургійних гімнів і організатором церковного співу. Помер у ніч воскресіння 4 квітня 397 року.
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса