Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Адвент – це час прямувати до миру
14:11 Середа 0 110
5-12-2018, 14:11

Папа: Адвент – це час прямувати до миру

Готуватись до Різдва, стараючись будувати мир у власній душі, у сім'ї й світі, закликав Папи Франциск у проповіді під час ранкової Меси в Домі святої Марти 4 грудня 2018 року.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Дбаючи про мир, ми в якийсь спосіб наслідуємо самого Бога: стаємо смиренні, не розпускаємо пліток, не ранимо ближніх. Папа звернувся в роздумах до літургійних читань із книги пророка Ісаї та Євангелія від святого Луки. У словах Ісаї знаходимо обіцянку про часи приходу Господа. Він принесе мир: вовк буде жити поруч із ягнятком, леопард лежатиме біля козеняти, а поганяти їх буде мала дитина. «Це означає, – сказав Його Святість, – що Ісус несе мир, спроможний перетворити життя та історію. Ось чому Його називають Князем миру».

Просити в Князя Миру умиротворення душі

Отже, час Адвенту – це «час приходу цього Князя миру. Це час, щоб умиротворитись», - нагадує він. «Йдеться про те, щоб насамперед перебувати в мирі самі з собою, щоб умиротворити свою душу. Як же часто в нашій душі немає миру, ми затривожені, стурбовані, без надії на майбутнє. Господь запитує нас, в якому стані перебуває наша душа, і якщо в ній немає миру, то просімо в Князя миру заспокоїти її, щоб приготуватись до зустрічі з Ним».

Умиротворити свою сім’ю: чи в ній існують мости, чи мури?
Насамперед потрібно «умиротворити свою сім’ю», адже в родинах існує так багато горя, непорозумінь, багато дрібних воєн, зауважив Святіший Отець, запрошуючи вглянутись у власні родини, чи в них існують мости, чи мури?

Що можу зробити для миру в світі?

А третє середовище, яке потребує примирення, – це світ, в якому існує більше війни, ніж миру, існує так багато воєн, роз'єднаності, ненависті, експлуатації… «Що можу зробити, аби допомогти зростанню миру в світі? – запитав Папа. – Адже світ надто далеко. Однак, що можу зробити для миру у власному кварталі, в школі, на робочому місці? Можливо, завжди знаходжу якусь причину, аби розпочати війну, щоб ненавидіти, осуджувати інших? Чи намагаюся будувати мости? Запитаймо також і дітей, як вони поводяться у школі , чи може залякують слабших, а чи намагаються будувати мир, а, насамперед, – прощати». Забезпечення миру - це спосіб наслідувати Бога

Мир завжди прямує вперед, він ніколи не зупиняється, він є «плідним», «він починається від душі, і до неї повертається, звершивши шлях примирення, наголосив Його Святість. – Дбаючи про мир, ми, певною мірою, наслідуємо Бога, Який нам простив, посилаючи на землю Свого Єдинородного Сина, щоб принести мир і бути Князем миру».

Молитись за мир під час Адвенту


Тому молитва під час Адвенту повинна полягати в «утихомиренні» власної душі, щоб жити в мирі в родині, жити в мирі з ближніми. «Нехай Господь приготує наші серця до Різдва Князя Миру», – мовив Папа Франциск, заохочуючи подбати про примирення у власній родині, серед сусідів, на робочих місцях, стаючи справжніми людьми миру.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий