Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Адвент – це час для очищення віри
16:13 Вівторок 0 37
4-12-2018, 16:13

Папа: Адвент – це час для очищення віри

Адвент має три виміри – минуле, майбутнє та теперішнє. Про це роздумував Папа Франциск під час Меси в Домі святої Марти в понеділок, 3 грудня 2018 року. Він підкреслив, що цей період літургійного року – це слушна нагода для того, щоб «очистити духа, аби завдяки цьому очищенню зростала віра».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Очищення пам’яті

Перший вимір Адвенту – минуле, тобто «очищення пам’яті». Потрібно пам’ятати, що «народилася не ялинка» – народився Ісус Христос.

«Народився Господь, народився Відкупитель, Який прийшов спасти нас, – наголосив Папа. – Так, це свято... але завжди є небезпека, постійна спокуса змирщити Різдво, зробивши з часу споглядання, з гарного святкування, у центрі якого перебуває Ісус, світське свято: купування, подарунки тощо, а про Господа забуваємо. Адвент – це час, аби очистити пам’ять».

Очищення надії

Це також час, аби «очистити надію», тобто готуватися до «остаточної зустрічі з Господом». Бо Господь, Який прийшов до нас у Вифлеємі, повернеться, запитуючи про перебіг нашого життя.

«Це буде особиста зустріч. Сьогодні ми матимемо особисту зустріч із Ним у Пресвятій Євхаристії, бо не можемо мати такої особистої зустрічі, як на Різдво дві тисячі років тому, пам’ять про яку зберігаємо. Але коли Він повернеться, це буде особиста зустріч», – і це, вказав Папа, вимір майбутнього.

Очищення пильності

Нарешті, не треба забувати про щоденний вимір віри. Попри різні турботи та тривоги, варто дбати і про свій «внутрішній дім». Наш Бог – це «Бог несподіванок», а тому християни повинні кожного дня розпізнавати знаки Отця, через які Він промовляє до нас.

«Третій вимір – це той щоденний, який означає очищати пильність. Чувати й молитися – ось два слова на Адвент. Так, Господь увійшов в історію у Вифлеємі, прийде наприкінці світу та наприкінці життя кожного з нас. Але Він приходить кожного дня, кожної хвилини до нашого серця».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий