Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 грудня, середа
18:23 Вівторок 0 84
4-12-2018, 18:23

Літургія на кожен день, 5 грудня, середа

(фіол) Середа I тижня Адвенту
В сьогоднішній літургії слова Господь прагне переконати нас в своїй безмежній любові до кожної людини окремо. Бог зі своєї сторони вчинив нам все щоб нам нічого не бракувало в житті для виконування Його святої волі, тобто Його плану любові та миру.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь прийде, не забариться; * роз’яснить те, що сховане в темноті, * і об’явиться всім народам.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи, наш Боже: Твоєю божественною силою приготуй наші серця, † щоб тоді , коли прийде Христос, Твій Син, ми були удостоєні участі у трапезі вічного життя * і заслужили отримати небесну поживу від Христа, який услуговуватиме нам. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 25, 6-10а
Читання з Книги пророка Ісаї.
Того дня Господь Сил учинить на оцій горі бенкет для всіх народів, бенкет, де буде ситне м’ясо, бенкет, де буде добре вино, ситне м’ясо шпиковисте, добре вино, проціджене й чисте. Він знищить на оцій горі заслону, що запинає всі народи, і покривало, що вкриває всі народи. Він знищить смерть навіки. І витре Господь Бог з усіх облич сльози і зніме ганьбу зі свого люду по всім світі, бо Господь сказав так. Того дня скажуть: «Ось Він, наш Бог! На Нього ми надіялися, і Він нас спас. Ось Господь! На Нього ми надіялися. Радіймо і веселімося Його спасінням! Бо рука Господня на цій горі спочине». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 23, 1-3а. 3бв-4аб. 4вг-5аб. 5вг-6
Я оселюся у Господнім домі.
Господь – мій Пастир. Я не матиму недостатку. *
На зелених лугах Він дає мені відпочити,
веде мене на тихі води, *
мою душу Він обновляє.
Веде мене праведності стежками *
ради Імені свого.
Коли я піду навіть долиною смертної тіні, *
зла не злякаюсь, бо Ти зі мною.
Твій жезл і Твій посох – *
вони мене втішають.
Переді мною трапезу Ти готуєш *
навпроти тих, які мене утискають.
Ти намастив мою голову олією, *
переливається моя чаша.
Отож в усі дні життя мого доброта і милосердя †
супроводжувати мене будуть, *
і я на довгі дні поселюся в домі Господнім.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось Господь прийде, щоб спасти народ свій;
блаженні ті, які готові вийти Йому назустріч.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 15, 29-37
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус прийшов до Галілейського моря і, піднявшись на гору, сів там. І прийшло до Нього багато людей, маючи із собою кривих, сліпих, калік, німих і багатьох інших; їх поклали до Його ніг, а Він зцілив їх. Тож люди дивувалися, коли бачили, що німі говорять, каліки здорові, кульгаві ходять і сліпі бачать, – і прославляли Бога Ізраїля. А Ісус, покликавши своїх учнів, сказав: «Жаль Мені цих людей, бо вже три дні перебувають зі Мною і не мають що їсти. Не хочу відпустити їх голодними, щоби часом не ослабли в дорозі». Та учні кажуть Йому: «Звідки нам у пустелі взяти стільки хліба, щоб нагодувати таку юрбу?» А Ісус запитує: «Скільки хлібів маєте?» Вони відказали: «Сім, і декілька рибин». Звелівши людям сісти на землі, Він узяв сім хлібів і рибу та, промовивши подяку, розломив і давав учням, а учні – юрбам. Усі поїли й наситилися. І зібрали шматків, що залишилися, сім повних кошиків. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
У символі трапези, приготованої Господом, Літургія Слова представляє нам Небесне Царство; зібравшись навколо столу Тіла і Крові Христа, просімо Бога про благодаті, які приготують нас до трапези у вічності:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його турбота про гідне звершення Євхаристії принесла плоди у житті всіх церковних спільнот.
2. Молімося за священиків та катехетів, щоб вони вчили вірних якнайповніше користати з Євхаристії.
3. Молімося за народи, забезпечені матеріальними благами, щоб вони опікувалися людьми, які голодують, і сприяли розповсюдженню миру по всьому світі.
4. Молімося за місіонерів, щоб Господь підтримував їхню працю своєю благодаттю.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь осяяв їх світлом свого обличчя і обдарував вічною радістю у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, зібраних навколо столу Господньої трапези, щоб ми так само були зібрані Христом для участі у трапезі Небесного Царства.

Господи Ісусе, Ти нагодував тисячні натовпи; поглянь на сучасний світ, спраглий земного хліба, і вчини, щоб він завжди пам’ятав також і про Хліб Небесний. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: нехай завжди возноситься до Тебе жертва нашої відданості, † в якій звершується установлена свята тайна * і в якій потужно здійснюється Твоє діло нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Господь Бог іде в потузі * і освітить очі своїх слуг. (Пор. Іс 40, 10; 35, 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи, Твоєї милості, † щоб ці божественні ліки, очистивши від гріхів, * приготували нас до свят, які наближаються. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:14 Понеділок 0 42 Літургія на кожен день, 11 грудня, вівторок (фіол) Вівторок ІІ тижня Адвенту
Не всі відразу схоплюють суть метафори: як можна залишити напризволяще всю отару, щоб шукати одну вівцю? І чому радість з її віднайдення більша від радості з присутності 99 «слухняних» овець? Божа любов безумовна, і Він хоче нас навчити такої ж любові. Бог хоче, щоб ми раділи не лише з нашої близькості з Ним, але теж щиро тішилися з навернення інших, відчували радість і щастя інших, як свої власні.
Або (біл) довільний спомин св. ДАМАСІЯ І, Папи
Св. Єронім назвав св. Дамасія “першим учителем первісної Церкви”. Після міланського декрету цісаря Костянтина, коли Церква могла врешті вийти із катакомб, з’явилася необхідність захисту віри від аріанської єресі. За бажанням Папи Дамасія св. Єронім здійснив латинський переклад Святого Письма, який під назвою “Вульгата” став еталонним текстом Церкви. Св. Дамасій зробив на могилах мучеників багато написів, які є важливими свідоцтвами їхнього культу. Помер у 384 році та був похований у базиліці св. Лаврентія, яку він сам заснував.
Спільні Меси: про Папу


Літургійний зошит 18:10 Четвер 0 100 Літургія на кожен день, 7 грудня, п'ятниця Передумовою оздоровлення двох сліпців була їх міцна віра, яку видно вже навіть з того, як вони зверталися до Ісуса: називають Його «Господом», «сином Давида», тобто визнають у Ньому обіцяного Месію-Спасителя (всі знали, що Месія буде походити з роду Давида). Ісус теж підкреслює зв’язок між вірою сліпців і чудом, що сталося: «Нехай вам станеться за вашою вірою!» Віра є запорукою чуда. Людина без віри не помітить чуда, навіть якщо воно станеться з нею самою чи з її близькими.
СВ. АМВРОСІЯ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Амвросій був правителем північної Італії та префектом Мілану. Будучи катехуменом, він народом був обраний єпископом Мілану. 30 листопада 374 року був охрещений, а 7 грудня рукоположений на єпископа. Мужньо боровся з аріанською єрессю. Схилив імператора Теодозія до публічного покаяння за різню у Солуні. У Мілані охрестив св. Августина. Завдяки своїм творам був визнаний одним з чотирьох великих Вчителів латинської Церкви. Є автором багатьох літургійних гімнів і організатором церковного співу. Помер у ніч воскресіння 4 квітня 397 року.
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса