Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 грудня, неділя
18:14 Субота 0 1 421
1-12-2018, 18:14

Літургія на кожен день, 2 грудня, неділя

(фіол) І Неділя Адвенту  (Рік “В”)
Сьогодні розпочинаємо адвентовий період, час очікування. Марія переживає останній місяць вагітності. Втілення вже зачалось вісім місяців тому. І Слово стало тілом... Разом з Марією відтворімо в серці тих вісім місяців, перш ніж її супроводжуватимемо цей останній місяць. Нехай через Її заступництво ми отримаємо благодать, щоб ми дозволили Ісусу нас навчити про свої дороги, щоб мечі свої перекували на лемеші, та списи на серпи, щоб ходили в світлі Господньому.


АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе, Господи, підношу мою душу, * о Боже мій, на Тебе покладаюсь, не дай, щоб я осоромивсь! * Не дай, щоб вороги мої втішались наді мною! * Бо ніхто з тих, що на Тебе чекають, * не осоромиться. (Пор. Пс 25 (24), 1-3)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  дай  Твоїм  вірним  праг- нення вийти з праведними вчинками назустріч Твоєму Христові, який приходить, † і дозволь заслужити їм, зібраним по Його правиці, * на посідання Небесного Царства. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 33, 14-16
Читання з Книги пророка Єремії.
Ось настануть дні, – слово Господнє, – і Я здійсню те добре слово, що сказав про дім Ізраїля та про дім Юди. Тими днями і того часу зрощу для Давида пагін праведності, що вчинить суд на землі й справедливість. Тими днями Юда спасеться, а Єрусалим житиме в безпеці. І ось як зватимуть його: «Господь – наша справедливість!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 25, 4-5аб. 8-9. 10 і 14
До Тебе, Боже, зводжу мою душу.
Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді *
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.
Усі Господні дороги – це милосердя і правда *
для тих, хто дотримується Його завіту і Його свідчень.
Господні тайни – для тих, які Його бояться, *
а Його завіт, – щоб дати їм його пізнати.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 3, 12 — 4, 2
Читання з Першого послання святого апостола Павла до солунян.
Брати! Господь хай наповнить і переповнить вас любов’ю один до одного і до всіх, – такою ж, яку ми маємо до вас, – аби зміцнити ваші серця, зробити бездоганними у святості перед Богом і нашим Отцем під час приходу Господа нашого Ісуса з усіма Його святими. Просимо вас і благаємо в Господі Ісусі, щоб – так, як прийняли ви від нас, яким чином вам необхідно поводитися і догоджати Богові, і як саме ви й поводитеся, – ви все більше в цьому зростали. Бо знаєте, які вказівки дали ми вам у Господі Ісусі. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 85, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Яви нам, Господи, своє милосердя
і дай нам своє спасіння.

ЄВАНГЕЛІЄ

Лк 21, 25-28. 34-36
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Будуть знамення на сонці, і місяці, і зорях, а на землі тривога народів у сум’ятті морського реву та розбурханих хвиль, коли люди ціпенітимуть від страху та очікування того, що надходить на цілий світ, бо сили небесні захитаються. І тоді побачать Сина Людського, який гряде на хмарі зі силою і великою славою. Коли ж почне це збуватися, випростайтеся і підійміть свої голови, бо наближається ваше викуплення. Вважайте на самих себе, щоб ваші серця не обтяжувалися ненаситністю, пияцтвом, і життєвими клопотами, і щоб не надійшов на вас той день несподівано, наче пастка, бо прийде він на всіх, хто проживає на поверхні всієї землі. Тож пильнуйте, молячись, у кожному часі, щоби змогли ви уникнути всього того, що має відбутися, – і стати перед Сином Людським». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Починаючи новий літургійний рік Адвентом, тобто пері одом приготування на пришестя Господа, смиренно Його просімо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи Євангеліє, вміла явити людству щастя зустрічі з Христом у вічному житті.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він якнайплідніше керував Церквою і зміг відкрити для Христа кордони держав та людські серця.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони шанували права кожної людини і не чинили їм перешкод у належному поклонінні Господу Богу.
4. Молімося за молодь, щоб вона, розпочинаючи самостійне життя, вміла знайти істинний і найглибший його сенс та вартість.
5. Молімося за помираючих, для яких цей Адвент є часом приготування на зустріч із Христом-Суддею, щоб вони добре приготувалися до цієї зустрічі.
6. Молімося за нас, зібраних навколо вівтаря, щоб ми у повноті радості зустрілися з Христом, коли Він прийде судити живих і мертвих.

Господи, Ти є початком і звершенням усього, прийми наші прохання, котрі  ми возносимо до Тебе, розпочинаючи період Адвенту, і благоволи прийняти нас з любов’ю на порозі вічності. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари, які  ми жертвуємо Тобі  з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого ві чного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господь дасть щастя, * і земля наша дасть урожай свій. (Пс 85 (84), 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати прийдешнього. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.