Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 серпня, субота
17:55 П'ятниця 0 932
16-08-2019, 17:55

Літургія на кожен день, 17 серпня, субота

(зел) Субота ХІХ звичайного тижня
Чим є молитва, якщо в поєднанні з покладанням рук передає благодать іншій людині? Ісус Христос вводить нас у таємницю людської природи, з’єднаної з Божим єством. Приймемо з вдячністю запрошення Господа до молитви, зокрема до заступницької молитви.
Або: (біл) довільний cпомин св. ГІАЦИНТА, пресвітера
Святий Гіацинт народився в Камєні (Сілезія) наприкінці ХІІ століття. Після навчання у Парижі та Болонії був рукоположений у пресвітери і призначений краківським каноніком. Товаришуючи єпископові Івонові в дорозі до Рима, зустрівся зі святим Домініком і з його рук разом із блаженним Чеславом прийняв чернечу рясу. Повернувшись до Кракова, Гіацинт заснував там перший у Речі Посполитій монастир домініканців. З Кракова багато разів вирушав у місійні подорожі на Русь, до Прусії й до границь Литви. Виснажений працею, помер у Кракові 1257 року в день Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Разом із Архангелом Михаїлом є покровителем Києва.
Спільні Меси: про одного пастиря  (стор. 127)


АНТИФОН НА ВХІД
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твоїх убогих не забудь повіки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі  Тебе шукають.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обі цяну спадщину. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній вічний Боже, завдяки Твої й благодаті святий Гіацинт витривалим проголошенням Євангелія відновив і зміцнив у вірі багато народів; † за його заступництвом помнож і нашу віру, * щоб ми стали спроможними трудитись на Твою славу і для спасіння людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
ІсНав 24, 14-29
Читання з Книги Ісуса Навина.
Тими днями Ісус Навин сказав до народу: «Тож бійтесь Господа й служіть Йому щиро та вірно й усуньте геть богів, яким ваші батьки служили по тім боці ріки та в Єгипті, і служіть Господу. Коли ж вам не любо служити Господу, то вибирайте собі сьогодні, кому хочете служити: чи богам, яким служили батьки ваші по той бік ріки, чи богам аморіїв, у землі яких ви живете; я ж і мій дім служитимемо Господу». І відповів народ: «Ні! Не буде того, щоб ми покинули Господа, щоб служити богам іншим. Бо Господь – Бог наш; Він вивів нас і батьків наших з Єгипетської землі, з дому неволі, і створив перед нашими очима ці великі чудеса й оберігав нас усюди в дорозі, що нею ми ходили, й між усіма народами, що через них ми проходили. Господь прогнав перед нами всі народи й аморіїв, що жили в цій землі. Тож і ми служитимемо Господу, бо він – Бог наш». Ісус Навин сказав до народу: «Не можете ви служити Господу, бо Він – святий Бог, Бог ревнивий; не простить вам ваших переступів і гріхів ваших. Як покинете Господа й служитимете богам чужоземним, Він відвернеться від вас, і після того, як був до вас добрий, наведе на вас лихо й вигубить вас». Народ же відказав Ісусові Навину: «Ні! Ми таки Господу будемо служити!» Тоді Ісус Навин сказав до народу: «Ви свідки проти себе самих, що вибрали для себе служити Господу». Вони ж сказали: «Так, ми свідки». Той каже: «Тому викиньте геть богів чужоземних, що між вами, і прихиліть ваше серце до Господа, Бога Ізраїля». І мовив народ до Ісуса Навина: «Ми будемо служити Господу, Богу нашому, й голосу Його слухатися». І уклав Ісус того дня союз із народом і дав йому в Сихемі закон та право. І написав він ці слова в книзі закону Божого, і взяв великий камінь та й поставив його під дубом, що був при святині Господній. І Ісус Навин промовив до всього народу: «Оцей камінь буде свідком проти вас, бо він чув усі слова, що Господь до нас говорив; тож нехай буде свідком проти вас, щоб ви не зрікались Господа, Бога вашого». Після того відпустив Ісус Навин народ, кожного в свій наділ. По цих подіях помер Ісус Навин, слуга Господній, маючи віку сто десять років. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 16, 1-2а і 5. 7-8. 11
Бог – моя доля, частка мого спадку.
Збережи мене, Боже, бо я на Тебе покладаю надію. *
Ти сказав Господу: «Ти – мій Господь».
Господь – частка мого спадку, Ти – моя доля; *
Ти – Той, хто мою спадщину оберігає.
Благословлятиму Господа, який став моїм порадником. *
Навіть ночами моє нутро давало мені настанови.
Я завжди маю Господа перед собою, – *
Він праворуч мене, я не похитнуся.
Ти даси мені дорогу життя пізнати, *
повнота радості – у Твоїй присутності,
у Твоїй правиці – *
радість навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 13-15
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу привели до Ісуса дітей, щоб руки поклав на них і помолився, а учні заборонили їм. Та Ісус сказав: «Пустіть дітей і не забороняйте їм приходити до Мене, бо таким належить Царство Небесне». І, поклавши на них руки, Він пішов звідти. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Гляньмо з упованням на Ісуса, який благословляє дітей, і вознесімо до Нього наші молитви в намірах усіх дітей Церкви й усієї землі:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб усі діти Церкви слухали його настанов та жили так, щоб увесь світ побачив, що ми істинно є Божими дітьми.
2. Молімося за нашу столицю Київ, щоби, втішаючись заступництвом св. Гіацинта, він був містом морального ладу і Божого миру.
3. Молімося за батьків багатодітних сімей, щоб вони завжди покладалися на Боже Провидіння і виховували своїх дітей в дусі справжньої віри.
4. Молімося за дітей, які не ходять на уроки релігії, щоб їхні батьки дбали про їхнє виховання і не позбавляли своїх дітей найвищих духовних цінностей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дав їм світло вічного життя.
6. Молімося за нас, щоб ми, приймаючи Тіло та Кров Христа, випросили у Бога для наших сімей особливі благодаті.
Отче наш, що єси на небесах, оточуй опікою своїх дітей, які  живуть на землі, і вчини, щоб уся земля устами дітей та немовлят співала Тобі славу. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.