Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 серпня, вівторок
17:55 Понеділок 1 1 131
5-08-2019, 17:55

Літургія на кожен день, 6 серпня, вівторок

ПРЕОБРАЖЕННЯ  ГОСПОДНЬОГО (біл) Свято
Сьогодні святкуємо свято Преображення Господнього. Учні знали тільки земну славу Господа: помноження хлібів, зцілення хворих. І їм цього вистачало. А Господь хотів їм показати ще більшу Його славу – Небесну, Божу. Ця подія їх несамовито збентежила. Тепер вони не розуміють що відбувається, але в майбутньому проповідуванні Благої Вісті ця подія буде дуже важлива у навернені людей до Бога, вказуючи на божественне походження Ісуса.


АНТИФОН НА ВХІД
Святий Дух явився в ясній хмарі, * і пролунав голос Отця: * “Це – Мій улюблений Син, що Я Його вподобав; * Його слухайте”. (Пор. Мт 17, 5)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти в славному преображенні Твого Єдинородного Сина підтвердив тайну віри свідченням Отців і чудесно явив славу, яка чекає Твоїх усиновлених дітей; † дозволь нам, Твоїм слугам, слухаючи голос Твого улюбленого Сина, * стати Його співспадкоємцями. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 7, 9-10. 13-14.
Читання з Книги пророка Даниїла
Дививсь я – аж доки не були поставлені престоли, і не засів Ветхий днями. Одіж на ньому, немов сніг, була біла; волосся на голові у нього, немов чиста вовна; престол його, як полум’я вогненне; колеса його, як вогонь палючий. Ріка вогненна розливалась, виходила з-поперед нього. Тисячі тисяч йому служили, і силенна безліч перед ним стояла. Суд засів, і розгорнуто книги. Бачив я в нічних видіннях, аж ось на небесних хмарах ішов ніби Син Люд- ський; дійшов він до Ветхого днями, і приведено його поперед нього. І дано йому владу, славу й Царство, і всі народи, племена та язики йому служили. Влада його – влада вічна, що не минеться, і Царство його не занепаде ніколи.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс  97, 1-2. 5-6. 9
Бог воцарився, Вишній над землею.
Господь зацарював: хай звеселиться земля! *
Нехай зрадіють численні острови!
Хмара й темрява навколо Нього, *
праведність і справедливість – основа Його престолу.
Гори, наче віск, розтопилися від присутності Господа, *
від обличчя Господа всієї землі.
Небеса сповістили Його правду, *
і всі народи побачили Його славу.
Бог воцарився, Вишній над землею.
Адже Ти – Господь, *
Всевишній над усією землею,
Ти надзвичайно звеличився *
над усіма богами.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Пт 1, 16-19
Читання з Другого Послання святого апостола Петра
Любі! Ми сповістили вам про силу та присутність Господа нашого Ісуса Христа, не йдучи за хитрими вигадками, але будучи очевидцями Його величі. Тому що Він прийняв честь і славу від Бога Отця, коли до Нього донісся від величної слави такий голос: «Це – Мій Син, Мій улюблений, якого Я вподобав!» І ми, будучи з Ним на святій горі, чули цей голос, що пролунав з неба. І ми маємо ще сильніше пророче слово. Ви добре робите, зважаючи на нього як на світильник, який світить у темному місці, – доки почне розвиднятися, і ранкова зоря засяє у ваших серцях.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 17, 5в
Алілуя, алілуя, алілуя.
Це є Мій улюблений Син, якого Я вподобав;
Його слухайте!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 28б-36
† Читання святого Євангелія від Луки.

У той час Ісус узяв Петра, Йоана і Я кова та піднявся на гору помолитися. І сталося, що під час молитви вигляд Його обличчя зміни- вся, а Його одяг став бі лим та блискучим. І ось, два мужі  розмовляли з Ним: були то Мойсей та Ілля, котрі  з’явилися у славі й говорили про відхі д Його, який мав статися в Єрусалимі. Петро й і нші були зморені сном, а прокинувшись, побачили Його славу та обох мужі в, які  стояли з Ним. І сталося, коли відходили ті від Нього, Петро сказав Ісусові: «Наставнику, добре нам тут бути! Поставимо три намети: один Тобі , один Мойсеєві, один Іллі !» Він не знав, що говорить. Коли він ще говорив, з’явилася хмара й оповила їх; вони ж злякалися, як ті ввійшли в хмару. І почувся голос із хмари, який промовляв: «Це Син Мій вибраний – Його слухайтеся!» Коли залунав цей голос, Ісус залишився сам. А вони мовчали й нікому в ті дні нічого не розповідали про те, що побачили.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо наші молитви до Христа, котрий на горі Тавор преобразився і явив учням свою славу:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай йому вдасться преобразити ставлення сучасного людства до християнських цінностей.
2. Молімося за мир в усьому світі, щоб світ ніколи більше не зазнав удару страхітливої атомної зброї, як це сталося в минулому столітті в Хіросімі та Нагасакі.
3. Молімося за Україну, нехай для нашого народу настане час перемін на краще.
4. Молімося за проповідників та місіонерів, щоб героїчний приклад апостолів надихав їх на ревне служіння Господу Богу та людям.
5. Молімося за українців, які загинули чи постраждали під час Чорнобильської аварії, щоб померлих Господь прийняв до свого Царства, а живі отримували необхідну матеріальну, духовну і ме- дичну допомогу.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, перемінені Тілом і Кров’ю Ісуса Христа, стали відважними сповідниками Його Євангелія.
Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні молитви і переміни нас із синів темряви у дітей вічного світла. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, славним преображенням Твого Єдинородного Сина † освяти дари, які ми Тобі  принесли, * і очисти нас від бруду гріхів блиском Його сяйва. Котрий живе і царює навіки вічні.

ПРЕФАЦІЯ: Тайна Преображення Господнього.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До-стойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він перед вибраними сві дками явив свою славу, * а Тіло в них на очах осіяв найяснішим блиском, * щоб усунути страх перед ганьбою хреста із сердець своїх учнів, * а всій Церкві сповістити, що вона, як і її Глава, також чудесно засяє. Тому із небесними Силами * ми завжди славимо Тебе на землі , Твоїй величі безустанно співаючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Коли явиться Христос, ми будемо до Нього подібні, * бо побачимо Його таким, яким Він є. (Пор. 1 Йн 3, 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи, нехай небесна пожива, яку ми прийняли, † перемінить нас на подобу Того, * ясність котрого Ти схотів явити у славному преображенні. Котрий живе і царює навіки вічні.
1 комментарій
Laurencjusz
Додав Laurencjusz
6 серпня 2019 23:39
Дякую за Префацію     Завжди так робітьІнформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.