Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 серпня, вівторок
17:55 Понеділок 0 217
19-08-2019, 17:55

Літургія на кожен день, 20 серпня, вівторок

Людина потребує певного матеріального достатку та забезпечення. Так нас сотворив Господь. Потребуємо їх щодня. Потрібно щось з’їсти, одягнутися, кудись поїхати, придбати житло, та інші речі і справи, які вирішує людина, розраховуючись тією одиницею, що випливає з її достатку. Але це не може бути єдиною метою мого життя. Це не може замінити правдиву дорогу, прагнення здобути життя вічне. Господь застерігає нас від усього, що може заслонити справжню цінність людини.
Св. БЕРНАРДА, АБАТА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Святий Бернард народився біля Діжона у Франції в 1090 році. Коли йому було 22 роки, він вступив до ордену цистерціанців абатства Сіто, даючи приклад своїм 30 товаришам. Через три роки він заснував абатство в Клерво і був до кінця свого життя його настоятелем. Св. Бернард був не лише ревним абатом своєї чернечої сім’ї, але й вплинув на життя Церкви своєї епохи. Він посприяв викоріненню єресі Анаклета в Римі, спростував єресь Абеляра і викрив помилки Арнольда з Брешії. За наказом Папи оголосив другий хрестовий похід. Мав надзвичайний ораторський дар, за що його звали “Медоточивий”. Був одним із найбільших шанувальників Божої Матері. Залишив багато проповідей та молитов на Її честь, які ще й досі живлять нашу побожність. Святий Бернард помер у Клерво 20 серпня 1153 року.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь наповнив святого Бернарда духом мудрості, * щоб він служив Божому народові багатством свого вчення.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вчинив, що святий Бернард, абат, ревний в піклуванні про Твій дім, палав, як вогонь, і освітлював Твою Церкву; † вчини за його заступництвом, щоб ми, наповнені тим самим духом, * завжди поводились як діти світла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Суд 6, 11-24а
Читання з Книги Суддів.
Тими днями прийшов ангел Господній та й сів в Офрі під дубом, що належав Йоашеві Авієзерієві, саме тоді, як син його Гедеон товк пшеницю у ступі, щоб сховати її від мідіян. Ангел Господній з’явивсь йому та й каже до ньо­го: «Господь з тобою, хоробрий чоловіче!» А Гедеон до нього: «Любий мій пане, коли ж Господь з нами, так чого ж усе це скоїлося з нами? І де всі Його чудеса, про які нам наші батьки оповідали, казавши: “Хіба не вивів Господь нас із Єгипту?” Та ось тепер Господь і відіпхнув нас, і віддав нас у руки мідіянам». Господь же звернувся до нього й сказав: «Іди в оцій твоїй силі. Ти врятуєш Ізраїля від руки мідіян. Знай, Я тебе посилаю!» Та Гедеон відрік Йому: «Мій Владико! Чим же я ви­рятую Ізраїля? Родина моя найостанніша в Манассії, та й я найменший у домі мого батька». Господь же сказав до нього: «Я буду з тобою, і ти поб’єш мідіян, як одного чоловіка». Тоді Гедеон сказав: «Якщо я знайшов ласку в очах у Тебе, то прошу Тебе, дай мені знак, що це Ти зі мною розмовляєш. Не відходь, прошу, звідси, доки не повер­нусь до Тебе й не принесу дар від мене, поклавши перед Тобою». А той: «Буду ждати, – каже, – доки повернешся». Пішов Гедеон і приготував козенятко та некваше­них коржів з однієї ефи муки. М’ясо поклав у кошик, а юшку влив у горщик; виніс те все й поставив перед ним під дубом. Ангел же Божий сказав йому: «Візьми м’ясо та неква­шені коржі й поклади на цю скелю, а юшку вилий». І зро­бив так. Тоді ангел Господній кінцем палиці, яку тримав у руці, приторкнувся до м’яса й коржів, і піднявся во­гонь із скелі й пожер м’ясо й коржі. Ангел же Господній зник з очей у нього. І побачив тоді Гедеон, що то був ангел Господній і скрикнув: «Горе мені, Господи Боже, бо я бачив ангела Господнього обличчям в обличчя». Господь же мовив до нього: «Мир тобі, не бійся, ти не вмреш!» Спорудив Гедеон там жертовник Господу й назвав його: «Господь – мир». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 85, 9. 11-12. 13-14
Бог мир звіщає своєму народу.
Послухаю, що Господь Бог скаже, *
бо Він говоритиме про мир для свого народу,
для своїх побожних, *
тож хай не повертаються до свого безумства.
Милість і правда зустрілись, *
поцілувалися мир і правда.
Правда піднялася з землі вгору, *
а справедливість нахилилася з неба.
Тож Господь дасть благо – *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, – *
своїми кроками ступатиме по дорозі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 8, 9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, будучи багатим, заради вас став убогим,
аби ви збагатилися Його зубожінням.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 23-30

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав свої м учням: «Воі стину кажу вам: важко буде багатому ввійти в Царство Небесне. І ще кажу вам: легше верблюдові пройти через вушко голки, ніж багатому ввійти в Царство Боже». Почувши це, учні дуже здивувалися і кажуть: «То хто ж тоді  може бути спасенним?» Поглянувши на них, Ісус промовив: «Для людей це неможливо, а для Бога все можливе». Тоді  Петро, звернувшись до Нього, сказав: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою, то що нам буде?» А Ісус відказав: «Воі стину кажу вам, що ви, які  піш­ли за Мною, в новому бутті , коли сяде Син Людський на престолі своє ї слави, сядете й ви на дванадцятьох пре­столах, щоб судити дванадцять племен Ізра їля. І кож­ний, хто задля Мого І мені залишить дім або браті в, або сестер, або батька, або матір, або дружину, або дітей, або поля, той отри- має в сто разі в бі льше і матиме у спадок ві чне життя. Багато пер- ших будуть останніми, а остан­ні – першими». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи сьогодні разом з усією Церквою святого Бернарда, великого святого і славетного пропові дника, вознесі мо до Господа наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді почули всі народи землі.
2. Молімося за проповідників Христового Євангелія, щоб їхні слова, підтверджені особистим прикладом, принесли стократні плоди.
3. Молімося за керівників держав, щоб у своїй роботі вони керувалися духом миру та справедливості.
4. Молімося за наших рідних і друзів, щоб Господь обдарував їх здоров’ям і благословив їх.
5. Молімося за померлих, щоб всепрощаючий Господь благоволив прийняти їх у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, за прикладом святого Бернарда, складали особливу шану Пресвятій Діві Марії, Божій Матері.
Просимо Тебе, Боже: вислухай наші смиренні молитви і вчини милостиво, щоб ми ніколи не покинули Тебе та вірно виконували Твою волю. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, жертвуємо Твоїй величі таїнство єдності та миру, споминаючи святого абата Бернарда, * який, сяючи словом і прикладом, ревно піклувався про мир і лад у Твоїй Церкві. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих  № 35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як мене Отець полюбив, так Я вас полюбив, – говорить Господь. * – Перебувайте у Моїй любові! (Йн 15, 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, вчини, щоб нас освятила пожива, яку ми прийняли в день спомину святого Бернарда, † і щоб ми, живучи за його прикладом і вченням, * були охоплені любов’ю Твого Втіленого Слова, Ісуса Христа. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:06 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 19 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика


Літургійний зошит 17:46 Субота 0 228 Літургія на кожен день, 15 вересня, неділя (зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Яке ж прекрасне небо і його радість: “За одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння” (Лк 15,7). Чи ж насправді тих 99 праведників не потребують навернення?